אירוע עשור יוצרים עם קשת  (צילום: אלעד דיין)
אלירז ופותנה. אנחנו? מפורמט אחר | צילום: אלעד דיין

כל מי שפספס פנייה בחמישי האחרון והגיע בטעות לדימונה, עלול היה לחשוב שמדובר בבירת הסלבס החדשה של הביצה. הגונג שהכריז על ציון 10 שנות פעילות לפרויקט החברתי, "יוצרים עם קשת", הביא איתו לעיר הדרומית את בכירי הטאלנטים של קשת, שבאו להעביר סדנאות אמן מיוחדות לתלמידים במקצועות הקולנוע והטלוויזיה, אבל בעיקר נתנו לנוער הנלהב הזדמנות לגשש מקרוב את האלילים שלו.

"מדובר באושר גדול לבוא לדימונה ולנסות לעזור, לשתף ולחלוק עם הנוער המיוחד הזה את העשייה שלנו", סיפר אסי עזר. "העובדה שהם מגיעים מהפריפריה לא אומרת כלום לגבי הסיכויים שלהם להשתלב בתעשייה יום אחד. אני הגעתי מחולון, שבזמנו נראתה לי כמו סוף העולם, וגם נינט ותום אבני הם גם דוגמאות טובות לכך שכישרון יכול לעשות קפיצות אדירות בין ערים".

בין מעבירי הסדנאות היו גם אייל קיציס, שני כהן, אילנה דיין, כוכבי "לילה בכיף", מיכל דליות וכמובן נציגי "האח הגדול" אלירז שדה ופותנה ג'אבר, שהגיעו עם האבא הגדול - המפיק אלעד קופרמן - ושמרו על כוחם כמוקד ההסתערות הראשי של הנערים. " כיף להיות פה". הודה שדה, "זה דבר מאוד חשוב לבוא ולהסביר לילדים האלו איך התעשייה פועלת ולגלות להם שלכל אחד יש סיכוי להצליח ולא משנה מאיפה הוא. באנו הנה כדי לייצג את הריאליטי, ואני חושב שעבור נערי הפריפריה תכניות הריאליטי יכולות להיות מקפצה אל עבר עיסוק בתעשייה".

אירוע עשור יוצרים עם קשת (צילום: אלעד דיין)
סופר נני. מחנכת לאמנות | צילום: אלעד דיין

בתום שלב הסדנאות הקפידו הכוכבים להתייצב למשימה האמיתית שעבורה נדדו לדרום - הפקרת עורפם לצ'פחות נלהבות ושלל חתימות למעריצים שמילאו את הסינמטק בעיר. "באנו הנה לגרות את הנערים לעסוק בתחום וגם אני הייתי פעם במקום שלהם", גילה שחר חסון. " לנו היה חוג במתנ"ס לתיאטרון וככה נחשפתי לדבר הזה. במקום להסתובב ברחובות ולהיגרר למעשים לא חוקיים, הם באים ולומדים קצת על מה דרוש בשביל לעסוק בתחום, דווקא אלו שבאים כאנדרדוג, יש להם את הכי הרבה מוטיבציה להצליח".

אירוע עשור יוצרים עם קשת  (צילום: אלעד דיין)
דיין. קולנוע זאת עובדה | צילום: אלעד דיין

אפילו כוכבי "ארץ נהדרת" וויתרו על הציניות הקבועה והדגישו את חשיבות המאורע עבורם - "עשינו סדנה לחניכי קבוצת אנוש לנפגעי נפש שבה לקחנו את המקפלות כסיטואציית יבוש קלאסית שמזלזלים בך ולא מתייחסים אלייך, וזה והיה פשוט מדהים", התרגשה שני כהן. " הערך של הביקור שלנו ושל הסדנאות האלו הוא כל כך חשוב עבורם, וזה כיף גדול עבורנו". ואילו רק יגאל שילון סיפק הצהרה קצת פסימית לסיום - " אין ספק שמדובר באירוע נחמד, אבל חייבים לגור בתל אביב בשביל שיהיה לך בכלל סיכוי להיכנס לתעשייה הזו".

אירוע עשור יוצרים עם קשת  (צילום: אלעד דיין)
תגידו "אקשן"! | צילום: אלעד דיין
_OBJ

>>לילה בכיף: "מועדון לילה" חוזרת