קליפ לשחר בן דוד מתמודד האח הגדול (תמונת AVI: האח הגדול)
שחר. מנשנש ארוחת בוקר | תמונת AVI: האח הגדול

אנחנו בספק אם כשנכנס שחר בן דוד לפני יותר מארבעים יום לבית "האח הגדול", הוא ציפה שהכינוי שלו, מכל הכינויים האפשריים, יהיה דווקא נמו. טוב, אולי אם הוא היה מכיר את נמו והיה יודע איך נראה הדג המדובר, הוא היה מגיב קצת אחרת. "עוד לא ראיתי מה זה הנמו הזה, אני לא יודע מה זה", הוא מודה. "יכול להיות שהנמו הזה זה איזה חרק מסריח שכולם צוחקים עליו, ואז אולי זה כן היה מעצבן אותי. אבל אני לא ידעתי את זה אז. שאלתי רק אם זה כריש או משהו רציני, אבל אמרו לי חיה חמודה, אז זרמתי עם זה".

ואיך המרגש ביום שאחרי?
"זה כיף לקום בבית, זה חזרה לפרטיות ולחיים. היה לי קצת קשה להירדם בלילה בגלל בלאגן שיש לי בראש עקב כל החשיפה הזו, שלא הייתי מוכן אליה. ישנתי אולי איזה 4 שעות בלילה. יש, כמובן, גם דברים כמו זה שיש מים חמים באמבטיה נון סטופ, או שאין שיר בתשע בבוקר. אבל אי אפשר להגיד שזה חזרה לשגרת היום יום, כי בשגרת היום יום אנשים לא קראו לי בכביש ולחצו לי את היד. ואני בנאדם שקצת קנאי לפרטיות שלו, אז לא הלכתי לקניון היום, ובאתי בכוונה לחדר כושר בשעה שהוא מת. לא רציתי יותר מידי שואו".

קנאי לפרטיות שלך והלכת ל"אח הגדול"? קצת לא אמין.
"קודם כל הלכתי בשביל אתגר. וגם אמרתי את זה בתוכנית. אבל זה עדיין שוק. זה לא נתפס עד כמה אנשים ראו את התוכנית ועד כמה התחברו לדמות שלי".

ועכשיו, כשהדמות שלך כבר לא שם, אתה תראה את התוכנית?
"אני לא חושב שיהיה לי זמן לראות את התוכנית, בגלל כל הטלפונים שיש לי כל היום והשגרה היומיומית שצריך לחזור אליה, אז אם כבר זמן מסך אני מעדיף לראות דברים ותוכניות שאני הייתי בהם".

את כל התוכניות?
"כן, בטח. זה מעניין אותי. אני אשב עם אחותי וחברים, אראה ואצחק על זה. אבל אני חייב להגיד שגם אם לא הייתי מספיק לראות, לא הייתי צריך, כי אנשים שחשובים לי ראו ועקבו אחרי 24 שעות ביממה והם אמרו לי שאין לי שום סיבה לחשוש מאיך שיצאתי. אני תמיד אמרתי שעם הכסף או בלעדיו, הכי חשוב לצאת מהבית בהרגשה טובה. ואני יצאתי בהרגשה טובה".

ומה היה הדבר הראשון שעשיתי כשהגעת הביתה?
"אכלתי סטייק של 400 גרם, התגעגעתי לזה".

רק לסטייק?
"התגעגעתי גם לסושי. אני מאמין שאני אלך לאכול היום".

אפרופו סטייק וסושי, המשקל שלך השתנה ב- 45 יום שהוא בבית?
"כן, שקלתי את עצמי אתמול, שזה כבר היה מוזר, כי בדרך כלל אני נשקל פעם בשבוע, וכשנשקלתי ראיתי שירדתי שישה קילו. אני שמח שזה רק שישה קילו, כי זה יעלה מהר".

כשהגעת לתוכנית היה נראה שאתה שואף למשהו רומנטי עם עינב. למה זה לא יצא?
"לפני שנכנסתי לבית חשבתי שאולי יש מצב מהצד שלה. היא נשמה, ויש לה לב זהב והכל טוב ויפה אבל היא לא ממש הטיפוס שלי.

וההתחברות לאבא שלה הייתה מתוכננת מראש כי הוא אהוד או שקרתה באופן טבעי?
"התחברתי אליו, פחות או יותר, באופן טבעי כי הוא לא שלל אותי לעומת האחרים שכן שללו אותי ולא קיבלו אותי".

בדקו אם צדקתם (תמונת AVI: האח הגדול)
יוסי. קיבל אותו יפה | תמונת AVI: האח הגדול
מי אלה האחרים?
"כשאני הגעתי לבית הוא היה מחולק לשתי קבוצות ברורות- שפרה, צבר, רנין ולאון ומולם יוסי, עינב ואיתי. כאשר איתי קצת זורם לפה וקצת לפה, כשהוא יותר נוטה לבובלילים. אותו הדבר גם לאון ורנין. אני באתי בראש פתוח, והם הוכיחו לי דברים שלא היו רחוקים ממה שחשבתי".

זאת אומרת?
"זאת אומרת, שמצד הבובלילים יש יותר חמימות. יוסי גם אמר לי בפנים שהוא שמח שבאנו, הוא היה יושב לבד עד אז. הוא שמח שחזרו החיים לבית. איפשהו, כמו שהוא העלה אותי, גם אני העלתי אותו. זה תקף לשני הכיוונים".

או.קי, אז מי היית רוצה שינצח?
"קשה לי לענות על זה, אבל להגיד לך הכי בקלילות? בדקה שעזבתי את הבית, כבר לא מעניין אותי מי ינצח. אם זה לא אני, אז זה כבר לא משנה לי".

ומי לא היית רוצה שינצח?
"אני יכול להגיד לך מי יכול להיות שיצא מצב שהוא לא יעשה שימוש נכון בכסף. לדוגמא, לאון, כי הוא עדיין קצת ילדותי. אני יודע ששפרה כן תעשה שימוש חכם עם הכסף, היא תשקיע מחשבה. יוסי כן. עינב, אני לא יודע לגביה, אבל אני יודע שהיא נדרה נדר שהיא תורמת 200 אלף שקל לספר תורה, בזה היא מאמינה וזה עושה טוב לאנשים, אז אני הולך עם זה".

ומה עם איתי?
"אוי שכחתי ממנו לגמרי".

במיטה עם בר רפאלי

לעניין הכוכבות החדשה שלו, שחר לא כל כך יודע איך להתייחס, "אני לא יודע אם אני אפילו מתחיל להבין את זה". וכך גם לאורך הראיון כולו הוא לא מפסיק לציין כמה לא ציפה לחשיפה ולהכרה שחיכתה לו בחוץ.

בימים האחרונים הוא קיבל הצעה לככב בקמפיין של חברת הלבשה תחתונה לצידה של בר רפאלי כשהיא בבגדים תחתוניים בלבד וגם את ההצעה הזאת הוא עדיין לא עיכל. "אני לא יודע כרגע מה אני רוצה. אני כן יכול להגיד שקיבלתי נוק אאוט מכל הקטע, הראש שלי נפתח לכיוונים אחרים. אני פתוח עכשיו להצעות, אני לא מקובע".

אז אנחנו הולכים לראות אותך כמו שאר המודחים בכל אירוע מתוקשר?
"אני אגיד לך את האמת, אם יזמינו אותי ויתאים לי להגיע, אז בטח שכן. אבל ברמת העיקרון, אני לא בנאדם של בתי קפה ולא נראה לי שאני אתחיל להיות. קשה להאמין שבגלל התוכנית אני אהפוך לבליין.

את מי אתה שמח לא לראות יותר אף פעם?
"אין לי בעיה עם אף אחד. אבל אני יכול להגיד שלמשל השירים שלאון שר כל הזמן נון סטופ, אני שמח שאני לא צריך לשמוע את זה. 

היום, בדיעבד, היית עושה את זה שוב?
"כן, סך הכל היה כיף".

ואם כבר לעשות את זה שוב, מה היית עושה אחרת?
"עכשיו כשיצאתי החוצה, ראיתי כמה היה חשוב לאנשים שאני אספק יותר אקשן. אנשים ממש התלהבו מכל השטויות שעשיתי, כמו הקמח וכל הדברים האלה שלא ייחסתי להם חשיבות מבחינה טלוויזיונית. אז אם הייתי חוזר, הייתי עושה כאלה דברים יותר, אבל לא מעבר".