בר רפאלי מספרת (תמונת AVI: חדשות)
רפאלי. בעיות באנגלית? לי? | תמונת AVI: חדשות

אנגלית שפה קשה. את הלקח הזה למדה בר רפאלי על בשרה בשבת האחרונה, כאשר שודרה ברשת MTV האמריקאית תכנית הבכורה של "בית האופנה" בהנחייתה. האמריקאים, מסתבר, לא בדיוק נפלו לרגליו של היייבוא הישראלי הסקסי שנחת להם בסלון, והתכנית כולה התקבלה בביקורות בעייתיות שבמקרה הטוב אפשר להגדיר אותן כמעורבות, ובמקרה הרע – קוטלות, קוטלות מאוד.

המגזין אנטרטיימנט וויקלי הכתיר את התכנית כולה כ"אכזבה". בר רפאלי והדוגמנית שנל אימן שהנחתה לצדה הן בהחלט יפות, נכתב באתר האינטרנט של המגזין, אבל משעמם לצפות בהן, ואף אחת מהן לא מגיעה לקרסוליים של המנחה המקורית סינדי קרופורד. באותה נשימה, אגב, שיבחו ב-EW את הראיון שערכה רפאלי עם ג'סטין טימברלייק, במהלכו סיפר שאמא שלו לא האמינה שהבן שלה, שפעם קנה גופיות בחנות הכל בדולר, יופיע בשבוע האופנה בניו יורק.

האתר "Jezebel" היה הרבה פחות רחמן, וכתב שבר שלנו פשוט "גרועה בלדבר". "היא לפחות זרה", נכתב שם, "מה היה התירוץ של סינדי קרופורד?"

והם לא היחידים שהתלוננו על חיתוך הדיבור המוזר של רפאלי. "אנחנו בטוחים שלבר רפאלי יש פוטנציאל להפוך לסופר מודל יום אחד", נכתב באתר Stylist.com, "אבל הסיכויים שלה להיות הסופר מודל הבאה שהופכת למנחת טוק שואו לא נראים מאוד טובים כרגע. לא בטוח אם זה בגלל המבטא שלה או כי היא הייתה ממש עצבנית ומתוחה, אבל בקושי הצלחנו להבין משפט אחד ממה שהיא ניסתה לומר במהלך כל הפרק".

 אכזרי במיוחד היה המגזין "New York Fashion", שהכתיר את התכנית כולה כ"גרועה בדיוק כפי שהיא נשמעת". מבקר הטלוויזיה של האתר כתב שהגירסה החדשה של "בית האופנה" הייתה מוזרה ומשעממת, וסירב להעלות ממנה קטעים לאתר שלו. "בר רפאלי לא כל כך טובה בלקרוא מכרטיסיות. אולי זה בגלל שאנגלית זו השפה השנייה שלה, אבל זה בכל זאת מפריע ומסיח את הדעת".

דעות נוספות, הן מצד מבקרים והן מצד בלוגרים גולשים וצופים ברחבי הרשת, טענו שהתכנית צ'יזית, מתוסרטת למדי ופונה בעיקר לקהל טינאייג'רי.

והיו גם כמה ביקורות חיוביות: באחד האתרים שהתכנית נראית מבטיחה ושבר רפאלי יפהפיה, עד כד כך שכאשר מופיעה תמונה שלה בביקיני, אי אפשר לשים לשום דבר אחר שמופיע בפריים. "חייבים להודות שזה כיף ומשעשע", כתב אתר אחר. אז אל תמהרו להספיד, אולי עוד נראה אותה מנחה איזה ריאליטי בנוסח "מי רוצה להפטר מהמבטא?".