אין תמונה
מועצת השבט אמש. בלי הפתעות

בין כל השקרים שנזרקו אתמול למסך, גיא זו-ארץ היה אולי לאדם האמין היחיד על האי כשפתח את הפרק במילים "בהישרדות כמו בהישרדות, שוב השתנה המשחק בלי התראה מוקדמת", שבתרגום לשפה ברורה זה אומר ששוב לקחו את לוח המשחק של המתמודדים, הניפו אותו באוויר וטלטלו אותו כמו מחבל מתאבד בחקירת שב"כ עד שאחד הנחקרים שמט את פסלון החסינות הסודי שלו ונחקרת אחרת שלוהקה על אותו טייפקאסט של מרינה מהעונה הראשונה, אבל לא התקרבה לאחוריים שלה, לא עמדה בטלטלה.

מוח של ציפור וגוף של צ'יטה

אריק התרשם עד עמקי נשמתו מיכולותיה השכליות והפיזיות ("לא מספיק שיש לה מוח של ציפור, היא גם שוחה כמו ציפור"), בשבקין פיאר את אופיה הכריזמטי ("אף אחד לא מקשיב לה") ויואב התפעל מכושר הביטוי הנשגב שלה ("היא אף פעם לא מסוגלת לומר משפט ברור") אבל למרות כל "המחמאות", צריך בכל זאת להחמיא באמת לאנסטסיה על דבר אחד - היא יודעת לזהות אנשים עם השפעה וכוח ולהצמד אליהם. כך היא שיחקה את המשחק.

למעשה, אלמלא תרגיל החסינות המרובע שעוד נגיע אליו, סביר מאד להניח שאנסטסיה הייתה מגיעה עד לשלב הגמר לצידם של אריק ונטע-לי, וזאת מכיוון שאסטרטגית העלוקה שלה עבדה יפה מיומו הראשון של המשחק שבו הבינה שנעים לה יותר ללעוס קוקוסים במחיצת גל, נטע-לי, אריק ואפרת, מאשר להשתובב עם צעירים חסרי אחריות שמלקקים כל היום את השרירים של עצמם. וכך פרט לסכין המשותפת שתקעה בגבה של אפרת, היא התנהגה כמו אשת אוליגרך. היא סתמה את הפה, השתזפה לה בטן וגב ופעם בשלושה ימים היא סיפקה את מבוקשו של הגבר, אריק, על גבי פתק ההצבעה.

שלום, חבר

אופיר נאלץ להפרד מהחבר היחידי האמיתי שלו במשחק הזה, פסלון החסינות שמלווה אותו מהיום השביעי במשחק. ואלמלא החסינות המרובעת הוא כנראה היה ממשיך להחזיק אותו בכיס ולפנטז על היום בו הם ישבו זה לצד זה בגמר והוא אולי יציע לו נישואין בשידור חי.

סצנת הפרידה של אופיר אתמול משתי הבלונדיניות של המשחק, נטע-לי ומירית, גרם לי לתהות בקול רם אם אופיר ואריק באמת כאלה מתוחכמים או שאולי זה פשוט כי יתר המתמודדים כל כך סתומים? מאמה מופלטה וגברת וואנבי פוקהונטס הנציחו את הסטיגמה של הבלונדינית המטומטמת כשנפלו למלכודת הטקסית של אופיר "זה כל כך מקל עליי" ו-"גם אני מרגישה שהתקרבנו" וגם אם הוא היה מראה להם את הפסלון ואומר להם שזה התינוק שלו, סביר להניח שהן היו מחייכות חיוך מטופש ואומרות בצביעות "כמה שהוא חמוד".

אין תמונה
אופיר מלקק את האצבעות. נפרד מחבר קרוב

אני, בכל אופן, לא מבין שני דברים:
מישהו יכול להסביר לי איך קרה שאופיר ואריק סיכמו על נטע-לי ולבסוף אריק ואיתי הצביעו נגד אנסטסיה? אם שמתם לב, אופיר כלל לא נראה מופתע, מה שאומר ששוב, לא מראים לנו את התמונה המלאה.

חשבו מה היה קורה אם אופיר לא היה מגלה שיש לו פסלון, כולם היו מצביעים נגדו, הוא לא היה יכול להצביע בגלל צמיד הוטו ואז היה שולף את הפסלון. אז באמת היינו רואים להבות במועצת השבט. ואם בפסלון חסינות עסקינן אז צריך לברך על שינוי החוקים באי הגלות. סוף כל סוף מישהו השכיל להפנים שאחרי האיחוד, הדו הקרב באי איבד כל משמעות.

חסינות מרובעת

אין תמונה
איגור. אכל הכי הרבה ג'יפה

כבר די נמאס לי לבקר כל פעם מחדש את המניפולציות של ההפקה, שגורמות לכך שהעונה יש יותר שרשרות חסינות, פסלי חסינות וקרשי הצלה ממשתתפים ואחרי כל זה מתפלאים שהרייטינג העונה יותר נמוך מהקו התחתון של הכנרת. אך למרות הביקורת שהוטחה השבוע בפורומים על המניפולציה התורנית, שזיכתה חצי מהמתמודדים בשרשרת חסינות אישית, הפעם, לשם שינוי, יש לפרגן להפקה על כך שהם לא יכלו לדעת מראש שאיגור הוא שיזכה במשימת הפרס ומי יהיו שלושת המתמודדים שיקח יחד איתו ליהנות מהקרקרים, הגבינה והקרואסונים.

התרגיל המקורי הזה נשאב ישירות מהעונה ה-14 של הישרדות ארה"ב ובדיוק כמו בישראל, גם בארה"ב הוא גרם להדחתה של מתמודדת בשם מישל, שבדיוק כמו אנסטסיה, סביר להניח שאלמלא המניפולציה, היא הייתה מגיעה עד לשלב הגמר. רק שלאמריקאים לקח 14 עונות להעז לבצע כזה מהלך.

הלו? להתעורר שם

אין תמונה
איתי. סתם יפה או מלך המשחק?

בראיון ששודר השבוע עם עידן חביב הוא סיפר שאם הוא היה חוזר למשחק הוא היה נותן ליואב כספי סטירה ואחרי זה נשיקה קטנה ואומר לו שהוא צריך להתעורר. באופן פלא, הראיון עם אדון חביב אמנם צולם חצי שנה אחרי המשחק, אבל זה באמת עבד. יואב, אחד השחקנים התמימים, הישרים, הישירים ועל כן מהגרועים במשחק, התעורר לפתע לחיים במועצת השבט וסיפר שהבריתות בשבט קניבה מפוצלות בדיוק לפי שתי השורות בהם הם יושבים. בתחתונה, אריק, נטע-לי, אנסטסיה ואופיר; בעליונה: מירית ואיתי.

ממירית אני באמת לא מצפה לשום דבר במשחק, אבל זוהי בדיוק שעת המבחן של איתי. הוא ניצב כעת מול צומת דרכים: הוא יכול להמשיך ולהיות תלוי בחסדיו של אריק ולצאת מהמשחק הזה חתיך וסתום (בדומה לטעות של משה ויעל בעונה הראשונה) או שהוא יכול לבצע מהלך אדיר- לקחת את מירית, ליצור ברית חדשה עם איגור ויואב, להדיח את כל היתר ולהפוך למלך המשחק.

ולשלב השאלה המטומטמת: עידן, הבנו שאתה החביב הראוי ומהתשובה של אריק הבנו שאתה עדיין נאיבי. אריק אמר את דברו.