סיימון קאוול (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
קאוול. מי קורא לעצמו סטינג בגיל 60? | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

קשה מאוד לצאת רע ליד סיימון קאוול: האיש חסר טאקט, נבזי ואין לו רחמים. אבל יש מי שמוכן כנראה להתמודד על התואר, ודי בהצלחה. הזמר הוותיק סטינג הכריז מלחמה על ז'אנר תוכניות הכישרונות והתייחס במיוחד לשתיים שבהן קאוול שופט ומפיק, "אמריקן איידול" ו"אקס פקטור" הבריטית.

"תפל", "מחריד", "חסר נשמה" – אלה רק חלק מהכינויים בהם כינה סטינג את המתמודדים והשופטים בתחרויות הללו, כשהתראיין בנושא בנובמבר האחרון. התגובה הארסית של סיימון לא איחרה לבוא – כלומר, היא איחרה, והגיעה רק עכשיו, אבל היא עדיין ארסית.

"זאת תוכנית מגוחכת, ויש לך שם שופטים שאין להם שום כשרון חוץ מקידום עצמי", אמר בזמנו סטינג. "בעצם צפיתי בקריוקי מצולם לטלוויזיה. זאת אופרת סבון שאין לה שום קשר לשירה". בתגובה, סיימון עקץ את סטינג ואמר בציניות: "אנחנו נשמח לעשות שבוע סטינג בתוכנית, הוא עדיין לא התקשר ואנחנו מחכים!".

סטינג, שכנראה לא הבין את הבדיחה (או פשוט לא שמע אותה, בכל זאת, האיש די מבוגר) הגיב ואמר: "אני לא אלך ל'אקס פקטור', כי אני לא נשמע כמו אף אחד שהם מנסים להיות. אני נשמע כמו עצמי. אני חושב שבעצם הם מחקים סטריאוטיפים של זמרים כמו שהם אמורים להיות, ולא מתנהגים כמו עצמם".

לא ברור מה יש לסטינג נגד כישרונות צעירים או תוכניות ריאליטי, אבל מה שבטוח, הוא עשה את הבלתי אפשרי והצליח לצאת יותר מגעיל מסיימון בכבודו ובעצמו. קאוול, כאמור, לא נשאר חייב, וסוף סוף שחרר הצהרה נוקבת נגד הזמר.

סטינג (תמונת AVI: אור גץ, חדשות)
סטינג. לא ישיר דואט עם קלי קלארקסון | תמונת AVI: אור גץ, חדשות

"קודם כל, כל אחד שקורא לעצמו 'סטינג' בגיל 60 הוא אידיוט", אומר סיימון. "אני מכיר אנשים כאלה, שהתחילו מכלום ועכשיו הם חיים באחוזות שלהם, ומתיימרים לדעת הכל על העולם. הם חושבים שהם יודעים מה המתמודדים מרגישים או לא מרגישים, והם יכולים לומר את זה כי הם קיבלו את כל מה שהם חלמו עליו בחייהם. אבל מה שהם באמת אומרים, זה שלאף אחד אחר לא מגיעה הזדמנות כזאת".

קשה לבחור צד בויכוח הזה, אבל האמת היא שאנחנו מעדיפים לצדד דווקא באיש עם החולצות הצמודות. אחרי הכל, אם לא היה לנו את "אמריקן איידול", לא היינו זוכים לגלות כוכבים כמו כריס דוטרי, קלי קלארקסון, פנטזיה בארינו, דיוויד קוק, אדם למברט ונו, איך קוראים לו, ההוא שניצח בשנה שעברה.

>> הבחורות החדשות של סער שיינפיין