אין תמונה
בן דוד. פחות טל אחד

לפני שאתם מתחילים לקרוא את הטור אני רק מבקש להזהיר אתכם שאם אתם פוגשים בדרך אריה, אז תזכרו ש"אריה פצוע הרבה יותר מסוכן מאריה בריא". ואם אתם פוגשים בחור בשם טלכו, כדאי לכם בכלל לברוח, כי מסאז' אחד שלו, פלוס שתי מילים באנגלית, יכול לגרום גם לאמא שלכם לתקוע לכם סכין בגב. ובמילים אחרות: ברוכים הבאים ל"הישרדות הפיליפינים" - העונה הכי טובה בתולדות הגרסה הישראלית.

הדשא של השכן כבר לא ירוק

לפני שאוהדי הפועל טסים לכפר המודחים לשיר לטל שירים בגנות הירוקים, ולפני שמר ורוד מכלבי אשמורת מגיע להוציא למר ירוק את הסכין מהגב, אני רק רוצה שתדעו שאדון בן דויד היה ממש אחלה. אז נכון שהוא לא טינף בבוץ את שמלת החתונה של אביגיל (כמו זיו), לא הניף את הגלובוס מעל ראשו כמו קפטן אמריקה (אנגלנדר) וגם לא הצליח להדיח את קפטן עכו (טלכו), אבל יש לציין לזכותו של מר בן דויד שהוא לא הגיע להישרדות כדי לחפש אהבה, לשיר שירים או לתפוס קמפיין, אלא כדי לשחק משחק! ולכן הוא שילם אתמול את המחיר.

בן דוד סימן את עצמו כתככן עוד בשלב תקופת האבן של המשחק, כשחשב בקול רם מדי להדיח את אנגלנדר. אלו היו הימים הקדומים בהם אנשים עדיין נשלחו לאי הנעלמים וקריספל היה מתפלל עם רופרט שחרית. לרוע מזלו, התדמית הזו נדבקה בו גם כשניסה להעביר את טלכו לצבא הירוקים. איך איגור אמר בעונה שעברה? "מי שלא מסתכן, לא שותה שמפניה". אז טל הסתכן - והשמפניה היחידה שהוא ישתה תהיה מיץ תפוחים במטוס.

טלכו-כב

בתקופה שבה שודרה העונה הראשונה של "הישרדות" קרה משהו שאף פעם לא ממש הבנתי: היו ילדים שביקשו ממני חתימה (הבנתי), היו נערות שביקשו להצטלם (הבנתי) והיו אנשים ששאלו אם הם יכולים לחבק אותי (מה לעזאזל?). רק אתמול, אחרי שצפיתי במהלך המדהים הבנתי למה. כל מה שרציתי אחרי הפרק זה לחבק את טלכו, לישון איתו כפיות (כדי להתחמם כמובן), ללחוש לו כמה השיער שלו מזכיר לי את קוריצה ולשאול אותו אם אכפת לו שנזמין גם את אריק רופא ילדים שיצטרף.

המהלך של טל כהן, לא רק שצמצם את כמות הטל-ים השערורייתית במשחק, אלא היה לדעתי המהלך הגדול ביותר בתולדות הגרסה הישראלית של התוכנית מאז תרגיל פיצול הקולות בעונה השנייה.

עד היום, רק שחקן אחד בתולדות הגרסה הישראלית עבר שבט תוך שבגד בבני הברית שלו. אופיר דלאל מאיי הפנינה בגד בשבט בארו לטובת רומן סוער עם אריק, שזכה מצידו, במידה רבה בזכות אותו מהלך, בתואר השורד האחרון. ועכשיו, שימו לב לדמיון המפתיע - גם חלש פיזית, גם קצת חנון, מאד אינטליגנט וכריזמטי, גם דוקטור לרפואה (אבל אלטרנטיבית) וגם גר בתל אביב - קבלו את היורש (בפוטנציה): מר טלכו.

אין תמונה
טלכו. האלפר החדש

יש לי הרגשה שערוץ 10 הפך רשמית ל'ערוץ הקסמים'. ארבעים פעמים בשבוע אנחנו מתארחים אצל הקוסם במסיכה, עוד איזה עשרים נמרוד הראל מנסה להכריח אותנו ללמוד לעוף ועכשיו הגיע סוף סוף תורו של הקוסם האמיתי. גבירותיי ורבותיי, ללא אחיזת עיניים, רק באמצעות מסאז' קל ואחיזת לשון והוא גורם לכל אחד ואחת לסור למרותו, קבלו את טלכו-סם! האם הוא יהיה הקוסם האחרון?

בשלושה ימים בלבד, הקוסם שלף ללא פחד את כל השפנים מהכובע, שרף את כל הקלפים במדורה, ערער את אמינותו של אוהד, זעזע את היציבות הפנימית של טינאגו, חש את תאוותה של אביגיל לבוא בברית (הנישואין), שלח את גיסנו לדלות לה טבעת, זרק לה ארבע מילים באנגלית (Will u Marry us?) והופ, Like Magic, אביגיל עברה צד. טלכו כבר כישף ככה בעבר רבים וטובים - את ליעד המכפכפת ואת זיו המאוהב "אני מאד מקווה שזה הדדי".

אין תמונה
אביגיל. לא כל כך כלה

רק מעניין מאד לדעת מה הרגישה אתמול אביגיל כשצפתה בפרק וגילתה את פרצופו האמיתי של זיו, שנשלח למצוא לה את הטבעת הכי יפה על החוף ("פי, כלה כמוה גועל נפש"). כל כך רומנטי שהייתי מלהק אותו לרווק במקום גיא גיאור.

בפרק הבא?

שי ואנגלנדר אולי עקמו פרצוף למראה היוגה המוזרה של ליאורה אבל מה שלא יאה לזכרים עשוי מאד לקרב את הנשים ונציגת נבחרת הנשים באסטרטגיה, ליאורה, מתחילה לחבק את הבנות. התגור ליאורה עם ריקי? התכתוב הדס עם ליאורה ספר הרפתקאות? יש בהחלט למה לצפות.

אי הציטוטים

אין תמונה
אנג'לינה תתכונני

1. "חברי השבט יודעים שהייתי מעודדת בתיכון" (ואני חשבתי שאביגיל הייתה בכלל קוורטרבק).
2. "אני הבנתי שלידו אני נזירה במנזר השתקנים" (הדס ואוהד מראים שחוק היחסות עובד גם בפיליפינים).
3. "עד כמה טיפש בנאדם יכול להיות שדוחף לנו בפנים כמה המבחר היה גדול" (אוהד מעצבן את אביגיל ודוחף אותה לזרועות טלכו).
4. "איזה כיף, איזה כיף". (הדס נקשרת לטל ומגשימה את הפנטזיה של כל צופות הישרדות).
5. "ומי אני? Chopped Liver". (אביגיל שוב מפנטזת באנגלית).
6. "בחורה חכמה כמו בטטה" (אביגיל מחמיאה לליעד).
7. "עוד בחיי זכיתי לשמוע שבחים כאלה" (זיו מבין שאם אין בורקס, אז לפחות להתענג על משפטים מסרטי בורקס).

והציטוט הנוסף: "אני מאד מקווה ששפילברג או טרנטינו צופים בזה עכשיו. יכול להיות שאני אהיה הבראד פיט הבא" (שמישהו יבשר לאנג'לינה שזיו בונה עליה).