אין תמונה
דג'נרס בשולחן השופטים. יפה וענוגה, עצמאית ורכה

■ אפשר לומר שהעונה התשיעית של "אמריקן איידול" התחילה עכ-שיו: אלן דג'נרס, הקומיקאית בת ה-52 שנבחרה להחליף באופן קבוע את פאולה עבדול, התיישבה בתוכנית ששודרה אמש בארה"ב על כס השופטת לצדו של סיימון קאוול, והחלה רשמית את תקופת שלטונה. איך זה נראה? טוב, ואפילו מצוין, לפי הביקורות.

"דג'נרס הביאה איתה ביקורת הגונה ופאנצ'ים מתוזמנים כהלכה", הכריז האתר בילבורד. בניו יורק טיימס נכתב כי דג'נרס הייתה שנונה גם כשחיבקה וגם כשקטלה", והלוס אנג'לס טיימס שיבח את "התנהגותה הרגועה ושנינותה החדה". ב-MTV טענו שהיא מספקת לפאנל בדיוק את מה שהיה חסר בו: "קול הגיוני, חזק ובטוח שמשולב בהומור ובעצות מועילות".

דג'נרס הצטרפה ל"איידול" בדיוק בשבוע הוליווד, בו מצומצמים הנבחנים לנבחרת בת 24 מתמודדים. מבקרים רבים התייחסו לעובדה שאלן מוסיפה לשולחן השופטים מטאפורות ודימויים שמעשירים את השיפוט בתוכנית ("אתה אורב לנו כמו נמר מאחורי כלוב", אמרה לאחד הנבחנים, "הקו בין סקסי למפחיד הוא דק"), במקום סתם לקטול באכזריות כמו שסיימון קאוול אוהב לעשות, ושזהו למעשה ההבדל בין ביקורת להשפלה. בין המשפטים הפחות נחמדים שיצאו לה מהפה אמש: "אני גם ככה עייפה, השיר הזה כמעט הפיל אותי לגמרי", ו"זה היה מטורף – אבל בקטע רע".

גם בקרב צופי התוכנית נרשמה התלהבות די גדולה: רוב המעריצים שיבחו את הופעתה בטוויטר, וחלק אפילו ציינו שצפו בתוכנית במיוחד בגללה. היו גם כאלו שטענו כי אלן אמנם מזריקה צבע, אבל לא מספקת מספיק רגעים של צחוק כפי שהיה ניתן לצפות ממנה. חלק סברו שהיא ניסתה בכוח להתנהג כמו שופטת, ושאף אחד לא רוצה לראות מופע סטנד-אפ בשולחן השופטים.

אלן דג'נרס ופורשיה דה רוסי (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
דג'נרס ורוסי. חומר קריאה מעניין | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

■ דג'נרס פתחה את דבריה בתוכנית כשענתה לכל אלה שתהו מה היא בעצם עושה שם: "אנשים אומרים 'מה את בכלל מבינה במוזיקה?'. אני אגיד לכם במה אני כן מבינה: באיך זה לעמוד על במה ולנסות לרצות אולם שלם מלא באנשים. זה עסק מאוד קשה". ואגב, כבר לקראת סוף התוכנית שלפה דג'נרס חיקוי של פאולה עבדול, מה שגרם להרבה מבקרים למחוא כפיים. את סיימון קאוול היא הביכה כשהתייחסה לשמועות על פרישתו ואמרה לו "אני באה ואתה עוזב, הא?".

בראיון לתכנית הרדיו של רייאן סיקרסט, הודתה דג'נרס שהג'וב החדש שלקחה על עצמה התברר כלא פשוט: "אני נוטה להיות רחמנית אבל אני רוצה להיות כנה איתם. אני רוצה לתת עצות טובות ולא לתת להם לחיות באשליות, אבל נזהרת לא לפגוע ברגשותיהם, כי אני יודעת איך זה מרגיש". על איך זה להתמודד עם סיימון קאוול אמרה דג'נרס כי הוא "איש מצחיק וחכם, והוא יהיה עבורי אתגר. שנינו אנשים שונים לגמרי, ואני חושבת שזו תהיה טלוויזיה טובה".

■ ובעיתוי הולם למדי, בת זוגה של דג'נרס, השחקנית פורשה דה רוסי, מתכננת לכתוב ספר חושפני על חייה והמאבקים שעברה עם האנורקסיה, היציאה מהארון ומערכת היחסים עם אלן: "הספר יתמודד עם כל הסוגיות שכמעט הרגו אותי".

אין תמונה
קיפר סאת'רלנד. בקרוב באורך מלא

■ הגרסה הקולנועית של "24" מחממת מנועים: רשת FOX שכרה את התסריטאי הבריטי בילי ריי לכתוב את עלילת הסרט, שכלל הנראה יתרחש באירופה. לפי הדיווחים, הכוכב קיפר סאת'רלנד, שישמש גם כאחד המפיקים, נלהב מאוד מהפרויקט, וכך גם שאר האנשים שעומדים מאחורי "24". יחד עם זאת, לא ברור עדיין מתי הפרויקט ייצא לפועל, מאחר והסדרה עדיין מצטלמת. מקורות טוענים שרשת FOX עדיין לא יודעת מה יעלה בגורלה של "24" לאחר שתסיים את עונתה הנוכחית, השמינית במספר, וייתכן מאוד שתבחר שלא לחדש אותה. במקרה כזה, אגב, יכולים מפיקי הסדרה להציע אותה לרשת אחרת, מה שיטרפד ככל הנראה את הפקת סרט הקולנוע. לא פשוט.

■ ואפרופו ביטולים – רשת ABC מורידה את "בטי" מהאוויר בתום עונתה הנוכחית, הרביעית במספר. הסיבה: איך לא, מחסור ברייטינג. גם "מלרוז פלייס" בסכנה – בלוגר הרכילות פרז הילטון מדווח שרשת ה-CW פצחה במו"מ עם הסדרות המובילות שלה לגבי חידוש לעונה הבאה, כש"מלרוז" לא נכללת בתוכן.

>>הסיבה לפרידה בין טים רובינס לסוזן סרנדון: מג ראיין