כתב האישום שהוגש הבוקר נגד מרגלית צנעני מסעיר את המדינה. על פי כתב האישום, שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בתמורה למעשי האיום והסחיטה נגד אמרגנה אסף אטדגי, מרגול נעתרה לבקשותיו של העבריין מיכאל חזן וחבריו וניקדה במהלך התכנית "כוכב נולד" את המתמודדת אורטל אדרי, באופן התואם את הניקוד שהעביר לה חזן מבעוד מועד.

בנוסף, שוחחה צנעני עם שגיב טיירי - אחד מ"חייליו" של העבריין עמיר מולנר וקרוב משפחתו של המתמודד לירון רמתי. צנעני נענתה לדרישת חזן וטיירי, וציינה את שמו של האחרון במהלך השידור החי בתום ביצוע שירו של רמתי.

קברניטי "כוכב נולד", יואב צפיר וטמירה ירדני, התייחסו הבוקר לראשונה לפרשה ואמרו כי הם המומים מממצאי החקירה. "אני בעיקר מבולבלת מהפרטים", אמרה ירדני, "אבל ל'כוכב נולד' אין קשר לדברים והתוכנית שלנו גם לא תיפגע מזה".

בהמשך הדברים התייחסה ירדני לפרסונה של מרגול וטענה כי אמינותה לא הוטלה לרגע בספק לאורך התקופה שלה ב"כוכב נולד". "מרגול היא בן אדם לא צפוי והיא אומרת דברים לא צפויים, אבל מעולם לא היה לנו ספק לגבי המקצועיות שלה", אמרה.

בהמשך הדברים סיפרה כי כל הזמרים שעוברים בתוכנית חתומים לשנתיים בטדי הפקות, והתייחסה גם לעומר אדם העומד במרכז הסכסוך בין מרגול לאטדגי: "עומר אדם לא היה חתום אצלנו כי הוא הועף מהתוכנית ולא סיים את דרכו. יום למחרת התקשרתי לאבא שלו ושחררתי אותו מהחוזה".

כתר המזרח (יח``צ: יוסי צבקר)
אילן ומור. חופשה כפויה | יח``צ: יוסי צבקר

גם יואב צפיר נשמע עגמומי מאוד מהפרשה: "זה יום לא פשוט לתוכנית, אבל אין לנו שום קשר לזה. זה יהיה מוגזם להתחיל בספקולציות לגבי זהות השופטים בעונה הבאה. צריך קצת חמלה".

שם מרכזי נוסף המוזכר בפרשה הוא של שדרן הרדיו ומגיש הטלוויזיה, ירון אילן, שבכתב האישום צוין כי הוא זה ששידך בין מרגול לעבריין שלום דומרני וכי קידם אומנים בהם היו חפצים דומרני ושותפיו.

עקב כך הוחלט כי התכנית "כתר המזרח" אותה הוא מגיש עם נופר מור בערוץ 24 לא תשוב לפי שעה למסך. 

תגובת ערוץ 24 בנוגע למעורבות ירון אילן בפרשה: 
״לאור הכוונות והתוכניות אותן מגולל כתב האישום, שלשמחתנו לא התממשו, הוחלט לערוך בירור מקיף לירון אילן במשרדי הערוץ. 
עד לתום הבירור, תוכניתו תצא לחופשה ״.

מערוץ 24 נמסר בתגובה: "לאור הכוונות והתוכניות אותן מגולל כתב האישום, שלשמחתנו לא התממשו, הוחלט לערוך בירור מקיף לירון אילן במשרדי הערוץ. עד לתום הבירור, תוכניתו תצא לחופשה".

צנעני הובאה הבוקר להקראת כתב האישום בבית המשפט

העונש המירבי על העבירות המיוחסות למרגול: 16 שנות מאסר

כתב אישום נגד מרגול: "הפכה לראש ארגון פשע"

צדי צרפתי: "כנראה שאני לא מכיר את מרגול"