מרב מילר וינון מגל (יח``צ: שלומי קיים,  יחסי ציבור )
מילר ומגל. נשארה לבד | יח``צ: שלומי קיים, יחסי ציבור

ארבע שנים אחרי שהצטרף לרשות השידור כחלק מהמגמה להצעיר את מהדורת "מבט", ינון מגל הגיש השבוע את התפטרותו מהגשת המהדורה המרכזית של הערוץ הראשון.

במכתב שהגיש למנכ"ל הרשות, יוני בן מנחם, כתב מגל כי "לצערי הרב, מנהליה הנוכחים של רשות השידור סבורים ש'הטלוויזיה זה אני'. הציבור היחיד שהם דואגים לו הוא הם עצמם, ותרומתם התקשורתית הבולטת היא הדלפות מרושעות נגד הכפופים להם.

"במשך חודשים אני עובר, כמו רבים מעמיתיי, מסע התעמרות שכל קשר בינו לבין ניהול ענייני או מקצועי הוא מקרי בהחלט. אני סופג מכתבי נזיפה והזמנות לשימוע בגלל שהעזתי לפרגן לקולגה שעזב ובגלל סוג הנעליים שאיתן באתי לעבודה.

"אני חוטף הנחתות שונות ומשונות שבהן לא נתקל אף מגיש מקביל של מהדורה מרכזית. במובן הזה אני משתייך לחבורה מכובדת של נפגעי ההנהלה הנוכחית. נמנים עליה טובי האנשים ברשות השידור, מגישים עורכים ובראש ובראשונה - ציבור הצופים והמאזינים.

"במהלך מסע הרדיפה שעברתי לא קיבלתי ולו הערה מקצועית אחת. החטא היחיד שחטאתי הוא שמונתי על-ידי המנכ"ל הקודם. מעולם לא נתקלתי בסטנדרטים כה נמוכים וברמת ניהול כה נמוכה הן מבחינה ערכית והן מבחינה מקצועית. אין אלא להצטער על כך שהשירות הציבורי שעולה לאזרחי המדינה כסף רב מנוהל בצורה שהדרך היחידה לכנותה היא הפקרות.

בסיום מכתבו, כותב מגל כי "בנסיבות אלה, בהן מונעים ממני בכוונה תחילה למלא את התפקיד שלשמו התבקשתי להגיע לרשות השידור, פוגעים בי בכל דרך אפשרית, מרעים את תנאי עבודתי ללא הכרה, ומפרים ברגל גסה את חוזה העבודה שנחתם איתי, איני רואה ברירה אלא להפסיק את עבודתי. צר לי על כך, אך לא אוכל לתת ידי למעשים המתרחשים כעת".

כאמור, הודעה זו של מגל, שהגיע לרוממה מערוץ 10 ולאחרונה אף הגיש מועמדותו למפקד גלי צה"ל, באה לאחר 4 שנים בתפקיד במהלכן הגיש את מהדורת "מבט" לצד גאולה אבן, שהוחלפה לאחר מכן על ידי מרב מילר.

מילר ומגל לא הצליחו לשפר את נתוני הצפייה של המהדורה, שנשארה שלישית אחרי אלו של ערוצים 2 ו-10.

לאחרונה הוחלט ברשות השידור להקדים את "מבט" לשעה 19:52 כדי לנסות להתחרות ראש בראש בערוצים המסחריים, אך לפי שעה גם צעד זה לא עזר להחיות את המהדורה.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "טענותיו של מגל הועלו בעקבות בקשתו של מנהלו משה נסטלבאום, מנהל חטיבת החדשות, לשבצו ל-5 ימי עבודה בשבוע כפי שנחתם עימו בחוזה ההעסקה.

מגל, שהיה מורגל בהגשת 4 פעמים בשבוע את מהדורת החדשות, התרעם על הדרישה וטען באוזני מנהלו 'האם אתה מצפה ממני שלא אראה את ילדיי חמישה ימים בשבוע?'.

רשות השידור מחזיקה בדעה שעובד שעלות שכרו נעמדת בכ-60,000 ש"ח צריך להגיע לפחות 5 פעמים בשבוע למשך כ-6 שעות עבודה במערכת להגשת מהדורת 'מבט'.

חרב הפיטורים והקיצוצים מונפת מעל מאות עובדי רשות השידור ועל מגל, מגיש בכיר בחטיבת החדשות מוטלת האחריות להוות דוגמא לעובדים ולא להיפך.

עוד נמסר ממשה נסטלבאום כי מגל סירב לעמוד לרשות המערכת ולהגיע במשך תקופה ארוכה לישיבות ולכתוב את הפתיחים למהדורה, למרות שחוזה העבודה שלו מחייב לעשות כך. נוצר הרושם שלמגל אין שום עניין אמיתי בעבודת המערכת וכל מה שמעניין אותו הוא שכרו ותנאיו הנלווים.

מן הראוי להדגיש, כי חוזה העסקתו של מגל אינו מחייב את רשות השידור להעסיק אותו רק בהגשת המהדורה המרכזית ועל פי החוזה, מגל אמור היה לעמוד לרשות המערכת בכל עבודה עיתונאית, דבר שכאמור סירב לבצע בתקיפות.