ג'ון ואדוארד גרימס מ"אקס פקטור" (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
התאומים ג'ון ואדוארד גרימס מ"אקס פקטור". גרועים השניים מן האחד | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

קחו את חובי סטאר, תכפילו אותו בשניים, תחסירו כשרון ופופולאריות וקיבלתם את ג'ון ואדוארד גריימס, זוג התאומים שעושה לסיימון קאוול מיגרנה. הצמד הססגוני הזה, המכונה "ג'דווארד" (א-לה "בראנג'לינה". כן, אנחנו יודעים, זה קריפי) הוא ללא ספק היציאה המפתיעה ביותר בעונה הנוכחית של "אקס פאקטור", ה"כוכב נולד" של הבריטים. 

הם לא יודעים לשיר, בלשון המעטה, אבל זה לא מפריע לאנגלים להמשיך ולסמס להם בהמוניהם. ממש כמו סנג'איה מאלאקר, התופעה התמוהה מ"אמריקן איידול", ג'דווארד עושים צחוק מהתוכנית הכי פופולרית, ועל הדרך גם מביאים לה עוד כמה אחוזי רייטינג.

תופעת ג'דווארד קיבלה לאחרונה חותמת רשמית כאשר ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, אמר בראיון ברדיו כי השניים "לא כל כך טובים". בראון, שהכריז על עצמו כמעריץ גדול של התוכנית, שיבח את המתמודדים האחרים ואמר שחלקם מצוינים. כשנשאל על ידי הקהל בתוכנית מדוע אינו מפעיל את סמכותו כראש ממשלה וגורם להדחתם של התאומים, השיב בראון בשאלה "מי כאן היה רוצה לראות את ג'ון ואדוארד מנצחים בתוכנית?". רק שני אנשים בקהל ענו בחיוב.

כהרגלו בקודש, סיימון קאוול לא מסתפק רק בביקורת קשה ומעליבה כלפי המתמודדים שפחות אהובים עליו, וצוטט כשאמר "אם הם יזכו, זה יהיה אסון נורא. אני בטח אכנס לדיכאון לשישה חודשים, ואז אעלה על המטוס הראשון ואעזוב את המדינה". קאוול, אגב, כבר השמיע בעבר איום דומה בנוגע להצלחתו של סנג'איה. 

מי שחולק על דעתו של סיימון הוא השופט השני בתחרות, לואיס וולש, שדווקא מחבב את הצמד. וולש אמר במהלך התוכנית, בהתייחסות להתבטאות של רה"מ: "לסיימון ולגורדון בראון יש משהו במשותף. שניהם לא מבינים דבר במוזיקה". 

הקהל הגיב בקריאות בוז רמות על ההערה הזאת, וסיימון ניצל את ההזדמנות ואמר לוולש "העלבת עכשיו את ראש הממשלה ואת העם הבריטי. אני חושב שמן הראוי שתתנצל". אם זה ימשיך ככה, עניין של כמה ימים עד שתפרוץ מלחמת אחים בבריטניה, ואולי אף מלחמת עולם שלישית.

רוזי או'דונל הוציאה את אופרה ווינפרי מהארון בראיון לרדיו. ווינפרי התחרפנה