ניל פטריק האריס (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
ניל פטריק האריס. איך פגשתי את איידול | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

אחרי שמות כמו ויקטוריה בקהאם, מרי ג'יי בלייג', שנייה טווין, ג'ו ג'ונס וקלי קלארקסון, "אמריקן איידול" ממשיכה לנסות ולסתום את החור שהותירה פאולה עבדול בשולחן השופטים, הפעם באמצעות אדם שלכאורה כל כך לא מתאים לשבת שם: ניל פטריק האריס. 

מי, אתם שואלים? בושה. אם אתם לא רואים "איך פגשתי את אמא", שם הוא מגלם את אחד התפקידים הכי בולטים, לפחות נסו להיזכר בסדרה "דוגי האוזר" ובילד הבלונדיני שישב מול המחשב שלו בסוף כל פרק וכתב מסקנות. כן, בדיוק. הוא.

הפקת התכנית אישרה כי האריס ישב אתמול בשולחן השופטים של איידול בדאלאס שבטקסס, יחד עם רנדי ג'קסון, סיימון קאוול וקארה דיוגווארדי. מה קשור, הא? האריס הוא בכלל שחקן טלוויזיה, ועוד קומי, שמעולם לא הוציא אלבום או התמודד בתכנית ריאליטי שכוללת שירה. 

אם חוקרים קצת לעומק את פועלו של האיש, מגלים שניל פטריק האריס הוא דייר קבוע על בימות ברודווי - הוא כיכב במחזות זמר כמו "סוויני טוד", "רנט" ו"קברט", ושר באופן מקצועי מול מאות ואלפי אנשים בקול גדול. בשנה שעברה האריס אפילו כיכב בתפקיד הראשי ב"“Dr. Horrible’s Sing-Along Blog, מחזמר אינטרנטי מאת ג'וס ווידון, יוצר "באפי קוטלת הערפדים", וחשף מיתרי קול מרשימים ויכולות ווקליות של גמר גדול בניצנים.

בכלל, מסתמן שמדובר בלחמניה שרק הולכת ומתחממת: מזה ארבע שנים מככב ניל פטריק האריס ב"איך פגשתי את אמא" (אצלנו ב-yes), אחת הסדרות המצחיקות ביותר על המסך כיום ומגלם את בארני סטינסון - דמות אגדית וכריזמטית של פלייבוי אגוצנטרי ורודף שמלות, כזה שמצחיק וגם דוחה בו זמנית. מדובר בהיפך הגמור מהאריס, אגב, שיצא מהארון לפני כמה שנים, לקול ביאוסן של לא מעט מעריצות. 

מעבר לתפקידים שלו בברודווי ולהופעות אורח בכל מיני תכניות בוקר וערב, קיבל האריס השנה כבוד גדול ויוקרתי, שהיה שמור עד כה ל'קומיקאים ותיקים כמו קונאן אוב'ראיין, דייויד לטרמן ואלן דג'נרס, ונבחר להנחות את טקס האמי הקרוב שיתרחש ב-20 בספטמבר בלוס אנג'לס. עכשיו אתם שמחים שסיפרנו לכם מי הוא, נכון? הא. ידענו.

איך הוא יסתדר בתור פאולה עבדול החדשה? אין צורך לדמיין - האריס כבר שם את עצמו במקומה של המסטולה באיזו תכנית בוקר בה השתתף. תראו מה מצאנו -