סטיב קארל (צילום: Jason Merritt, GettyImages IL)
סטיב קארל. נפרד מ"המשרד" | צילום: Jason Merritt, GettyImages IL

עונת הטלוויזיה הנוכחית בארצות הברית אוטוטו מגיעה לקו הסיום שלה, כשהסדרות מצחצחות בימים אלה ממש את פרקי סיום העונה שלהן, שישודרו באמצע מאי. אלא שכמו שבדרך כלל קורה בתקופה הזו, העיניים של כולם בכלל נשואות אל העונה הבאה - רשתות מחדשות או מבטלות סדרות, שחקנים חותמים על חוזים חדשים וקווי עלילות פוטנציאלים ממלאים את הלוחות המחיקים בחדרי הישיבות של התסריטאים. וצופים יקרים - כפי שזה מסתמן כרגע, עונת 2010-2011 לא ממש תעשה חסד עם כמה מהסדרות הותיקות והאהובות עלינו.

נתחיל ממה שאתם כבר אמורים לדעת - "אבודים" ו"24" לא ממשיכות לעונה נוספת. במקרה של "אבודים", מדובר בתאריך תפוגה ידוע מראש עליו הוחלט כבר לפני שלוש שנים, אבל המקרה של "24", לעומת זאת, היה קצת פחות צפוי. כפועל יוצא מההכנות לקראת סרט הקולנוע, הרייטינג המתדרדר של הסדרה ועייפות החומר של התסריטאים, החליטו ברשת פוקס לוותר על עונה תשיעית ולשחרר את הצוות לעבוד על הפיצ'ר המתוכנן.

אין תמונה
עקרות בית נואשות. במגעים

גם מצבה של "עקרות בית נואשות" לא בדיוק מזהיר. הסדרה אמנם תשוב למסכים בסתיו הקרוב, אבל לא ברור לכמה זמן. ארבע השחקניות הראשיות - טרי האטצ'ר, מרשה קרוס, אווה לנגוריה ופליסיטי הופמן - חתומות על חוזה שתוקפו פג בסוף העונה הבאה, והמגעים לחדשו מתקיימים בעצלתיים, אם בכלל.

כוכב אחד שכבר הודיע שאינו מעוניין להמשיך מעבר לעונה הבאה בסדרה שלו הוא סטיב קארל מ"המשרד". קארל התראיין לאחת מתוכניות הרדיו ואמר: "אני חתום על חוזה עד שנה הבאה, ולא אשאר מעבר לזה. זו כנראה תהיה השנה האחרונה שלי". NBC עדיין לא הגיבה על דבריו, אבל גורמים בהפקה מעריכים שפרישתו תוביל ככל הנראה לירידת הסדרה מהמסכים: "זה עשוי להיות תכסיס של משא ומתן מצידו של קארל, אבל נראה שלא זה המצב, ולכן יש סיכויים קלושים ביותר שנמשיך הלאה בלי הבוס הגדול".

אין תמונה
"האנטומיה של גריי". יסתדרו בלי מקדרימי.

חדשות רעות גם למעריצי "האנטומיה של גריי", שטרם הספיקו להיפרד כראוי מקת'רין הייגל (איזי) וכבר ייאלצו להתמודד עם פרידה נוספת: פטריק דמפסי, שמגלם את דוקטור דרק שפרד, עושה אף הוא קולות של נטישה. כל כוכבי הסדרה, ביניהם גם אלן פומפאו (מרדית') ודמפסי, חתומים על חוזה עד סוף העונה הבאה, ולפחות דמפסי, כך אומרים, ממש לא בעניין של לחדש אותו לעונה נוספת. בהפקת "האנטומיה", אגב, עדיין שוקלים האם הסדרה יכולה לשרוד את לכתו.

וגם באפר איסט סייד צפויות נטישות משמעותיות: טיילור מומסן, שמגלמת ב"אחת שיודעת" את דמותה של ג'ני האמפרי, תיעדר מהעונה הבאה "למשך מספר פרקים לא ידוע", אומרים בהפקה. שמועות טוענות שמדובר בשיקולים יצירתיים של התסריטאים, כחלק מקו עלילה שיתפוצץ בסוף העונה הנוכחית. שמועות אחרות טוענות שמומסן פשוט מאסה בסדרה וביקשה לעזוב אותה עד להודעה חדשה.

גם ג'סיקה שור, ככל הנראה, לא תיקח חלק בעונה הבאה - דמותה של ונסה תקבל הצעת עבודה ב-CNN ולצורך כך תאלץ לעזוב לא רק את דן המפרי, אלא את העיר ניו יורק בכלל. כמו גם במקרה של מומסן, טרם ידוע האם יש תוכניות להחזיר את ונסה לסדרה בשלב כלשהו.

בנות "אחת שיודעת" (צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL)
בנות "אחת שיודעת". תגידו שלום לשתי האמצעיות | צילום: Bryan Bedder, GettyImages IL

ועוד בקטנה - טיילור קיטש לא ימשיך לעונה הבאה והאחרונה של "אורות ליל שישי", ואפילו כבר נמצא לו מחליף;  "מגרש ביתי" ככל הנראה לא תחודש לעונה נוספת, כמו גם "מלרוז פלייס" ו"סקרבס"; ולהזכירכם, גם אלק בולדווין כבר הודיע רשמית שהוא פורש מ"רוק 30" בשנת 2012. רוצים קצת נחמה? חפשו את כולם בשידורים החוזרים.

>>פרק הסיום של אבודים - במקביל לארה"ב