כש"מחוברות", הפקת הדוקו המקורית של "הוט", ירדה מהמסך, כבר היינו בטוחים שנפטרנו לתמיד מטיפוסים מורכבים שעסוקים רק בעצמם ובמרדף האובססיבי שלהם להכרה. אבל אז הפילו עלינו את התשובה הגברית - "מחוברים". שוב קיבלנו טפילים טורדניים לא פחות מהבנות, מה שכמובן גרם לנו להתחבר גם אליהם באדיקות.

בסופו של יום, אין כמו להתנוון מול הטלוויזיה לחצי שעה ולהתענג על צרות של אחרים, ואיזה יופי של צרות. עכשיו, עם סיום עונת ה"מחוברים", החלטנו לעצור ולשאול - למי יותר התחברנו, ולמי יותר התמכרנו? לבנים או לבנות?       

אין תמונה
שריג וספקטור. מי אמר זוג ולא קיבל?

רן שריג מול דנה ספקטור - משבצת ברנז'ה ופסיכוזות אחרות

קורות חיים: שריג (39) הוא תושב גבעתיים, סופר, שדרן רדיו ותסריטאי (כתב ביחד עם אדיר מילר, את סדרת הדרמה המצליחה "רמזור"). הוא נשוי פעם שנייה ואב לשלוש בנות, שתיים מהן מאשתו הראשונה ואחת, תינוקת בת שנה, מאשתו השנייה. לאחרונה עזב גם את אשתו השנייה לטובת אישה אחרת בפרידה מתוקשרת ומחוברת. שם המאהבת החדשה שלו הוא דנה - מעניין איזו? 

ספקטור (38) היא תושבת תל אביב, עיתונאית בעלת טור אישי פופולארי ומנחת טלוויזיה לעת מצוא. ספקטור נשואה פלוס זאטוטה בת שלוש, הידועה בכינויה "מצקי".

תכונות בולטות: שניהם ניחנו בכריזמה רבה ובחדות לשון, הם ישירים עם נטייה לבוטות, לא דופקים חשבון, סרקסטיים, בודקי גבולות ומאוד כפייתיים. האגוצנטריות חוגגת אצל שניהם, אבל ייאמר לזכותם שהם לפחות מודעים לתכונה זו ולא מתביישים בה כלל. ניכר כי הם נהנים לעטות על עצמם את הגלימה של הכותב הטרוד והמיוסר, אבל אתם מוכרחים להודות שהיא הולמת את שניהם מאוד.

תחביבים עיקריים: התחביב המועדף על ספקטור הוא לשבת בבתי קפה ולעשן בשרשרת, ואם אין בית קפה בנמצא אז רק לעשן בשרשרת. שריג, לעומתה, לא מסתפק בסיגריות - התחביב שלו הוא ג'ויינטים ורצוי כמה שיותר. אל דאגה- הוא לא עובר על החוק בשום צורה- את המריחואנה שהוא מגלגל הוא מקבל באישור רופא. כך לפחות הוא הצהיר בפרק הראשון של הסדרה.  

שחקני חיזוק: עידית שריג היא כמו הפולנייה מהבדיחות ולשריג יש נטייה להטריף אותה. בוא נאמר בעדינות, אנחנו לא המומים מהפרידה אחרי צפייה בהתנהלות הזוגית שלהם. היכולת של אלכס, בעלה של דנה, להכיל - לפחות עד לאחרונה - את מורכבותה של אשתו ואת כל שיגעונותיה בהחלט ראויה לשבח. ועדיין, הכוכבת האמיתית לבית ספקטור היא מאיה הקטנה, שגנבה את ההצגה בכל פעם מחדש. מתיקות בלתי נגמרת בשילוב עם הבנה מאוד לא אופיינית לילדה בגילה.   

אג'נדה: שניהם מלאי ספקות לגבי עצמם ותהיות בסגנון 'האם אלו החיים שרציתי?'

בתכל'ס - מי ממכר יותר? שנים שלא נראתה על המסך דמות נשית קרייריסטית וחזקה כמו ספקטור, ובתוך כל הקומפלקס היא גם אימא, שמשום מה מעידה על עצמה בכל הזדמנות שהיא "אימא מחורבנת". אנחנו חושבים שהיא מגזימה, אבל מה שבטוח, לא רואים אימא כמותה כל יום. שריג אמנם מציג גבריות "אחרת", רכה יותר ואפילו די כנועה, אבל עם כל הכבוד לאנטי-ממסדיות ולבעיטות החברתיות, בקרב הזה ספקטור לוקחת ובגדול. 

אין תמונה
גולדן ובר און. קיטורים, קיטורים ועוד קיטורים

מחלקת ייאוש ומירמור- שי גולדן מול ליאת בר-און 

קורות חיים: גולדן (39) תושב בנימינה, עורך מוסף "הארץ", מבקר טלוויזיה ותרבות וגם סופר. נשוי פלוס בן ובת.

בר-און (37) תושבת גבעתיים, מנהלת את הבלוג הפופולארי "דודה מלכה, מקפיאה את הבמיה שלא יחסר מחוץ לעונה" בישראבלוג. גרושה בלי ילדים.

תכונות בולטות: ציניות, שנינות ועוקצניות הן ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגדיר את השניים. אם הם היו דרדסים שניהם היו "רגזני". ייאוש ומירמור כבר אמרנו?

תחביבים עיקריים: קיטורים, קיטורים ועוד קיטורים. שעות הפנאי של בר-און מנוצלות בעיקר ברביצה על הספה או בגרסת ההארדקור - שינה ארוכה. לעומתה, גולדן בשעות הפנאי שלו נוהג לשעשע עצמו עם מגזינים - בייחוד כאלה עם דוגמניות בביקיני על השער.  

שחקני חיזוק: ליאת אמנם לבד במערכה, אבל לשי יש את אשתו, מיכל, שמתגלה כממתק אמיתי. לא ברור מה היא באמת עושה איתו כי היא כל כך שפויה ולבבית, אבל ככה זה כנראה - מאחורי כל גבר זעפן ומתוסבך עומדת אישה מתוקה ותומכת.

אג'נדה: בעוד שגולדן נוטה לדוש באובססיביות בילדות שלו, באחיו הביולוגי ובהוריו המאמצים, בר-און עסוקה בעיקר בשעון הביולוגי שלה, שמתקתק בקול רם. לאורך כל הסדרה היא מתחבטת בשאלה האם להתייאש ולהביא ילד מתרומת זרע או להמשיך להאמין שהאביר הגואל נמצא ממש מעבר לפינה. אולי בדייט הבא זה יקרה (או שלא).

בתכל'ס- מי ממכר יותר? את הסיבוב הזה גולדן לוקח בעיניים עצומות. דמותה הנרגנת והמעייפת של בר-און מתפקדת בעיקר כשחקנית חיזוק בתוך ביצת הנשים. לעומתה, גולדן הוא חומר טלוויזיוני משובח, שיכול היה לסחוב סדרה תיעודית שלמה על כתפיו. אז נכון, מדובר בטרחן לא קטן, אבל הוא כל כך מפתיע במורכבותו ומרתק בתסבוכיו שתענוג לצפות בו.     

אין תמונה
בוסי וחנוך. בלאבוסטה מודרנית ודון ז'ואן מזדקן

מחלקת משבר גיל המעבר - דודו בוסי מול מירי חנוך

קורות חיים: בוסי (41) תושב יפו, סופר וחתן פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים. גרוש ואב לבת 20, מיושביו הקבועים של קפה תמר, בוהמיין עירוני, זאב בודד ומכור לריגושים.

חנוך (44) תושבת תל אביב, עיתונאית, סופרת, במאית, תסריטאית ומנחת טלוויזיה. נשואה למאסטר שף אייל שני, ויש לה שלוש בנות (הגדולה בת 17) משני אבות שונים.

תכונות בולטות: רגישים, פגיעים, מקובעים ובעיקר - חרדתיים.

תחביבים עיקריים: בוסי אוהב לשתות בשעות הפנאי שלו. וגם בשעות פחות פנויות. בוסי בעיקר אוהב לשתות. חנוך, לעומת זאת, יותר נהנית לגנוב שאכטות מהג'ויינטים של בעלה.

שחקני חיזוק: לחנוך יש את אייל שני, שגונב לה את ההצגה בכל פעם שהעדשה מופנית אליו. לבוסי יש את בתו הבוגרת, קים, שרק מדגישה את האינפנטיליות של אבא. אבל שחקנית החיזוק האמיתית של בוסי היא נטלי עטיה, וכל מילה נוספת מיותרת.

אג'נדה: חנוך היא סוג של בלאבוסטה מודרנית, שמנסה בו זמנית להיות גם אימא טובה, גם בת זוג קשובה וגם לפתח קריירה ולשמור על ה"אני". בוסי הוא מקרה קלאסי של דון ז'ואן מזדקן, שנקרע בין רדיפת שמלות לבין הצורך להתמסד ולנוח קצת.

בתכל'ס- מי ממכר יותר? ללא ספק - בוסי. אמנם לחנוך יש את שני האקסצנטרי, שהוסיף הרבה צבע לכל הסצנות שלה בסדרה, אבל לבוסי יש את נטלי עטיה המסובבת. קשה להתחרות ברומן הכה לא יציב שלהם.

אין תמונה
לואיס וחנה. אמא הו אמא, חבקיני חזק

מחלקת נוער טיפולית - לואיס אדרי מול חנה רטינוב

קורות חיים: אדרי (18) תלמיד י"ב מהפנימייה למדעים ואומנויות במצפה רמון, שלומד בימים אלו לבגרויות ועומד לפני גיוס ליחידה קרבית. דתי לשעבר.

רטינוב (17) תלמידת י"א מחולון. לאימא שלה יש סלון יופי ואבא שלה שומר בסופר.

תכונות בולטות: שניהם נערים מרדניים טיפוסיים שניחנו באינטליגנציה רגשית ובהרבה מאוד חוכמת רחוב.

תחביבים עיקריים: בעיקר לרבוץ ולקשקש עם חברים, ורצוי שיהיה אלכוהול בסביבה. לחנה יש תחביב נוסף והוא להתנגח באימא שלה על בסיס יומי קבוע.

שחקני חיזוק: אימא של לואיס היא אמנם מסובבת רצינית, שבידרה אותנו בכל דקת מסך שניתנה לה ("אתה חייב לי שמונה שקל"), אבל היא כלום לעומת מריאנה, אימא של חנה. ללא ספק בין הדמויות היותר משעשעות שראינו על המרקע בשנים האחרונות ("נו, חנוצ'קה, באמת").   

אג'נדה: לואיס מנסה בכל בכוח להיכנס לתלם, להיות תלמיד טוב ולא להסתבך, אבל זה לא ממש מצליח לו. חנה מתחבטת בלי סוף בשאלה - מה עדיף, לאהוב ולהיפגע או לא לאהוב בכלל? מיותר לציין, שהיא לא ממש מוצאת תשובה.

בתכל'ס - מי ממכר יותר? אמנם שניהם נשמות אבודות, שמעוררות חמלה באותה מידה, אבל חנה ממכרת הרבה יותר, ולו רק בגלל מערכת היחסים שלה עם אימא שלה.

אין תמונה
גרין וויסברג. לו הייתי סלב

מחלקת התלהבות יתר - ישי גרין מול אליזרין וייסברג ("זרוב")

קורות חיים: גרין (30) תושב תל אביב, יזם הייטק שבגיל 26 הקים חברה שנמכרה כעבור שנתיים תמורת 20 (!) מיליון דולר. נשוי ללא ילדים.

וייסברג (23) תושבת רמת גן, סטודנטית לעיצוב מדיה בשנקר, בעלת זהות כפולה: באתר האינטרנט שלה (זרוב.קום) קוראים לה זרובבלה. אלפי בני נוער נכנסים לאתר על בסיס יומי ומפנטזים עליה מדי ערב.

תכונות בולטות: "מגניבות" מעושה ומאוסה. שניהם טיפוסים מוחצנים, שיעשו הכול בשביל להיות רבע סלב.

תחביבים עיקריים: להתמנגל בתוך הביצה התל אביבית בתקווה לצבור הכרה ואהדה. לגרין יש עוד תחביב - לעשות כסף ולשלם חשבונות של אחרים. הוא מאוד נהנה להשתמש במילה "עליי", ובמקום לצאת לארג' הוא רק יוצא יותר מתנשא ומעצבן.

שחקני חיזוק: בן הזוג של וויסברג לא הוסיף יותר מדי לדמותה ורוב הסצנות איתו היו די חלשות. דפנה, אשתו של גרין, דווקא די חמודה. היא יודעת שבעלה נרקיסיסט ומתלהב, ודואגת לעקוץ ולייבש אותו על כך בכל הזדמנות.

אג'נדה: על אף שוויסברג חובקת בן זוג, האג'נדה המובהקת שלה היא לקדם את דמותה הוירטואלית של "זרובבלה"- סמל סקס שחיה בעולם שהכול בו ורוד ומוגזם. גם גרין הוא סוג של "זרובבלה" בפני עצמו, וגם הוא בעיקר חי בסרט.

בתכל'ס - מי ממכר יותר? האמת, אף אחד מהם לא אטרקציה במיוחד, אבל אם חייבים לבחור אז ברור שאת וויסברג, ולו רק בזכות האלטר אגו המקורי.

>> "האח הגדול 3" כבר יוצא לדרך: הנה תמונות חדשות מהבית

>> רוצים כרטיס זוגי לסרט "המדריך למהפכה"? כנסו וקבלו