הלם בצוות השופטים של אמריקן איידול
עבדול. כבר לא תהייה באמצע | צילום: רויטרס

פאולה עבדול, שופטת "אמריקן איידול" שהודיעה השבוע על פרישתה מהתוכנית אחרי שמונה שנים, קיבלה הצעה לשדרג את שכרה ל-5 מיליון דולר לעונה, העלאה של 30% לעומת שכרה עד כה, בניסיון לשכנע אותה להישאר בהפקה. עדיין לא ברורים הסיכויים שהיא תחזור בה, ומקורבים מעריכים כי היא תעדיף לעמוד במילתה ולא לחזור לצילומי האודישנים לעונה החדשה של "אמריקן איידול", שיחלו בסוף השבוע הנוכחי.

בטרם קיבלה את ההצעה החדשה, כתבה עבדול בטוויטר שלה: "בעצב גדול החלטתי שלא לחזור ל'איידול'. אני אתגעגע מאד להיות חלק מתוכנית שעזרתי לה מיומה הראשון להיות תופעה בינלאומית".

כזכור, כבר לפני שלושה שבועות טען מנהלה האישי של עבדול כי לקוחתו טרם קיבלה הצעה רשמית להשתתף בעונה נוספת של אמריקן איידול, והיא מרגישה פגועה ונעלבת. במקביל פורסם דבר החוזה החדש עליו חתם מנחה התוכנית, ריאן סיקרסט, במסגרתו יקבל 45 מיליון דולר לשלוש עונות. תלוש השכר הגבוה ביותר של מנחה טלוויזיה בתוכנית ריאלטי בכל הזמנים.

עבדול החליטה להציב לחברת "19 Entertainment" המפיקה את התוכנית אולטימטום כספי משלה - ונענתה בשלילה. ההצעה הנוכחית, בסך 5 מיליון דולר לעונה, היא ככל הנראה הגבוהה ביותר שתקבל ממפיקי "אמריקן איידול", ואם תסרב תאלץ למצוא לעצמה פרנסה חלופית.

כך או אחרת, נראה כי מי שנחרטה במהלך השנים בתודעת הצופים כשופטת טובת הלב והמפרגנת, לא תישאר מובטלת זמן רב. על פי דיווח בעיתון לוס אנג'לס טיימס מתעתדת חברת 19 Entertainment להציע לה משרה חלופית בתחרות ריאלטי מצליחה נוספת בהפקתה: תחרות הריקודים "So You Think You Can Dance".

נייג'ל ליתגו, מפיק התוכנית, אישר אמש כי שוחח עם עבדול וקבע להיפגש איתה ולהציע לה רשמית משרת שופטת בפאנל התוכנית. כזכור, עוד לפני שהפכה לזמרת מצליחה בסוף שנות ה-80' הייתה עבדול אחת הכוריאוגרפיות המבוקשות בעסקי הבידור בעידן בו פרחה רשת MTV. מה שבהחלט הופך אותה אוטוריטה מוסמכת לשפוט בתחרות ריקודים.

בשבוע שעבר חתמה השופטת קארה דיוגארדי, שהצטרפה לתוכנית רק בעונה שעברה, על חוזה גם לעונה הבאה, וכמו שזה נראה כרגע היא עומדת לרשת את כסאה המיתולוגי של עבדול. מעריצי "איידול" עדיין מתקשים לעכל.  

עוד בmakoבידור: יעל דקלבאום משתזפת טופלס בים, עומר אדם פורש מכוכב נולד, בניגוד לשמועות אבי קושניר ינחה את "רוקדים עם כוכבים", רן דנקר נפרד מ"דני הוליווד" ופאולה ולשטיין מוותרת על גלגל ההצלה.