הישרדות 2- תמונה קבוצתית
השורדים בשלב התמימות | צילום: גיא קרן

אין יותר הולם מאסטרטג קדום בשם נוח כדי למזג בין המבול המטורף ששטף אותנו בסוף השבוע האחרון לבין המבול המטורף שעומד לשטוף אותנו החל מסוף השבוע הבא, ואשתמש לרגע בפרשה של נוח כדי להמחיש לכם את כוונותיי: "שניים שניים באו אל גיא זוארץ אל התיבה - אריק ואופיר, גיא ועידן, גוזי וצ'יקיטה ופיראט בשם בשבקין צמא לנקמה". ברוכים הבאים לאיחוד!

מניין שורדים הצליחו לשרוד עד לשלב המשמעותי והמתקדם של המשחק. שלושה מתוכם יזכו להגיע לשלב הגמר ושבעת הנותרים (או שמונה, אם שבט הפיראטים יזכה במשימה בשבוע הבא) יזכו לשבת בחבר המושבעים, לשתות קוקטיילים על החוף ולקבוע מי יהיה השורד האחרון. אז לכבוד המאורע החגיגי, הגיע הזמן לסקור את חשיבותו של כל אחד להצלחתו העכשווית והעתידית במשחק. סדר השמות ממש לא מקרי אלא על פי סדר חשיבותם:

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
אריק, אסטרטג, תל אביב

אריק הוא האסטרטג הראשי של שבט קניבה. למרות כישוריו הפיזיים הכושלים, בלשון המעטה, שרד הדוקטור בהצלחה את השלב הראשוני של המשחק, שבו כוח פיזי הוא מצרך חשוב ביותר, מה שמעיד על כישוריו החברתיים הנעלים. למעט מועצת השבט האחרונה, בה הודחה מירית, אריק מעולם לא נמצא בסכנת הדחה וכל זה בזכות ברית חכמה שנרקמה לה בימים הראשונים בין שני אנדרדוגים פיקחים ביותר, אריק וגל. כעת, בשלב האיחוד, נטע-לי, אנסטסיה ואפרת מחזיקות את המפתח שיכריע מי מבין קבוצות הבנים יזכה ביתרון מספרי עד שלב הגמר ומבחינת שבט קניבה, אריק הוא השגריר הרשמי לביצוע המשימה.

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
 עידן, חביב, רעות

האסטרטג הראשי של שבט בארו. כן, לא טעיתם ואני באמת מתכוון לעידן. הסטירה שעידן קיבל לאחר הדחתה של דיוה העירה אותו לחיים ומילד נאיבי שחושף את הבריתות שלו במועצת השבט ("אני, איגור ודיוה בברית"), הוא הפך לגבר אסטרטגי ולשחקן הראשון בתולדות הישרדות ישראל שהעז להפנות עורף לבני שבטו, אופיר ויואב, והתחתן עם בנות האויב, נטע-לי ואפרת. מבלי לשקר ולו פעם אחת, הוא הצליח לבצר את מקומו הבטוח בשבט, להצמיד אליו את איגור, לחשוף פעמיים את פרצופו האמיתי של אופיר ולגרום לנטע-לי ואפרת לשקול ברצינות להתנתק מהאקס המיתולוגי, אריק. וכל זה בזכות אופי שתואם את שם משפחתו ורצון לנקום את הדחתה של אם הזאבים של הלהקה.

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
 אופיר, שקרן, תל אביב

עד השבוע האחרון אופיר נחשב לאסטרטג המרכזי של המשחק, אבל כפי שעידן הגדיר זאת, אופיר היה לאורך כל הדרך "אנליסט מצוין" ותו לא. 'הישרדות' היא לא רק משחק של שקרים, אלא משחק שעיקרו כריזמה אישית מתובלת בהרבה טקטיקה. אופיר, החלש בצד הכריזמטי, טווה סביבו שקרים כל הזמן עד שנלכד בהם בעצמו. אתמול הוא ריסק לגורמים את יכולותיו האסטרטגיות במצגת שקרים עלובה במיוחד, במהלכה איתר את מקום המחבוא של פסלון החסינות תוך שתי שניות וניסה לשקר לעידן, איגור ויואב שהבנות הן שמצאו אותו. אם בארו היו קצת יותר ערניים, הם היו יכולים לגלות את פרצופו האמיתי עוד בתחילת הדרך: ביום החמישי למשחק הוא סיפר שהרמז שקיבל באי הגלות היה זהה לרמז של יואב. כל מי שביקר שם אחריו גילה שהרמזים שונים זה מזה. יותר פשוט מזה לא יכול להיות. אופיר כבר לא יגיע לגמר, אבל הוא בהחלט יכול לגרום בדרכו לנזק רב.

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
 נטע-לי, דווקא בסדר, תל אביב

כמה אירוני שרק שלוש בנות נותרו במשחק, אבל דווקא הן מחזיקות את כולם בביצים. נטע-לי, אנסטסיה ואפרת הן היחידות שטעמו משני העולמות, עולם הפרסים של קניבה ועולם החסינות של בארו, חתמו על בריתות בשתי החזיתות (עם אריק מצד אחד ועם עידן מצד שני) וכרגע הן עומדות מול צומת דרכים ויכולות לבחור בדרך שנוחה להן. נטע-לי התגלתה כאסטרטגית לא רעה בכלל כשפנתה לעידן וחשפה את שקריו של אופיר וגם בכך שידעה למי מהשניים להאמין. עם זאת, להערכתי, נטע-לי שוגה בביטחון המופרז שהיא מייחסת לנאמנותה של אפרת.

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
 אפרת, גבר, מנהטן

אפרת היא מסוג הבחורות שמתחברות יותר לעולמם של הגברים, אם בסגנון ההתנהגות, בצורת הדיבור ולהערכתי גם בעוד כמה תחומים. לכן אפרת תהיה הראשונה לתקוע לנטע-לי סכין בגב על מנת לקדם את עצמה כמה שיותר קרוב לגמר וכדי לרצות את אחד הגברים. נטע-לי, ראי הוזהרת.

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
 גיא, תלמיד חכם, תל אביב

אלמלא ערבוב השבטים, גיא היה מוצא את דרכו אל מחוץ למשחק, כך שראשית עליו להודות לאלת המזל ולתסריטאית של המשחק. גיא התחיל את המשחק בצורה מאד נאיבית, אך ההדחה של מירית מלמדת שגם הוא השכיל להבין שמי שאתה מעדיף לשכב איתו כפיות בחייך הפרטיים הוא לא בהכרח מי שתעדיף להמשיך לשכב איתו במשחק. גיא אמנם מודע לכך שחייבים להחזיר הביתה את בנות קניבה האובדות, אך יש לי הרגשה שעם כל הכבוד לבנות, דווקא סגנון המשחק הדומה של גיא ועידן עשוי להוביל לשיתוף פעולה גברי וחטוב במיוחד.

אין תמונה
עשתה שינוי אמיתי ושיפרה ביטחון עצמי. קלי אוסבורן מככבת
 איתי, שחקן, תל מונד

כמו גיא, גם איתי לא היה נשאר במשחק לולא ערבוב השבטים. איתי הוא שחקן שלדעתי הרבה מהתוכניות האסטרטגיות שלו נותרות על רצפת חדר העריכה. למרות האפיון המאיים שלו כיוצא שייטת, איתי היה מספיק חכם להותיר לבשבקין ולגיא את הבכורה כדי שיסמנו עצמם כגברים החזקים במשחק. הוא הנמיך פרופיל עד לרמה בה גל אמר ש"איתי הוא הבחור הכי תמים שראיתי מעולם" וגם גרם לאריק להאמין לו שהוא מספיק נאיבי כדי לחשוף בפניו את הרמז שקיבל באי הגלות. זאת, למרות שאריק בכלל היה בן ברית של הבנות והיה יכול לגלות לאחת מהן. הוא הצליח ליצור ברית כה חזקה ויציבה עם גיא, שאפילו אסטרטג כמו אריק הודה שלא ניתן להיכנס דרכה.

איגור, הישרדות 2, אירוע ליביניג רום
צילום: שוקה כהן
 איגור, דם חם, הרצליה

על אף סגנון דיבורו הגס והמהירות בה המנוע שלו מתחמם ונשרף, איגור הוא בחור כריזמטי שמסוגל להתחבר לכל סוג של בנאדם, כל עוד הפרטנר תורם לשבט ולא מאיים עליו. בפעמיים שבארו בקרו במועצת השבט, איגור הספיק לשחרר יותר קללות מבכל העונה הראשונה גם יחד, כך שצפויה לו ולנו התמודדות מעניינת במיוחד.

אנסטסיה מירקין, הישרדות 2
צילום: יוני המנחם
 אנסטסיה, עלוקה, טירת כרמל

לא עושה כלום, נצמדת לשחקנים חזקים, שורדת עד השלב בו נמאס להם שמשהו מוצץ את דמם, מנותקת מהגוף שלהם ונזרקת חזרה לביצה. או בקיצור - משחקת בשיטת "העלוקה".

יואב, נחמד, לונדון

נחמד מאד מצידו שבחר לחלוק את העוגה עם חבריו.