פנינה טורנה נכנסת לבית האח הגדול (צילום: עודד קרני)
מביך? פתטי? העיקר שכולם מדברים | צילום: עודד קרני

קשה לה עם מסגרות, היא לא אוכלת מכלים של אחרים, פותחת ברז כדי שלא ישמעו אותה עושה את צרכיה ויש לה 300 תיקים - שלפעמים היא גם מדברת איתם. פנינה טורנה (46), אחת ה-VIP הכי שרוטות בבית האח הגדול, היא מעצבת אופנה שהלבישה שחקניות בהוליווד (טוב נו, את ג'ניפר הדסון) וגם כוכבות מקומיות כמו מיכל אמדורסקי, מיכל ינאי וריטה. אז למה לה להיכנס פתאום לבית האח הגדול? טורנה טוענת שהיא עסוקה כל כך בלכבוש את העולם, שכבר 5 שנים היא לא לקחה חופש.

הקולגות שלה, לעומת זאת, לא ממש קונים את ההסבר. "הציעו לכל העולם ללכת ל'האח הגדול' אבל אף אחד לא רצה ללכת לשם", אומרת אחת המעצבות הבכירות, "זה רק לאנשים שאין להם עבודה, מישהו שהוא בעל עסק לא יכול להיעלם חודש וחצי מהעסק שלו.

מה דעתך על השמלה שהיא לבשה בתוכנית הפתיחה?
"היא הייתה פתטית. חושבת שהיא בהוליווד".

לא מייצגת אף אחד

גם המעצבת טובל'ה חסין לא בדיוק נמצאת בצד המפרגן. "לא כל המעצבים מטומטמים", היא מבהירה, "היא לא בדיוק מייצגת את עולם האופנה. אני מבינה שהיא באה למכור, זו העבודה שלה אבל היא מוכרת את זה קצת באובססיה, מהר מדי. צריך קצת ענווה, וזה מה שאין לה".

חסין, אגב, קיבלה גם היא הצעה להשתתף בתוכנית אך לבסוף העניין לא יצא אל הפועל וגרם לה לעצב רב. "חלמתי על זה, זה היה חלום חיי להיות שם. זו הייתה יכולה להיות החופשה הכי יפה שהייתי יכולה לבקש והחמצתי. כשאני רואה אותה נחמץ ליבי, אני פשוט מקנאה שאני לא במקומה. הציעו לי להיכנס לשם אבל הם הורידו אותי כי חשבו שאני לא אשרוד את זה".

פנינה טורנה (יח``צ: אלדד רפאלי)
לא מייצגת את עולם האופנה | יח``צ: אלדד רפאלי

המעצב יוסף מודה שהוא לא מכיר את טורנה אך על פי מה שראה בטלוויזיה מדובר לדעתו בדרמה קווין לא קטנה. "פנינה טורנה לא מייצגת אותי, אף תרנגול כזה או אחר לא יכול לייצג אותי. זה לגיטימי שהיא עושה שם את הדרמה שלה, כל אחד מנסה לעשות את הדרמה שלו. בימי מיתון כאלה, אין מה לעשות היא צריכה לעשות הצגה נחמדה וזה יכול מאוד לעזור. יכול להיות שזו הפרסונה שלה, שהיא באמת דרמטית, ועכשיו יש לה במה. כמו כל סלב שבא לשם מתוך אינטרס, גם היא באה לשם לקדם את עצמה ולעשות לעצמה יחסי ציבור".

לעומת קודמותיו, הוא דווקא אהב את השמלה המדוברת של טורנה שהקשתה עלייה את העלייה במדרגות. "השמלה הייתה מאוד יפה. אז מה אם היא לא הצליחה לעלות במדרגות, זה לא מה שחשוב. לא צריך שיהיה נוח, זה היה שואו".

גם בגזרתה של ליאת אשורי אל תצפו לשמוע מילים טובות על הקולגה, אם כי היא עושה זאת עם פחות ארס. "אני לא יכולה לומר שהיא מטומטמת, היא נראית מפונקת יותר מכולם וזה קצת מעצבן את החבר'ה, אבל אותי לא. היא מצחיקה אותי כי היא בעיקר לא יכולה לעשות דברים והיא נורא מוגבלת ולא חברתית".

ליאת אשורי סדנת סטיילינג 3 (צילום: שוקה)
אשורי. לשטוף כלים? מביך! | צילום: שוקה

הארס מתחיל לצאת שאשורי נשאלת על השמלה המדוברת של טורנה. "העלייה המסורבלת במדרגות הייתה מביכה וגם לראות אותה שוטפת כלים זה קצת מביך, אבל הנה, כולם מסתכלים עליה, היא תמכור אחר כך הרבה שמלות מהתוכנית הזאת, ובכך היא עשתה את שלה".

לבסוף מצאנו מישהי שכן הצליחה לפרגן לטורנה: המעצבת ריבה אושידה, שמודה שהיא לא השתתפה בתוכנית בעקבות בקשתו של בנה. "פנינה היא ביזנס וומן מאוד מצליחה ובחורה יפה. ההצלחה שלה איננה מקרית מאחר ומדובר באשת עסקים מכובדת וחרוצה מאוד. יש לה מפעל גדול והיא מייצגת את ענף הטקסטיל הישראלי בארה"ב בכבוד, ויש מעט מאד אנשים שעושים את זה".