אמריקן איידול- סיימון קאוול (צילום: mako)
דווקא זרם עם השינוי הלא כ"כ מוזיקלי. קאוול | צילום: mako

אלן דג'נרס תחליף את פאולה עבדול כשופטת בתכנית "אמריקן איידול" לצידם של סיימון קאוול, רנדי ג'קסון וקארה דיוגארדי. העונה התשיעית של הריאלטי המצליח של רשת פוקס צפויה לעלות לשידור בינואר הקרוב ובין היתר צפויים לככב בה גם ויקטוריה בקהאם, אבריל לוין ושניה טוויין כשופטים אורחים.

את ההודעה הרשמית הראשונה על המינוי המפתיע מסרה דג'נרס עצמה במהלך הטוק שואו שלה, במה שבתחילה נראה כקטע קומי על תוכניות ריאלטי אבל מהר מאוד הפך לוידוי מרגש של המנחה המוערכת.

"אני מתה על ריאלטי. אתה אף פעם לא יודע מה יקרה", פתחה המנחה, לפני שהכריזה רשמית על המינוי. "אני הולכת להיות השופטת החדשה של אמריקן איידול ואני מאוד מתרגשת. לא החמצתי אף פרק מאז עלתה התכנית לשידור אז התפקיד הזה הוא כמו חלום שהתגשם עבורי".

דג'נרס, שהחלה את דרכה כאמנית סטנד אפ, מנחה מזה 7 שנים את תכנית הטוק שואו הנושאת את שמה, שזכתה 4 שנים ברצף בפרס אמי לתכנית הטוק שואו הטובה ביותר בשעות היום. לאחרונה נבחרה דג'נרס על ידי מגזין פורבס לאחת מ-5 הנשים המשפיעות ביותר בעולם הבידור האמריקאי.

לפני תוכנית האירוח כיכבה דג'נרס, שבינואר הקרוב ימלאו לה 52, בקומדיית המצבים אלן. בפברואר 1997 היא יצאה מהארון בתוכנית של אופרה ווינפרי וחודשיים אחר כך גם דמותה בסיטקום יצאה מהארון כשאת הפסיכולוגית שתמכה בה גילמה לא אחרת מאותה ווינפרי.

"אני לא באה מעולם המוזיקה", סיכמה דג'נרס, "אני לא מסתכלת על הביצועים מהזוית הטכנית, אבל אני מקווה שאצליח להביא את הזוית של מי שקונה את המוזיקה, של הצופה בבית".

לא נשאיר אתכם בלי תגובה מהאיש והארס סיימון קוואל, שדווקא הפתיע עם פרגון לקולגה. "אני מאוד מתרגש לקבל את אלן לצוות של איידול", אמר מי שמשמש גם כמפיק בפועל של התכנית, להזכירכם. "כמעריצת התכנית ומי שמפורסמת בחיבור המצוין שלה לטעם של העם האמריקאי  היא תביא זוית ייחודית לצוות". אשרי המאמין. 

פורשיה דה רוסי ואלן דג'נרס מתנשקות (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
דג'נרס והבת זוג. היינו שמחים לגלות איך הן חגגו את הבשורה | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL