טקס אופנה - ג'סטין טימברלייק וג'סיקה בייל (צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL)
ישפוט בעונה הבאה? ג'סטין טימברלייק | צילום: Stephen Lovekin, GettyImages IL

"אמריקן איידול", התוכנית הנצפית ביותר בארה"ב ומי שהפכה מספינת דגל לספינה טובעת עם ההכרזה על עזיבתו של סיימון קאוול בתחילת העונה התשיעית, ממשיכה להיאבק עד טיפת הרייטינג האחרונה. אחרי שהשמועות על כך שגם אלן דג'נרס עוזבת את פאנל השופטים של "איידול" אחרי עונה אחת בלבד קיבלו חותמת רשמית לפני כמה ימים, פרסם האתר TMZ בשישי האחרון כי גם השופטת קארה דיוגווארדי תצטרף אליה, ולא מיוזמתה. במילים אחרות, מדובר בבעיטה די רצינית בישבן של השופטת שהחליפה את פאולה עבדול בשתי העונות האחרונות.

השינויים הדרמטיים הללו בפאנל השופטים של התוכנית, שעונתה העשירית תעלה בינואר 2011 ונכון לעכשיו כולל רק את רנדי ג'קסון, הם תוצאה ישירה של עזיבתו של קאוול. בהודעה הרשמית של דג'נרס היא ציינה שקשה לה מאוד עם הביקורות והעלבונות שהיא נדרשת להעביר – דבר שפגע, ללא ספק, בתדמיתה של מנחת הטוק-שואו המתוקה של אמריקה – ומקורות טענו כי לוח הזמנים הצפוף של צילומי "איידול" הפריע לעבודה על תוכנית האירוח שלה, "אלן".

 עוד גורם לטלטלות ולפיטורים ב"איידול" הוא, ככל הנראה, המפיק הוותיק נייג'ל לית'גו, אשר על פי דיווחים אמור לחזור לתוכנית שבהפקתה היה שותף בשבע העונות הראשונות שלה. לית'גו ינסה להחזיר את "איידול" לימי התהילה שלה, זמנים בהם יצרה כוכבים מצליחים כמו קלי קלארקסון וקארי אנדרווד.

 אבל מי עתיד להחליף את שתי השופטות העוזבות ואת קאוול הפופולארי ליד שולחן השופטים? אל בורסת השמות, שכוללת כבר את ג'ניפר לופז – שעל פי דיווחים עיקשים חתמה כבר על חוזה עם התוכנית – את ג'סטין טימברלייק הצעיר וסר אלטון ג'ון הוותיק, מצטרפים כעת גם סולן "אירוסמית'" סטיבן טיילר, שאנייה טוויין, ג'סיקה סימפסון, כריס אייזיק והמנטור הפופולארי מהעונה האחרונה, הארי קוניק ג'וניור.

 אגב, אם מפיקי "איידול" עדיין מתקשים למצוא מחליף הולם וציני לקאוול, יש לנו חדשות בשבילם: גם פאף דדי מעוניין בתפקיד. "ברגע ששמעתי שסיימון עוזב, החלטתי שאני אשמח לקבל את הג'וב שלו", אמר הזמר בראיון למנחה ג'ורג' לופז. לא ברור אם הוא מתכוון לכך ברצינות, אבל אם השמועות על כך שמפיקי התוכנית יכריזו על השופטים החדשים מחר נכונות – כולנו נדע בקרוב אם הוא קיבל את העבודה.

אין תמונה
מה יעשו בלעדיו? סיימון קאוול

>> הערב: שידור חי מהפרמיירה של "זוהי סדום"