מאז סוזן בויל, לא היה אודישן ב-"Britain’s Got Talent" שגרם לסנסציה שכזו – אלא שהפעם מדובר דווקא בחדשות לא ממש טובות עבור תוכנית הכישרונות של סיימון קאוול.

בתוכנית ששודרה בסוף השבוע האחרון עלה לבמה ילד צעיר בן 9 בשם מלקאי פול. השופטים שאלו אותו אם הוא לחוץ והוא השיב בחיוב, אבל אף אחד לא היה מוכן למה שהתרחש מיד לאחר מכן. מלקאי, שהחל לשיר את "Listen" של ביונסה, פרץ בבכי ונשנק תוך כדי שירה, עד שהתמוטט על הבמה.

אימו מיהרה לחבק אותו וכן גם אחת השופטות, אלישה דיקסון. השתיים הרגיעו את הילד הבוכה, ודיקסון שאלה אותו אם הוא מעוניין להמשיך באודישן. פול השיב בחיוב, החל לשיר מהתחלה וסיים לתשואות הקהל והשופטים, שהעבירו אותו פה אחד לשלב הבא.

אלא שהצופים בבית לא חשבו שמדובר בסיפור מרגש סטייל סוזן בויל – נהפוך הוא. רבים מהם טענו כי הסיטואציה הוכיחה מעל לכל ספק כי צריך להגביל את גיל המשתתפים בתוכניות ריאליטי ל-18 ומעלה.

"הרגשתי ממש לא בנוח לצפות במלקאי. אני חושב שיש לו קול יפיפה, אבל הוא ללא ספק צעיר מדי עדיין", כתב אחד הצופים באתר ה"סאן". צופה אחר הגיב ואמר: "אימו לא היתה צריכה להעביר אותו את החוויה הזו עד שיהיה מסוגל להתמודד איתה".

אגב, זו ממש לא הפעם הראשונה שבה מתמודד צעיר מתמוטט בבכי על הבמה בתוכנית: לפני כשנתיים היתה זו הולי סטיל שהפסיקה את הופעתה באמצע בגלל התקף בכי.

אבל מן הצד השני נשמעו קולות שטענו כי הגבלת הגיל היא לא רעיון טוב, בהכרח. "אם היינו עושים זאת, לא היינו מגלים כישרונות חדשים עד שהיה מאוחר מדי!" כתבו. "כל עוד שומרים עליהם בצורה נאותה, זו לא אמורה להיות בעיה".