סיימון קאוול (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
קאוול. טה טה | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

עכשיו זה סופי: אחרי משא ומתן מתמשך, סוללות עורכי דין בשני הצדדים ושמועות באמצעי התקשורת, סיימון קאוול הודיע כי הוא עוזב את הפקת "אמריקן איידול". קאוול, שהיה ממפיקי ומשופטיה של התוכנית מעונתה הראשונה, הודיע בכנס אגודת מבקרי הטלוויזיה כי העונה התשיעית של "איידול", שתחל השבוע בארה"ב ותשודר במקביל גם אצלנו, תהיה גם האחרונה שלו.

לדברי קאוול, מהפקת "אמריקן איידול" הוצע לו "המון כסף, אבל רציתי לעשות משהו שונה". סיימון משתכר כיום כ-36 מיליון דולר לעונה של "איידול", לפי הדיווחים, וה"משהו השונה" אליו קאוול מתייחס הוא הפקה  והשתתפות בגרסה האמריקנית של "אקס פקטור" הבריטית, בה הוא שופט ומפיק כיום. מדובר בתוכנית הכישרונות שגילתה לעולם את פיונה לואיס, בה מתחרים זמרים צעירים על תהילה וקריירה בתחום. אכן, לגמרי שונה מ"איידול".

לא ידוע עדיין מי יהיו השופטים הנוספים לצידו של סיימון ב"אקס פאקטור" האמריקנית, אבל שם אחד שעלה כאפשרות אתם בטוח מכירים - פאולה עבדול, מי ששימשה שופטת ב"אמריקן איידול" במשך שמונה שנים ועזבה את העונה הנוכחית, נמצאת כעת במו"מ עם קאוול לגבי השתתפות כשופטת בתוכניתו החדשה. האתר TMZ מדווח כי לא ידוע עד כמה מתקדמים המגעים בין השניים, אך השיחות האחרונות בנושא התקיימו ביניהם עוד בשבוע שעבר.

בינתיים, יש ב"איידול" כאלה המנסים לשכנע את קאוול לקחת אותם איתו בסירת ההצלה אל חוף מבטחים. אלן דג'נרס, שמחליפה את עבדול בעונה הקרובה, הצטלמה עם קאוול לשער המגזין "Entertainment Weekly" וצוטטה כשאמרה "אם סיימון הולך, אני הולכת!". 

ריאן סיקרסט, מנחה התוכנית ומי שמנהל מערכת יחסים ארוכה ורווית מתח מיני עם סיימון מול המצלמות, כתב בטוויטר שלו אמש: "זאת העונה האחרונה של סיימון באיידול. הוא עובד על הגרסה האמריקנית של אקס פאקטור! הוא אחד האנשים המבריקים ביותר בביזנס! מזל טוב!". חנופה מעולם לא הזיקה לאף אחד.

>>עוד דברים שקורים בחו"ל: ג'יי לנו מקוצץ, האנה מונטנה יורדת