אין תמונה
מתוך התשדיר של ליברמן. יודע להעביר מסר

אני רוצה לפתוח בכמה מילים אישיות למפלגות הבאות: מפלגת אחריות, מפלגת ברית עולם, מפלגת לזוז ומפלגת אור. גם אחרי 5 ימים של צפייה רצופה בתשדירים שלכם (כולל הרצה אחורה וצפייה שוב) אין לי מושג מה אתם רוצים ממני. השקעתם בתעמולה ונותרתם תעלומה, חבל.

ונעבור למפלגות קצת יותר ברורות, כמו למשל אביגדור ליברמן - האיש יודע איך להעביר מסר! אמש נשבר שיא גינס בתשדירים של ישראל ביתנו כאשר 5 פעמים בתשדיר של דקה (!) חזרה הסיסמא נוטפת אהבת האחים "בלי נאמנות אין אזרחות". מי אמר שטיפת מוח ולא קיבל?

בהמשך התשדיר של ליברמן עלתה חיפה על המוקד. בתשדיר הופיעו תמונות של העיר עם הקריינות "כולנו רוצים לשמור על המורשת היהודית של חיפה" ומייד אחרי זה ההבטחה "רק ליברמן ישמור על הצביון היהודי של חיפה ושל ישראל". איזו דרך מקסימה להגיד "אחרי הבחירות אני אזרוק את כל הערבים מחיפה. האיש פשוט משורר". לא שאני חושדת בו שהוא מתכוון לזה, אבל למה לא להתסיס קצת את תושביה היהודים של העיר המנומנמת.

נתקדם? קדימה

התשדיר של מפלגת קדימה נפתח בציטוט של אולמרט : "ברק היה ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדות המדינה"- יש! צהלתי מהכורסה, סופסוף מכניסים גם את ברק למסיבת ההשמצות! אבל מסתבר ששמחתי הייתה מוקדמת ורגע אחרי זה הופיעה הכתובית "טעות: נתניהו היה ראש הממשלה הגרוע ביותר בתולדות המדינה". חבל אהוד, לא סופרים אותך. אבל אולי תוכל לקחת שיעורים מהמאפר ההזוי שמכב בתשדירים שלך (אגב, עוד אל הבנתם שזה לא עובד? למה ללכת עם הראש בקיר?) ולעשות הסבה מקצועית.

התשדירים של קדימה גם הראו לנו את חברי מפלגתו של ביבי (שלושת הטנורים מרידור, בני בגין ובוגי יעלון) מטנפים על ביבי ומשמיצים את אמינותו, שזה קצת כמו לראות את קיציס מטנף על פרידמן, את מיקי מטנפת על יעקב או את נינט קוטלת את יהודה! טוב, אולי לא בדיוק, אבל זה מעט הסקס אפיל שהצלחתי להכניס לסיטואציה. תשבו אתם לצפות ערב אחרי ערב בתשדירים וגם לכם בני בגין יתחיל להיראות כמו יהודה לוי מודל ,2042 אחרי שהסוכנת שלו התייאשה מהאפשרות שתהיה עוד עונה ל"האלופה" והחליטה ללהק אותו בתפקיד דרמטי של גופה בהפקת יוקרה של ערוץ 1.

בתשדירי הליכוד הכל אותו דבר. המוטיב החוזר של הליכוד אמש היה "לזהות כבר ב-2005 מה שכולנו נבין ב-- זה נתניהו". לא בטוח שזה ישכנע אותי לבחור בו, אבל הייתי שמחה אם הוא היה ממלא לי את טופס הלוטו השבוע. נשמע שיש לו יכולות שלא היו מביישות את אורי גלר.

אחרי כל השנאה ההדדית הזו, אפשר לסמוך על גיל קופטש ומפלגת עלה ירוק שיחזירו לנו את החיוך. בפתיחת התשדיר הם גם הצהירו על זה כשעלתה כתובית "עלה ירוק מבטיחה ומקיימת- כמה שניות של שקט" (וברקע נראה איש עושה עמידת ראש במדבר. כנראה לא נרגעו מהתסביך בן גוריון שלהם). רגע אחרי הפסטורליה הופיע סרטון מצוייר של הטיטאניק הטובעת ועליה כל מנהיגי ישראל- מהרצל דרך ביבי ועד קצב (עם הלשון בחוץ בפוזה מגרה). רגע לפני ששקעה הספינה במצולות נחת קופטש עם כנפיים של קנאביס על הסיפון, איזן את הספינה והציל אותה מטביעה. הסלוגן שעלה מייד "עלה ירוק- בשביל האיזון". ואני שואלת- קופטש יא סטלן, עוד שנייה הם כבר היו כולם עמוק במצולות, אז אתה בא ומציל אותם? ואחרי זה אני אמורה עוד להצביע לך? ביג מיסטייק.

את פרס ההזייה של הערב לקח תשדיר של מפלגת ברית עולם שמתהדרת באותיות "פי" בקלפי ולקחה את זה קצת רחוק כדי שתזכרו. בתשדיר נראה איש בחליפה עומד על מקפצה, פותח רוכסן ומשתין על איש שיושב למטה. בחיי שאני לא ממציאה, אתם יכולים לבדוק אותי. האיש שחוטף את הזרם בתגובה: "הלו מנהיגוס. תמיד השתנתם עלינו, אבל מהמקפצה?" ומייד עולה הסלוגן המנצח שלהם: "די לפיפי, שימו פי!" אין טעם להרבות במילים. אני רק מודה ליושב במרומים ולועדת הבחירות המרכזית שהם לא קיבלו את האותיות "קקי".

איך עושים תשדיר תעמולה?
מתוך תשדיר מרצ. לאן הם נעלמו? | תמונת AVI: חדשות

וכמה שאלות לסיום:
- לאן נעלמו: מפלגת ניצולי השואה ובוגרי עלה ירוק ומרצ. גם אפרים סנה נעדר, אבל נראה לי שאני יודעת למה. בטח עסוק בסידורי ביטוח אחרי ששרפו לו את היונדאי.

- למה התשדיר של מפלגת ישראל המתחדשת (עולים מרוסיה) היה כולו בשחור לבן, והאם זו הדרך הטובה ביותר להציג התחדשות.

- למה כשאורי אורבך מסביר שהמפדלני"קים הם "דתיים נורמליים", זה מרגיש לי הכי לא נורמלי.

- איך החתול של מפלגת הירוקים חושב להצליח בתחום הסטנד אפ אם הוא חוזר על אותן בדיחות כל ערב?