אור הלר (צילום: יוסי צבקר)
אור הלר. עיתונאי ורוקר | צילום: יוסי צבקר

אור הלר, הכתב הצבאי של חדשות 10, היה אחד הכתבים הבולטים במלחמה האחרונה כאשר תיאר מידי יום את שהתרחש ברצועת עזה ואף היה מהראשונים שנכנס אליה עם מצלמה בכדי לתעד את פעולות צה"ל. כעת, אחרי שהכול הסתיים והוא שב לאולפנים החמים של מהדורות החדשות הוא חש שהוא זקוק לאתגר חדש וכך מצא את עצמו כגיטריסט בלהקת "נאג' חמדי" שאיתה הוא מופיע במועדוני רוק בתל אביב.

"נאג' חמאדי" היא להקה מגה ברנז'אית שמורכבת כולה מעיתונאים ואנשי תקשורת. הלהקה הוקמה לפני חמש שנים, בראשה עומד דרור פויר, בעל טור בגלובס, הבסיסט הוא אראל סג"ל המוכר מתוכניתו ברדיו 99 ומתוכנית הטלוויזיה של ניסים משעל, הקלידן הוא דרור גלוברמן, ראש דסק בחדשות של מעריב והמתופף טליק לזר הוא המעצב הגרפי הראשי של "ישראל היום".

"הלהקה הוקמה בידי עיתונאים" מספר הלר, "היא נקראת נאג' חמדי על שם פעולת התגמול של הצנחנים בעומק מצרים בסוף שנות ה-60. במשך שנים עקבתי אחרי הלהקה מרחוק כיוון שהייתי שליח מעריב וחדשות 10 בפריז ועכשיו כשחזרתי הבנתי שהתפנה מקום וקפצתי על ההזדמנות".

אז יש לך עוד כישורים שלא ידענו עליהם
"אני מנגן גיטרה מגיל 13 ולצערי מאז כיתה י"ב לא הייתה לי להקה והעובדה שזו להקה של עיתונאים זה מאוד נוח כי כולנו מבינים אחד את השני. בחזרות מדברים הרבה על אקטואליה ועל מה המצב ב"מעריב" ומה המצב בערוץ 10".

זה לא מעבר חד להגיע מאולפן החדשות לאולפן החזרות?
"אתמול בשמונה בערב ישבתי באולפן ופתחתי את המהדורה עם ידיעה על מג"ד בגולני ושעה אחר כך כבר נתתי בדיסטורשן עם הגיטרה בחדר חזרות בדרום תל אביב כאילו אין מחר".

ומה קורה אם יש הופעה ופתאום מקפיצים אותך לחדשות?
"זה קרה. לפני כחודש הייתה אמורה להיות הופעה בערב בקפה ביאליק בתל אביב ואז בשעות הבוקר קיבלתי טלפון שהתחילו ההפצצות על עזה. המלחמה נפתחה וההופעה התבטלה לצערינו. כל פעילות הלהקה נעצרה בימי המלחמה, כל אחד עבד קשה בכלי התקשורת שלו".

אתה עונה על תדמית הרוקר עם סקס סמים ורוקנ'רול?
"הסם היחידי שאני לוקח זה שוקולד, ולגבי השאר תשאל אותם".

אור הלר ולהקת "נאג' חמאדי" יופיעו במועדון "סאבליים" ב-11 במרץ.