אין תמונה
אלפר. לקח את המיליון

אריק אלפר הוא הזוכה הגדול ב"הישרדות איי הפנינה". גמר העונה השנייה של הריאליטי המצליח נערך הלילה בקיסריה, ובו התמודדו בנוסף לאלפר גם מירית וקנין ונטע לי זלצרמן (שהודחה על ידי הצופים בבית) על הפרס בשווי מיליון שקלים.

"הרגליים רועדות לי ואני רוצה לבכות", אמר אלפר לאחר הזכייה. "אני יודע שיש השוואה ברחוב ביני לבין דן מנו וחשוב לי להגיד שזה ממש לא נכון ושהיו בי עוד צדדים חוץ מתחמנות. 
"התחלתי את המשחק עם כישורי הישרדות נמוכים מאוד בכל מה שקשור לפיזיות, ולכן הייתי צריך לבחור בדרך אחרת לשרוד. תחמנות וקצת שקרים, הסביר אלפר את התנהלותו במשחק.

וקנין, שנראתה במצב רוח ירוד לאחר ההפסד, אמרה שכל מה שהיא רוצה לעשות בתקופה הקרובה זה להירגע מכל ההמולה סביבה: "זה מאכזב מאוד אבל למושבעים יש דעות משלהם, והם החליטו מה שהחליטו. עכשיו אני אקח חופש מכל הבלאגן של החודשים האחרונים, ונראה מה יהיה בעתיד".

 זלצרמן לא הסתירה את אכזבתה מהצופים שהדיחו אותה: "זה מאוד מבאס שהקהל לא אהב אותי", אמרה. "אני רגילה לחוסר פרגון כזה והייתה בי התקווה שהפעם יראו בי קצת מעבר למה שראו על המסך אך לצערי זה לא קרה וחבל. חשוב לי רק להגיד שאני שמחה בשביל אריק כי מגיע לו, הוא שיחק את המשחק". 

רגע אחרי שהוכרז שמו של אלפר כנעמה קסרי של העונה השניה, החל השורד האחרון את מסע הסלבריטאי המזורז שלו. שלוש הפיינליסטים המשיכו להתראיין לעדן הראל ומיד אחרי הועברו למסיבת עיתונאים, שלא הייתה מביישת גם את מדונה, במתחם מיוחד בהנחייתו של גיא זוארץ. את מירב תשומת הלב של העיתונאים קיבל, כצפוי, אלפר שסיפר "לא דמיינתי שאני אזכה בתואר השורד האחרון. זה פוקר, אתה משחק עם פוקר פייס מושלם, וחבר המושבעים העריך את זה".

בזמן שזלצרמן ווקנין ישבו לצידו עם פרצוף עצוב, המום ולא מעכל (בעיקר וקנין), אלפר המשיך לזרות מלח על הפצעים והסביר שהוא לא יודע עדיין מה יעשה עם הכסף, מכיוון שלא חשב שיהיה השורד האחרון.  ועוד משהו קטן מבית היוצר של אלפר, איתי אפרתי בטח ישמח לשמוע שאלפר סיפר כי היחיד שהוא מרגיש שהוא חייב לו הישרדות זה אפרתי כי "הוא חבר טוב ומגיע לו להיות בגמר לא פחות מלי".

ממש כמו בטקס מלכת היופי, הגיעה השורדת הראשונה, קסרי, לאחל לאלפר בהצלחה, לתת לו מספר טיפים (בעיקר להנות מהמעמד) ולהעביר לו את הכתר. טוב, לא ממש. כי- כמו שהיא אמרה- כתר היא לא קיבלה ואת הג'יפ היא ממש לא מוכנה להעביר לו. מה שכן, היא ניצלה את הבמה כדי להציע לו פינה על רפואת ילדים בתוכנית הבוקר של ליה גיל ושלה בערוץ 10. אז אל תתפלאו אם תראו על המסך את "החבר הכי הטוב של כולנו" בקרוב.

אגב, בכל אותו הזמן, וקנין ישבה לצידו של אלפר, ניסתה להראות מפרגנת ולא הבינה איך זה קרה לה. ממש כמו המשפחה שלה, שהייתה בטוחה לכל אורך התוכנית שהמיליון בכיס שלה ולא הפסיקה לתמוך, לעודד ולסמן לה עם האצבע כלפי אלוהים (כאילו, רק האמונה תעזור לך לנצח). מה שכן, וקנין יצאה עם תואר לא פחות נחשק מהעבר הזה כאשר הפכה באופן רשמי למאמי הלאומית החדשה (מי אמר נינט?) ואפילו הצהירה שהיא אכן כזו ואין לה שום בעיה עם זה.

אבל עם כל הכבוד לזכיה של אלפר, אחד הדברים הכי מסקרנים של ערב הגמר היה האם גבי לביא, ארוסה של זלצרמן, יגיע ויפריך את השמועות על הפרידה או ישאר מחוץ לאור הזרקורים גם הפעם. וכמו שבטח שמתם לב, הוא לא הגיע. אבל גם הפעם, כמו מספר פעמים בתקופה האחרונה,כאשר נשאלה זלצרמן מדוע גבי לא הגיע למה שהיה יכול להיות הערב הגדול בחייה, היא הגיבה בתשובה לקונית: "גבי לא הגיע הערב. הוא צפה בשידור מהבית". גם אימה שרה סיפקה לכולם את אותה התשובה. כשמסביב מקורבים שמספרים שהשניים כבר לא, ומצד אחר כאלו שמעדכנים שהכל בסדר ועכשיו שזלצרמן ודקות התהילה הולכות לדרכים נפרדות, השניים.יחזרו לשגרה הזוגית שלהם ויתחילו בהכנות לחתונה. רק הזמן יגיד. אם זה עדיין יעניין אותנו כשזה יקרה.

ואם אתם גם מאלו שלא מבינים איך תסתדרו בלי מנת תחמון ועוד איזה שקר מפיו של אלפר, דעו שהחל מאתמול בערב מפיק גיא פינס עבור ערוץ 10 תוכנית מיוחדת על אלפר שתשודר בקרוב. מה שזה אומר זה שאחרי שאלפר נפטר סופית ממצלמות איי הפנינה שעקבו אחריו 24 שעות, הוא יקבל את מצלמותיו של פינס שיעשו בימים הקרובים בדיוק את אותו הדבר.

אחרי שהסתיימה מסיבת העיתונאים, ההמולה התקשורתית והפרידה משאר המתמודיים שהגיעו למקום והתראיינו בעצמם לכל מי שרק רצה, המשיך הזוכה הגדול- ממש כמו שעשתה קסרי בשנה שעברה- עם הפקת התוכנית לחגיגות הנצחון במסעדת "בראסרי" התל אביבית (ואף מילה על זה שגל אוחובסקי קפץ למסעדה לפרגן לאלפר. בכל זאת, כבוד לקהילה). לעומת אוחובסקי, חבר המושבעים דווקא העדיף לחגוג באווירה מצומצמת משלהם בבר אחר בתל אביב, וזלצרמן את וקנין שהיו אמורות להגיע גם הן לחגיגות הבראסרי עם זה שקטף להן את התואר, הודיעו ברגע האחרון שהן מעדיפות ללכת- כל אחת בנפרד- לביתן עם המשפחה והמקורבים.