דודו אהרון פרומו
אהרון. לא ללה לה לנד | צילום: דור מלכה
גם זפזופ מתמשך מול הפלזמה לא יצליחו לערער את הקביעה שהריאליטי המוזיקלי המשובח "חי בלה לה לנד" הוא הדבר הכי קורע שמתקיים כרגע על המרקע.

קונספט חדשני ששולח שישה זמרים מהז'אנר הים התיכוני לשהות של חודש בוילה מפוארת בלוס אנג'לס, שבסופה אמור אחד מהם לזכות בחוזה הקלטות אצל אחת מחברות התקליטים הנחשבות ביותר בפלנטה, הצליח כבר להפוך לשיחה המובילה בפינת הקפה.

בעוד שאר חברי הקאדר מצליחים להפיק תועלת מהשהות בעיר המלאכים, דווקא דודו אהרון, זמר השנה והאיש שחורך את קיסריה ונוקיה כבדרך קבע, מצליח לייצר תהיות וביקורות על ההשתתפות שלו בתוכנית.

עם שיבושי בורקס של השפה האנגלית ומניירות של סטאר, שלא צולחות טוב מסך, עושה רושם שהמעבר מקריית עקרון לבוורלי הילס לא בטוח עשה טוב לאהרון מה שמניף את השאלה למה הוא היה צריך את זה? ואיך זה עלול להשפיע על הקריירה המצליחה שלו?

"דודו הוא בחור מאוד כישרוני והייתה לו הצלחה של מטאור, אבל אני חושב שהשתתפות בתוכנית כזאת היא מיותרת בשביל כל זמר", חורץ אשר ראובני האמרגן המיתולוגי של זהר ארגוב וכוכבים נוספים של הז'אנר המזרחי, "עבור כל זמר ללכת לתוכנית מהסוג הזה, לא עושה כבוד ולא משרת שום מטרה. אני לא הייתי ממליץ לאף זמר שלי להשתתף בתוכנית כזאת".

למה? יש אנשים שעד התכנית לא ידעו מי זה דודו אהרון.
"כי אסור להיכנס לתוך הקרביים של האמן, זה מיותר ולא עושה טוב. אמן צריך להצטיין ולהיות טוב על הבמה ולא לחשוף את עצמו בתוכנית מהסוג האלו. זה לא מקרי שרק זמרים מזרחים קפצו על הז'אנר הזה וחבל שזה ככה. דודו הוא זמר כישרוני ומצליח ואין לי ספק שהוא גם ימשיך להצליח וזה לא ישנה כלום לגביו, אבל זמר צריך להתרכז במוזיקה והופעות ולא בחשיפה מיותרת של הקרביים שלו".

"אני חושבת שאסור להיות ניזונים מאיך שתקשורת רואה את ההשתתפות של דודו בתוכנית, אלא במה שהקהל בבית מרגיש ואיך דודו עצמו מרגיש עם ההופעה שלו", מפרשנת שרית בירן היחצנית של הקולגה קובי פרץ.

"יכול להיות שהמבקרים קוטלים את דודו אבל בפועל ההופעה שלו בתוכנית רק מקדמת את החשיפה שלו ויוצרת יותר עניין ובאזז וזה כבר סיפור שונה לגמרי. אם יש סנכרון בין הביקורות עליו לבין מה שהקהל בבית חושב, אז בהחלט יכול להיות שדודו עשה טעות בקבלת ההחלטות שלו ולא בטוח שזו הייתה בחירה טובה עבורו".

בניגוד לשאר הקולגות שלו לסדרה שמנסים להאיץ או להחיות מחדש קריירה, נדמה כי דווקא לזמר השנה ומשגר להיטים בקצב כמו אהרון, יש מה להפסיד מהשתתפות בריאליטי שכזה, ולא חסרים לחשושים בתעשייה שסוברים שאהרון ירה לעצמו ברגל עם תותח.

חי בלה לה לנד, סדרה יס
דודו עם שאר חבריו ללה לה לנד. מי הרוויח ומי הפסיד? | צילום: עודד קרני

בסך הכול תשעה פרקים של "חי בלה לה לנד" שודרו עד כה ומלבד מניפולציות הפקתיות, שקבעו כי אהרון יטוס במחלקת עסקים בעוד חבריו מצטופפים בתיירים ויקבל חדר מפואר יותר מהשאר, מה שגורר גיחוך ותמיהה זה הפרסונה הקצת שחצנית של אהרון כפי שמוצגת בתוכנית.

עבור גילי מסמי, המנהל האישי של ג'וליטה שגם כן חולקת חדר עם אהרון במתחם, מדובר פה באי הבנה אחת גדולה: "מהיכרות אישית שלי עם דודו הוא בן אדם אהוב, מקסים וצנוע ואני ממש לא מנסה להתיפייף פה, להיפך", מדגיש מסמי, "אני מכיר את דודו מאז שהוא היה בן 16 והוא בחור צנוע ומצחיק, הבעיה היא שהקהל הישראלי לא מכיר את ההומור והסתלבט של דודו ולכן יכולים לפרש את זה בדרך שגויה שעושה לו עוול גדול".

אין תמונה
הוליווד לא מחכה להם

סתלבט של דודו?
"כל זה שהוא מדבר על השם שלו בגוגל והופעות בנוקיה וכל הדברים האלו זה בסך הכול ההומור שלו, אין בזה שום ניסיון להשתחצן חלילה. הוא זמר סופר מצליח ויש לו את כל הזכות שבעולם ליהנות מזה ולהיות גאה בעצמו אבל זה רחוק אלף שנות אור ממה שחושבים אנשים שרואים אותו בתוכנית. הלוואי שלכל הזמרים המצליחים בארץ תהיה את הענווה שיש לדודו".

ההשתתפות בתוכנית יכולה לגרום לו נזק לקרירה?
"בהחלט לא. זה בסך הכול הבאז שהתוכנית הזאת מייצרת ולדודו יש קהל גדול שהולך אחריו בלי שום קשר לשום דבר. מדובר רק בהתחלה של הסדרה וכולם יראו בסוף שההר יוליד עכבר והתפיסה שיש לאנשים מדודו תשתנה בהמשך העונה. דודו מצליח וימשיך להצליח ואני ממש לא חושב שהוא עשה לעצמו נזק בכך שהוא הלך לתוכנית הזאת. בסך הכל לא הרבה אנשים מכירים את דודו האמיתי וזאת פעם ראשונה שהוא משתתף בתוכנית מהסוג הזה. אני ממליץ לכולם לחכות עם הדעה שלהם עד לסוף 42 הפרקים".

בהחלט יכול להיות שבמקרה של דודו אהרון גרזן הביקורות הונף מהר מדי והדברים בהחלט יכולים להשתנות בפרקים הבאים. לבירן יש הסבר מפורט למצב שבו שרוי כרגע אליל הזמר: "הפריצה של דודו קרתה מהר מאוד והייתה תלויה בלהיטים הגדולים שלו ועכשיו אנשים נחשפים למי האיש באמת", היא מסבירה.

"המצלמה לא משקרת והיא רק משקפת את האמת למרות שיכול להיות שיש עריכה מגמתית. הקהל של דודו אוהב את השירים שלו אבל לא באמת מכיר את הבן אדם, ולדודו עצמו אין באמת ניסיון בטלוויזיה ובז'אנר מהסוג הזה. הופעה בטלוויזיה יכולה לרומם לך את הקריירה ויכולה גם להפיל אותך".

"יכול להיות שדודו זרם עם המניירות שכתבו עבורו ולא ידע למה הוא נכנס. זמר חייב לדעת לשמור תמיד על צניעות ולא להיות מורם מהעם כי הקהל לא אוהב את זה, ויכול להיות שבגלל שאין לו ניסיון בטלוויזיה אז הוא לא היה ער לדברים האלו וזה הפך להיות מוקצן בעריכה".

לדעתך הוא עשה טעות שהסכים להשתתף בתוכנית?
"כולם חכמים בדיעבד אבל יכול להיות שמה שהסבירו והבטיחו לדודו זה לא מה שקרה בפועל. אולי הוא חשב שזו פלטפורמה ראויה עבורו ובסוף זה לא מה שקרה. דודו הוא זמר מוכשר ומצליח אבל לא בטוח שזו הייתה הבחירה הנכונה בשבילו. בכל מקרה עוד מוקדם להעריך והקהל יודע להיות מאוד סלחן, ככה שתגמר הסדרה ונראה לאן הדברים מובילים".

"זו החלטה מאוד קשה וזה תמיד הימור", אומר הסוכן רוברטו בן שושן. "דודו הוא זמר מצליח, קטונתי מלתת לו עצות אבל אנחנו לא באמת יודעים מה התועלת שהוא יכול להפיק מהסדרה עד שהיא לא תגמר".

"בתור אחד שהיה במצבים שהוא צריך לקבל החלטות יחד עם הטאלנט שלו, אני יכול לומר שזאת החלטה לא פשוטה וישנם המון שיקולים שהציבור הכללי לא תמיד יודע אותם. בסופו של דבר זאת רולטה, או שפגעת בול או שזה יכול להוציא את הזמר שלך בצורה פחות מחמיאה".

למה זמר השנה ואמן בשיא הצלחתו צריך את זה בכלל?
"לא תמיד האומן והסוכן שלו יודעים מה הולך לקרות בעתיד ויש המון חוסר ביטחון לא להישאר מאחור ולפספס את ההצלחה. השיקולים הם רבים ולא צריך למהר ולשפוט את דודו".

זה יכול לפגוע לו בקריירה?
"אני לא חושב. גם אם ההחלטה ללכת לסדרה הייתה פחות מוצלחת עבורו זה לא משהו שישנה את הקריירה המוזיקלית שלו. זמר נשפט לאורך זמן ואני לא חושב שלקהל שבא להופעות וקונה את הדיסקים זוכר ויודע בכלל מהדברים האלו".

דודו אהרון - הופעה דודו אהרון
היה צריך להישאר בנוקיה | צילום: שרון רביבו

ובעוד הדיונים האם נעשה נזק תדמיתי לקריירה של אהרון גועשים ולמרות השמועות כי נציגיו לא ממש מאושרים מהדרך בה הוא מוצג, ליחצן של אהרון, עופר מנחם, יש סיפור אחר לספר.

"אני ממש לא מבין על מה כל הרעש. אין לנו ולא לדודו שום טענות כלפי אף אחד בהפקה וזה הכול שטויות. בסך הכול שודרו עד כה כמה פרקים ואני מציע לאנשים לחכות לפחות עד פרק 20 בשביל לגבש דעה. אנחנו סמוכים ובטוחים שעורכי התוכנית ימשיכו לעשות עבודה טובה, מדובר באנשים שאנחנו מכירים היטב ועובדים איתם כבר שנים. תאמין לי שאם הייתה לנו בעיה איתם אז היינו משמיעים את קולנו ככה שכולם היו יודעים".

אז דודו לא באמת זועם על הדרך בה הוא מוצג?
"לא יודע מאיפה הביאו את זה. הכל סבבה ואנשים סתם מחפשים בעיות איפה שאין. דודו מאוד אוהב את התוכנית והכל בסדר גמור. מבחינתו הצילומים היו נסיעה של חודש לחופש וכדאי שכולנו נשים דברים בפרופרציות ונחכה לסוף הסדרה".

>>  נופר מור מצטרפת לערוץ 24