אין תמונה
סמים ונקנסים

חברת הכבלים הוט תיאלץ לשלם 201,600 שקל קנסות למועצת הכבלים והלוויין על שידור מוקדם מדי של התכנית "עספור" ועל כך שהסתירה מהמנויים את העובדה כי הם יכולים להתנתק ללא קנס בשל הסרת ערוצים.

המועצה קבעה כי הוט הפרה את הוראות החוק והתקנות מכוחו, בשל העובדה שסיווגה מספר פרקים של הסדרה "עספור", אשר הכילו סצנות מיניות ואחרות שיש חשש סביר כי יעודדו שימוש בסמים, למרות שהתכנית סווגה לצפייה לגילאי 14 ומטה, בעוד שהיה עליה לסווג את התכנים כאינם מתאימים לצפייה לגילאי 18 ומטה.

באשר לשעות השידור, קבעה המועצה כי לאור התכנים המתוארים, היה על הוט לשדר את "עספור" החל משעה 22:00 באופן "שיתחשב בגיל הצופים". על כך הטילה המועצה על הוט עיצום כספי בגובה של 100,800 שקל. במקביל, הטילה המועצה על הוט עיצום דומה, בשל "אוזלת ידה ביישום החלטת המועצה המטילה עליה חובה ליידע את מנוייה בדבר זכאותם להתנתק בשל הסרת ערוצים, ללא החזר עלות הטבה".

"המועצה רואה בחומרה רבה את הסיווג הלא מתאים של הסדרה עספור, כמו גם את שיבוצה לשידור בשעות שידור מוקדמות. הדברים חמורים במיוחד לאור העובדה שמדובר בסדרה אשר זכתה לפופולאריות רבה, והיוותה עוגן מרכזי בשידורי הוט", אמר יו"ר המועצה ניצן חן.

מחברת הכבלים נמסר בתגובה: "הטלת קנס על פער של חצי שעה בשעת השידור, בעידן בו ניתן למצוא כל תוכן ברשת האינטרנט, נראית לנו תמוהה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק