אבי בר (יח``צ: עודד קרני,  יחסי ציבור )
בר. יצלצל? | יח``צ: עודד קרני, יחסי ציבור

על רקע סבב המינויים והפיטורים הצפויים, בערוץ הספורט החלו לעבוד בימים אלו על גרסה חדשה ל"מצלצלים", התכנית השנויה במחלוקת שעלתה בערוץ 10 ובערוץ 2, וירדה בשל תלונות הציבור וחוסר רווחיות.
בימים אלה עורך ערוץ הספורט אודישנים באמצעות חברת הפקה, לתפקיד מגישה לתכנית, שבמסגרתה הקהל הרחב עונה על חידות באמצעות SMS, זוכה בפרסים ובעיקר מעשיר את הפקת התכנית. 

קונספט בעייתי, עלות מוגזמת

פורמט מצלצלים המשודר בכ-60 מדינות בעולם, ספג ביקורת ציבורית קשה. צופים רבים טענו שנעשתה בתכנית מניפולציה על הצופים, שנגבה מחיר יקר מדי עבור כל שיחת טלפון ושאפשרויות הזכייה נדירות.

בעבר הוגשה תביעה ייצוגית כנגד ערוץ 10, לפיה נתונים טכניים מקריים משפיעים על מהירות קבלת התשובה באמצעות -SMS דבר שהפך את המשחק להגרלה. בעקבות התביעה הועברה התכנית לשעות שידור ליליות בכדי לנסות להפחית מבני נוער לצפות ולהשתתף במשחק.

מערוץ הספורט נמסר: "גם בערוץ הספורט מנהלים מגעים לגבי הפורמט והתאמתו לעולם הספורט אבל שום דבר לא סגור".

ניצן חן, יו"ר מועצת הכבלים והלווין: "טרם הוגשה פניה למועצה לשידורי כבלים ולווין בתוכנית המדוברת ולפיכך אין טעם להגיב על ביצה שטרם נולדה".

בתוך כך, בערוץ הספורט חלים בימים אלה שינויים ארגוניים עקב פרישתו של סמנכ"ל התוכן אייל אופנהיים ומעברו לניהול ערוץ 8. את אופנהיים יחליף תומר תורג'מן, מנהל מחלקת השידורים בארבע השנים האחרונות. בנוסף, אמיר הוכפלד, סמנכ"ל והעורך הראשי של חדשות הספורט, יהיה אחראי גם על ניהול מחלקת השידורים הישירים והפקות המקור. כפועל יוצא מאיחוד המחלקות, יצומצמו משרות ומספר עובדים צפויים לסיים את תפקידם בזמן הקרוב.

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

עוד בmakoבידור: יודה ונינט מחפשים דירה, בר רפאלי וליאונרדו דיקפריו כבר לא, חיים רביבו מוכר את הבית, הפקת הפסטיגל הציעה לאייל גולן מיליון שקל, תמונות ראשונות של שפרה קורנפלד משדרת ברדיו, סנדי בר תככב בסדרה חדשה, מירית וקנין מצטלמת לקמפיין ראשון ומה אומרים במעריב על מינוי יואב צור לעורך הראשי.