אובריין נפרד (תמונת AVI: חדשות)
אובראיין. מפסיד בקרב נכון לעכשיו | תמונת AVI: חדשות

כשלא הולך לך, אז לא הולך. כבר שנים (פחות או יותר מאז ש"חברים" ירדה לאוויר ב-2004) שרשת NBC נחשבת לסיפור מפואר של כישלון שלא מצליח לחזור לראש טבלאות הרייטינג ולהעמיד להיט ראוי. עכשיו מסתמן שהיא מפסידה גם בגזרת הלילה המאוחרת. לפני שבוע וקצת, ב-9 ביוני, עקפה תכנית הלייט ניייט של דיויד לטרמן (המשדר ב-CBS) את הרייטינג של תכנית הלילה של NBC, לראשונה מזה שמונה חודשים. כזכור, לפני פחות מחודש החליף קונאן אובראיין את המנחה הותיק של התכנית, ג'יי לנו, ומאז זירת הלייט נייט הפכה למקום אליו נשואות כל העיניים והסטטיסטיקות. בשנים האחרונות, הטונייט שואו בהנהגתו של ג'יי לנו לקחה בהליכה את הלייט נייט של לטרמן, שעקף את לנו רק במקרים חריגים במיוחד. אצל קונאן זה קרה הרבה יותר מוקדם מכפי שמישהו ציפה.

באותו ערב אמור אירח דייויד לטרמן את ג'וליה רוברטס ואת הבלאק אייד פיז, קונאן הסתפק באדי מרפי ושחקנית מ"המשרד". ההפרש לא היה גדול במיוחד, אבל כבר אז החלו קולות שקוראים ל-NBC לשקול מחדש את המהלך שביצעה בהחלפתו של לנו.

NBC, מצידה, ממשיכה לטעון שקונאן עדיין מוביל בדמוגרפיות הצעירות, ושומרת על חזות רגועה – "מדובר במרתון, לא בספרינט" אומרים בכירים ברשת, "מדובר בתחרות עתיקה שנלחמים בה לתקופה של שנים ולא של ימים". מאז אותו לילה, אגב, הספיק לטרמן לעקוף את אובראיין פעם נוספת, ובלילות בהם שלט קונאן באחוזי הצפיה, הפער בין השניים הלך וקטן.