יאיר לפיד (צילום: mako)
למה לי פוליטיקה עכשיו? | צילום: mako

כבר שנים שהעולם הפוליטי מחכה בצפייה, ועכשיו מגיעה הבשורה כי יאיר לפיד בדרכו לפוליטיקה הישראלית. העיתונאי הוותיק ומגיש "אולפן שישי" בדרכו למשרה ציבורית, ועכשיו הקולגות לתקשורת והקולגות למשכני הכנסת בעתיד מביאים את דעתם.

"לדעתי זאת כניסה חיובית ומתבקשת ביותר", מבשר דניאל בן סימון שעשה גם הוא את המעבר מעיתונות לפוליטיקה, "אני רק מקווה שהכניסה שלו תהיה תרומה ניכרת למאמץ הגדול לקצר את ימיה של הקאולציה הימנית והחרדית הזאת. בתור מי שעשה את המעבר הזה בעבר, זה כמו מעבר מנופש למחנה עבודה. הפולטיקה היא מקום שהכללים בו שונים לגמרי ממה שקורה בתקשורת ובמיוחד במקום שיאיר היה בו. הוא יזכה לתנאים קשים עם עבודת פרך. חיוכים לא יספיקו פה וגם לא נחמדות, רק רעיונות ברורים כיצד לתקן מדינה. אנשים ירצו ממנו מרשם מה דרוש למדינה והוא יצטרך לתת תשובות. ההבדל הוא שעיתונאי שואל שאלות ופולטיקאי צריך לתת תשובות מדויקות וברורות. שיהיה בהצלחה יאיר".

עינת שרוף: "קודם כל שיהיה לו המון בהצלחה. בתור חברה של יאיר ובתור אזרחית של מדינת ישראל שאכפת לה מהמדינה אני מברכת את יאיר ובעיקר מאוד שמחה. לא יהיה לו קל זה בטוח אבל ליאיר מאוד אכפת ממה שקורה במדינה ואני יודעת שהוא יתרום בצורה בלתי רגילה. הוא עשה דרך מאוד ארוכה ומכובדת בתקשורת ועכשיו הוא מרגיש שהגיע זמנו לתרום למדינה היכן שהכי אפשר להשפיע ועל זה אני מברכת וכבר בירכתי אותו באופן אישי. יאיר הוא אדם חזק ובעל חוכמת חיים בלתי רגילה והוא יעמוד בכל אתגר שיעמוד בפניו. פולטיקה היא לא דבר קל אבל הוא מרגיש שהוא רוצה לתרום למדינה והוא יעשה את זה. בתור חברה שלו אני מאוד מאושרת בשבילו ואני ועוד הרבה אזרחים נצעד איתו לאורך כל הדרך וכמובן שנצביע לו".\
רוני דניאל: "אני מכיר את יאיר הרבה שנים אבל בהיכרות רחוקה, רק בשנים האחרונות הכרתי אותו מקרוב שהתחלנו לעבוד באולפן שישי וגיליתי בן אדם מדהים שאין ראוי ממנו להצטרף לפולטיקה. הוא איש מצוין, הגון וידען גדול. מצד אחד עצוב לי נורא שהוא עוזב אותנו והולך אבל מצד שני טוב שיהיו אנשים כמוהו בפולטיקה שלנו. אני מאחל לו המון בהצלחה".
יאיר לפיד בעובדה (תמונת AVI: mako)
"בן אדם מדהים שאין ראוי ממנו להצטרף לפולטיקה" | תמונת AVI: mako

רוני דניאל, הקולגה מבית "אולפן שישי", מסביר "אני מכיר את יאיר הרבה שנים, אבל בהיכרות רחוקה, רק בשנים האחרונות הכרתי אותו מקרוב כשהתחלנו לעבוד בתוכנית. גיליתי בן אדם מדהים שאין ראוי ממנו להצטרף לפולטיקה. הוא איש מצוין, הגון וידען גדול. מצד אחד עצוב לי נורא שהוא עוזב אותנו, אבל מצד שני טוב שיהיו אנשים כמוהו בפולטיקה שלנו. אני מאחל לו המון בהצלחה".

רינה מצליח, שיושבת צמוד אליו באותה תוכנית צוחקת, "אני רק מקווה שיאיר ידע לאיזה כתבת הוא צריך לתת את הסקופים שלו מעכשיו. אבל ברצינות, אני מברכת אותו ונורא שמחה עבורו. יש לו את הכישורים הדרושים והסקרים מנבאים לו 15 מנדטים אז מי אני שאומר משהו. אני רק מקווה שהוא לא יהיה מפלגה של קדנציה אחת כי בקדנציה אחת קל מאוד לגרוף קולות. מקווה שהוא יתמקצע בפוליטיקה ויישאר שם המון זמן. הוא יחסר לתקשורת אבל לפחות הוא מפנה מקום לאנשים אחרים".

יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ, מברכת על כניסתו של יאיר לפיד לזירה הפוליטית: "יאיר לפיד הוא אדם איכותי אשר יביא יכולות אישיות לזירה הציבורית. יחד עם זה, יחזק לפיד את אלו המאמינים בימין כלכלי ושמרני. לפיד, יחד עם לבני ונתניהו, מייצג ערכים חברתיים הפוכים מאלו של מפלגת העבודה שלה ערכים סוציאל דמוקרטים חדים וברורים. אולם, גם אם אינני מסכימה לעמדותיו, כפי שלא הסכמתי עם עמדותיו של אביו טומי לפיד ז"ל שהיה ידיד אישי שלי, כניסה לפוליטיקה של אנשים רעננים ממגזרים שונים תתרום לכנסת ולעולם הפוליטי".

גם אמנון דנקנר מאוד שמח על הצעד של לפיד: "אני יודע שהוא היה מאוד רציני בעניין הזה. הוא יהיה איש פוליטי משכמו ומעלה בדיוק כמו שהוא היה בתקשורת. יש בו הרבה מעבר לתכונות שהציבור מכיר, הרבה נחישות וחריצות של ברזל. אני בטוח שהוא יעמוד בכל התלאות שהחיים הפוליטים מזמנים, והוא יצלח אותם כפי שצריך. אני מנבא לו עתיד מזהיר בפוליטיקה, ולמרות שעוד מוקדם להעריך האם הוא יהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל, אני רק יכול לומר שצפוי לנו רק נחת אם עוד אנשים מסוגו יצטרפו לפוליטיקה. אני אצביע לו זה בטוח".

השקת דיסק רמי קלינשטיין (צילום: אורי אליהו)
גם הכדור שלנו שהפך למרובע שכח שהוא עגול | צילום: אורי אליהו

החברה הקרובה עינת שרוף משתפת: "קודם כל שיהיה לו המון בהצלחה. בתור חברה של יאיר ובתור אזרחית של מדינת ישראל שאכפת לה מהמדינה אני מברכת את יאיר ובעיקר מאוד שמחה. לא יהיה לו קל זה בטוח, אבל ליאיר מאוד אכפת ממה שקורה במדינה ואני יודעת שהוא יתרום בצורה בלתי רגילה. הוא עשה דרך מאוד ארוכה ומכובדת בתקשורת ועכשיו הוא מרגיש שהגיע זמנו לתרום למדינה היכן שהכי אפשר להשפיע, ועל זה אני מברכת וכבר בירכתי אותו באופן אישי. יאיר הוא אדם חזק ובעל חוכמת חיים בלתי רגילה והוא יעמוד בכל אתגר שיעמוד בפניו. פולטיקה היא לא דבר קל אבל הוא מרגיש שהוא רוצה לתרום למדינה והוא יעשה את זה. בתור חברה שלו אני מאוד מאושרת בשבילו ואני ועוד הרבה אזרחים נצעד איתו לאורך כל הדרך וכמובן שנצביע לו".

הסופרת עירית לינור שעבדה איתו על הסרט "שירת הסירנה" מאחלת לו המון הצלחה. "אני מאוד אוהבת את יאיר. לדעתי הוא יהיה נפלא בכל מה שהוא יעשה".

הפרשן הצבאי אלון בן דוד מוסיף ואומר: "יאיר הוא איש עם המון איכויות ואני שמח שאנשים ברמה הזאת מוצאים עניין בעשייה ציבורית. אין לי ספק שהוא יוסיף המון לפולטיקה שלנו וזו תרומה מבורכת. עכשיו מגיע הזמן שלו להוכיח את עצמו".

הקולגה והחבר אלי יצפאן שמח וטוען כי: "זו ברכה גדולה שאנשים כמוהו מצטרפים לפולטיקה שלנו. אני בטוח שהוא הולך להצליח ובגדול. ישנם המון אנשים שחיכו לזה ואני באופן אישי מאוד שמח וצופה לו עתיד וורוד בתחום. הוא איש ישר משכמו ומעלה ואין לי ספק שהוא יגיע רחוק בתחום. אני אצביע לו זה בטוח".

יאיר לפיד וליהיא לפיד ביום הולדתו של יאיר לפיד (צילום: שוקה1)
עם ליהיא. אשת ראש הממשלה הבא? | צילום: שוקה1