אין תמונה
הנרי דויד. עולה ממרוקו?

סדרת הטלוויזיה "לחיות מחדש" ("Revivre") בבימויו של חיים בוזגלו ("הקיץ של אביה" "זינזאנה") תשתתף בקטגוריית "מבט אל היצירה בצרפת" במסגרת פסטיבל הטלוויזיה האירופאי היוקרתי FIPA. בוזגלו וכוכבי הסדרה, מארי פראנס פיזייה וברנרד קמפון, הוזמנו להקרנה החגיגית.

"Revivre" היא קו-פרודוקציה ישראלית צרפתית בה שיתפו פעולה חיים בוזגלו והערוץ הראשון עם חברת "נלקה פילם" הצרפתית, שמומנה על ידי ערוץ ARTE. עלות הפקת הסדרה נאמד על חמישה מיליון יורו לשישה פרקים בלבד.

במוקד הדרמה סיפור עלייתה של אוניית המעפילים "יהודה הלוי" בשנת 1947, האונייה הראשונה שהגיעה לחופי ישראל ממרוקו. הדרמה מתארת את תקופת "הפוסט שואה", את המאבק של היישוב היהודי בארץ ישראל נגד הבריטים, מערכת היחסים בין היהודים לערבים והחיכוכים בין העולים מהמדינות השונות במחנה המעצר הבריטי בקפריסין. הסיפור קרוב אל ליבו של בוזגלו מאחר ואביו היה על האונייה מדוברת.

בסדרה מככבים שחקנים צרפתים וישראלים, ביניהם לירון לבו, שמיל בן ארי, לירז צ’רכי, הנרי דוד, אלברט אילוז, ג’וליה לוי בוקן, אוולין הגואל ומיכאל כורש. הפסטיבל יערך ב-22 בינואר ואחריו תעלה הסדרה בערוץ הראשון.