גדי סוקניק (צילום: יוני המנחם)
גדי סוקניק. מכור לריגושים | צילום: יוני המנחם

שנה וחצי אחרי שעזב את כיסא מגיש חדשות ערוץ 2 לטובת הנחיית השעשועון הפרובוקטיבי "הפוליגרף", חוזר גדי סוקניק לאקטואליה בתוכנית "אנשי היום", שעולה הערב ברשת.
בתוכנית יארח סוקניק את אנשי היום בתחומים שונים כגון פוליטיקה, כלכלה ובידור, על פי דירוג הצופים בבית, שיקבעו את מיקומם של הנושאים השונים באתר האינטרנט של רשת.

לא ניתן להתעלם מהעובדה שהפורמט של "אנשי היום" מזכיר את התוכנית "מה קורה" של לינוי בר גפן, שמדגימה שיתוף פעולה בין המסך לרשת ומביאה את הידיעות המטוקבקות ביותר באתרי האינטרנט השונים. 

"לתוכנית של קשת יש את המאפיינים שלה ולנו יהיו את המאפיינים שלנו", אומר סוקניק, "בשונה מהתוכנית של לינוי בר גפן אנחנו תוכנית עם ראיונות, עם אנשים, אנחנו לא ממש תוכנית אינטרנט. אנחנו מסתמכים גם על האינטרנט, אבל זה נורא טבעי. היום כל תוכנית שמכבדת את עצמה צריכה לשלב בתוכה אינטרנט וזה בדיוק מה שאנחנו עושים".

עבור סוקניק מדובר בחזרה לעיסוק באקטואליה, אחרי הפסקה ארוכה מבחינתו: "אחרי שנה וחצי לחזור לתחומים של אקטואליה באופן ממוסד זה חידוש מבחינתי. אני גם מעורב בתכנים ולא יהיה בתוכנית משהו שלא מקובל עלי".

בדיעבד, אתה מצטער על העזיבה שלך את חברת החדשות?
"אני לא מצטער על שום דבר שעשיתי, ואני גם חושב שדי מימשתי את הצורך בשינויים. בבידור יש יותר שקט ורוגע וחוסר מחויבות אבל כנראה שבאקטואליה אני מרגיש כמו דג במים הכי צלולים. התגעגעתי לחדשות ואני בהחלט בשל להרפתקה הטלוויזיונית הבאה".

אז שאלות על פנטזיות ובגידות כמו בה"פוליגרף" כבר לא נראה בתוכנית החדשה.
"למה לא, זה לא חלק מהחיים שלנו? אם יהיה צורך בהחלט. צדקן מתחסד ובעל עכבות אף פעם לא הייתי".

יש לך מתחרים קשים בדמותם של בלונדון וקרשנבאום.
"כבודם במקומם מונח. אנחנו משתדלים לעשות משהו שיהיה שונה אבל גם אם אני ארצה או לא ארצה תהיה השוואה".

סוקניק חוזר השבוע לאקטואליה גם כפרשן וישב לצידה של יונית לוי במשדר המיוחד של חדשות 2, שיעביר מחר (חמישי) את נאום הנשיא לשעבר משה קצב. 

איך יהיה לחזור לשבת לצד יונית?
"מצוין. אני חייב להגיד לך, כשעזבתי את חדשות 2 חששתי שאעלם ולא ירצו אותי אבל הנה אתה רואה שמזמינים אותי הרבה ואני תמיד שמח להגיע ולומר את דעותיי. פרשת קצב היא טרגדייה יוונית ציבורית שאני לא רואה את הסוף שלה, היא הולכת להכביד עלינו עוד הרבה זמן על כל המעורבים בדבר".

"אנשי היום", מדי רביעי וחמישי19:00, ערוץ 2