אין תמונה
דוויז ובאוארסוקס. ראש בראש

"אמריקן איידול" ממשיכה להפתיע את האמריקנים: אמש שודר הגמר הגדול של העונה התשיעית, בו הוכתר הזוכה הגדול של העונה ושוב, ממש כמו שקרה עם אדם למברט וכריס אלן - מדובר בסוג של מהפך.

אמריקה בחרה דווקא את לי דוויז, שנחשב לבעל סיכוי נמוך יותר לזכות מאשר קריסטל באוורסוקס, שסומנה כפייבוריטית כבר בשלבים מתקדמים בעונה.

דוויז, שנהנה מתמיכת מעריצים גדולה בשלבי התחרות הסופיים, הודה כי אפילו הוא הופתע: "הכל קרה כל כך מהר, היו קונפטי, וזיקוקים, ומחיאות כפיים, וושירים שהתחילו להתנגן ברקע. זה היה מדהים". דוויז אמנם זכה לביקורת צוננת מהשופטים על שיר הגמר שלו, אבל טוען שזה לא הפריע לו כלל: "בסופו של דבר אתה מבין שהם יגידו מה שהם יגידו וזה לא משנה. כל עוד אתה עולה לבמה ונותן את כל מה שיש לך, אין לך שום חרטות".

לי דוויז (צילום: רויטרס)
דוויז ברגע הזכייה | צילום: רויטרס

במהלך תוכנית הגמר הופיעה גם ג'נט ג'קסון, שביצעה כמה ממיטב שיריה לאורך השנים, כולל שיר חדש. וגם השופטת הפורשת פולה עבדול התקמבקה לבמה אחרי עונה שלמה של היעדרות, במיוחד כדי להיפרד סופית מהאיש, האגדה והסנוביזם הבריטי - סיימון קאוול. קאוול, כזכור, הודיע כי יפרוש בתום העונה, וקיבל קליפ מחווה שכלל את מיטב רגעיו בתוכנית. תגעגעו?

>>אפליקציה חדשה תחסום מידע על ג'סטין ביבר: "זו האופציה היחידה שנותרה"