ירון לונדון ומוטי קירשנבאום מדבר למיקרופון עומדים (צילום: mako)
לונדון וקירשנבאום. ירדו מהעץ | צילום: mako

לאחר משא ומתן אינטנסיבי, ירון לונדון ומוטי קירשנבאום הסכימו לקיצוץ בשכרם. הערב תשודר תוכניתם, "לונדון וקירשנבאום" בערוץ 10 כמתוכנן. על אף הדרישה של הנהלת ערוץ 10 כי לונדון וקירשנבאום יקצצו בשכרם המוערך בכ-130-150 אלף שקל בחודש, בהיקף של כ-25%-35%, על פי הערכות, הקיצוץ היה נמוך יותר.

בערוץ 10 סירבו להתייחס לידיעה. מוטי קירשנבאום סירב גם הוא להתייחס לידיעה כמו גם למספרים. כפי שפורסם ב"גלובס" ביום חמישי האחרון, בעקבות אי הסכמה לקיצוץ בשכרם, תוכניתם של לונדון וקירשנבאום לא שודרה ובמקומה עלתה לאוויר תוכנית אקטואליה בהגשתו של רפי רשף .

אי שידור התוכנית ביום חמישי האחרון באה בעקבות סכסוך עבודה בין הנהלת הערוץ לבין לונדון וקירשנבאום אשר פרץ בעקבות הודעתו של מנכ"ל ערוץ 10, יוסי ורשבסקי, על קיצוץ בשכרם של הטאלנטים של חברת החדשות - בדומה לקיצוץ שנעשה לפני כחודש לשאר עובדי החברה.

במהלך האספה אותה כינס ורשבסקי, כלל הטאלנטים הסכימו לקיצוץ בשכרם, זאת למעט לונדון וקירשנבאום. עם השניים נפתח משא ומתן אשר במהלכו הודיע ורשבסקי לשניים כי היום הם לא יגישו את התוכנית היומית שלהם כמתוכנן.

גורמים המקורבים ללונדון וקירשנבאום אמרה בימים האחרונים כי אין זה נכון שהשניים לא הסכימו לקיצוץ בשכרם והויכוח היה על אחוז הקיצוץ ולא על עצם קיומו. באותו היום נמסר מערוץ 10 כי "נאלצנו לבצע צעדי התייעלות כואבים הכוללים קיצוץ מאסיבי בשכר העובדים והמגישים. אנו מעריכים ומוקירים את מי שנתן את הסכמתו ומצרים על מי שלא".