היה קשה שלא לחוש רגשי חמלה עם הדחתו של אור קולנברג, המתמודד הכי עדין ב"כוכב נולד", שנפרד אמש מהנבחרת. נראה שגודל המעמד של מצלמות, שופטים ופריים טיים, היה קצת גדול על קולנברג, רק בן 18, שהתרגשותו על הבמה ניכרה ולעיתים פגעה בביצועיו. בוקר אחרי, קולנברג רגוע יותר ומדבר בפתיחות על התקופה הסוערת שעברה עליו לאחרונה.

"אני קצת מבואס אבל בסך הכל מרגיש טוב", הוא אומר, "זה מאוד קשה להיות מודח בשלב הזה ולדעת שיש עוד 12 מתמודדים שכנראה מחזיקים מהם יותר טובים ממך. אבל בסך הכל מדובר במשחק טלוויזיה, אני לוקח הכל בפרופורציות ויודע שאפשר גם להצליח בלי התוכנית".

אז שאר המתמודדים באמת יותר טובים ממך?
"אולי כל המתמודדים יותר מנוסים ממני בהופעה על הבמה, אבל זה לא קשור. אני באתי בזכות עצמי, בזכות הייחודיות שלי, לתת את מה שיש לי, ואני כולי תקווה לחזור לשם דרך התוכנית "הצילו! אני כוכב נולד" ולתת ביצועים טובים יותר".

זה היה מאוד בולט שהתרגשת על הבמה.
"אני מודה שקשה להיות קול בסיטואציה הזאת. קח לדוגמה את פאולה (ולשטיין - י.פ), שנראית הכי רגועה בארץ. גם היא באיזשהו שלב נכנסת ללחץ כי זה שידור חי ואנשים נלחצים שרואים אותם בפריים טיים מול כל המדינה".

לא מבין את דנה

דנה אינטרנשיונל לומדת להכיר את החומר (תמונת AVI: כוכב נולד)
אינטרנשיונל. ביאסה | תמונת AVI: כוכב נולד

ואם את חוסר הניסיון שלו מול המתמודדים האחרים מקבל קולנברג בהבנה מסוימת, עם ביקורות השופטים כלפיו יותר קשה לו. "בסולו ההדחה שלי ב'עוף גוזל', צביקה פיק אמר לי שההתרגשות נורא מקלקלת את הקול היפה שלי, ושזה חבל. אני חושב שהוא טעה, כי בכלל לא התרגשתי בסולו הזה. אני חושב שאם הוא היה גרוע זה מסיבות אחרות ולא מהתרגשות. את מה שדנה אינטרנשיונל אמרה לא בדיוק הבנתי. ראיתי שהיא מחייכת אז חשבתי שהיא אומרת משהו טוב, אבל בסוף אני קולט שהיא דירגה אותי מקום אחרון וזה קצת ביאס אותי".

יכול להיות שהיה לך קצת קשה לך לשמוע ביקורת? 
"האמת שלא רציתי לשמוע אותם, רק רציתי לרדת מהבמה. הכנתי את עצמי מראש לזה שהם לא יתלהבו, אבל הפתיע אותי במיוחד שכל השופטים לא אהבו את הדואט עם רוני של 'צליל השקט'. הביקורות שלהם היו כאילו הם רוצים שאני אעוף מהתוכנית".

למה שהם ירצו דבר כזה?
"כי נכנס להם ג'וק בראש שאני לא טוב וצריך להתבשל טיפה".

דיברת עם מישהו מהם אחרי ההדחה?
"לא. יואב צפיר ניגש אליי ואמר לי שזה לא נורא, שהייתי טוב ושיש לי עוד סיכוי לחזור דרך התוכנית של מרינה.  צביקה הדר הרגיע אותי ואמר לי שהוא גאה בי וחיבק אותי".

ואיך החברים בנבחרת קיבלו את ההדחה?
"אלחי, דניאל ברזילאי, לירן וולדי הם חברים טובים שלי, והם אמרו לי שהם מקווים שאני אחזור. הם נורא פירגנו והרגשתי שהם באמת אוהבים אותי. אנחנו כמו אחים, משפחה אחת גדולה".

איך זה שכוכב ביישן

אור קולנברג (צילום: רונן אקרמן)
יש כבר מעריצות | צילום: רונן אקרמן

אין ספק שהתכונה המזוהה ביותר עם קולנברג היא ביישנות, תכונה שבסופו של דבר אולי גם גרמה להדחתו. "אני בן אדם שמאוד קשה לו להיפתח", הוא מודה, "לוקח לי זמן. בהתחלה אני תמיד בא חסר ביטחון, עד שאני תופס איך המסגרת פועלת ולאט לאט מתחיל להתרגל. לכן היה לי עצוב לעזוב כי בדיוק התחלתי להתרגל להפקה ולכולם".

במה מתבטא חוסר הביטחון שלך?
"אני לחוץ ולא רגוע. זה הטבע שלי, אני נולדתי ככה, ואני עובד על זה בשביל להשתנות ולהיות טיפה יותר רגוע ומשוחרר".

אתה חושב שההתרגשות הזאת פגעה בך?
"בוא נגיד ככה, אני מתגייס בקרוב ללהקה צבאית, ואם אם הייתי מגיע לתוכנית אחרי הצבא אני מאמין שהייתי מגיע הרבה יותר רחוק".

אז אתה מצטער שהגעת לכוכב נולד בגיל 18?
"ממש לא. הגעתי לתוכנית במקרה אחרי שהמליצו עלי והזמינו אותי לאודישנים ללא מצלמות, עברתי את האודישן הקטן הזה והגעתי ישר לטלוויזיה".

לפחות הרווחת קצת מעריצות מכל הסיפור.
"כן, תשמע, עכשיו יש מעריצות, אבל אם חס ושלום לא אחזור לתוכנית ישכחו ממני, אז אני צריך לעשות הכל בשביל להישאר בתודעה".

איך ההורים שלך סיכמו את החוויה?
"הם חיבקו אותי, אמרו לי שהם גאים בי ושגמרתי את התחרות הזאת כמו מלך". 

עוד בmakoבידור: עינב בובליל תגיש תוכנית רדיו חדשה, הפט שופ בויז נחתו בישראל, לגיא גיאור יש כלי חדש, קרן פלס צריכה את עזרתכם באיך אומרים פטרוזיליה באנגלית, מייקל ג'קסון נרצח?, אנסטסיה מירקין מ"הישרדות" התחתנה, משי קלינשטיין פגשה את אמא ריטה לסיבוב שופינג, הטרגדיה מאחורי החיוך של שני כהן ומה מחכה לכם ב"הישרדות 3".

רוצים לזכות בחופשה זוגית? שלחו לנו תמונה של הדבר שאתם לא יכולים בלעדיו ותתחילו לארוז מזוודה.

ומה עם כרטיסים לסרט "סיפור גדול"? ענו על 2 שאלות ואולי תזכו בזוג כרטיסים לסרט החדש בכיכובם של איציק כהן ודביר בנדק.