הבורר (צילום: אלדד רפאלי)
הבורר. בקרוב באנגלית | צילום: אלדד רפאלי

אחרי שרכשה לאחרונה את זכויות ההפקה של "רמזור" ואף החלה לצלם גרסה משלה לסדרה, רשת FOX האמריקאית מכוונת לסדרה ישראלית נוספת ונמצאת בימים אלה במשא ומתן מתקדם לרכישת זכויות הפקת סדרת הדרמה הישראלית של הוט, "הבורר". 

מי שאמורים לסייע בכתיבת הגרסה האמריקאית הם תסריטאי "הסופרנוס", אנדרו שניידר ודיון פרולוב, שצפויים לשתף פעולה עם יוצרי הסדרה רשף לוי ושי כנות. עסקת מכירת "הבורר" לרשת האמריקאית נרקמה בעזרת סוכניו האמריקאים של חגי לוי, יוצר הסדרה "בטיפול" שנמכרה ושודרה ברשת HBO, המייצגים גם את רשף לוי. 

"הבורר", המגוללת את סיפורה של משפחת אסולין, מראשי הפשע המאורגן בישראל, עלתה לשידור בשנת 2007 ועד כה הופקו לה שתי עונות מצליחות. בימים אלה מצטלמת עונה השלישית שתעלה לשידור בסוף הקיץ בכיכובם של משה איבגי, יהודה לוי, שלום מיכאלשווילי, ציון ברוך, אניה בוקשטיין, שלומי קוריאט ואחרים.

רשף, מברוק.
"תודה רבה אבל זה בכלל לא בטוח. זה כמו משחק מחשב, ואנחנו נכנסנו לתוך המשחק. יש עוד הרבה שלבים בדרך שזה יכול ליפול בהם. עוד לא היה פיילוט וגם אם זה יעלה זה יכול לרדת אחרי ארבעה פרקים".

איך נוצר הקשר?
"ריק רוזן (ראש מחלקת הטלוויזיה בחברת WME - י.פ) הגיע לפני כמה חודשים לארץ לכנס של קשת שהציגה את 'חטופים', ובקוקטייל דחפתי לו קלטת של 'הבורר'. הוא אמר לי שזה מיותר כי ארה"ב לא זקוקה לעוד סדרת פשע אחרי 'הסופרנוס' ואף אחד לא ירצה עוד סדרת מאפיה. התחננתי שייתן הצצה במלון, הוא חשב שאני משוגע והסכים לראות רבע שעה. באותו הלילה הוא סיים את כל העונה הראשונה ודרש ממני למחרת שאביא לו מיידית את העונה השנייה".

מה הוא אהב שם במיוחד?
"את יודה לוי ומשה איבגי".

אז יש סיכוי שיודה ומשה יכבשו את אל. איי?
"הלוואי. יש לנו שחקנים מעולים וייתכן שאחד מהם ישחק ב'הבורר' האמריקאית. אני רוצה לשלב שם גם מוזיקה ישראלית. אסף אמדורסקי עשה את המוזיקה לגרסה המקומית ואנסה לשלב אותו גם שם, יחד עם שירים ישראלים נוספים. הקולנוע והטלוויזיה הישראלית מצליחים מעבר לים וכדאי שהממשלה תבין את זה ותיתן כספים לקולנוע ולטלוויזיה כמו שהיא משקיעה בהיי טק. זה ייצוא לא פחות משמעותי".

אין תמונה
לוי. שום דבר לא סגור

>> ארץ החטאים: "זוהי סדום" בקרוב בקולנוע

בואו לבחור איך תיראה "חתונת השנה" של mako