אין תמונה
מאיר. לא הסתדר עם ההפקה

אחרי מספר פרקים שלאחריהם רציתי להוציא מהבגז' של הרכב את אלת הבייסבול שלי (האמת שיש לי בכלל קטנוע ומדובר במערוך) ולהגיע לבקר כמה מאנשי ההפקה בביתם, אני סוף סוף יכול להמשיך ללוש איתו בצקים כי העסק סוף סוף פרש כנפיים והמריא לאוויר כמו גוזי, השקנאי שלמד לקח מגורלה של קוריצה ונמלט מהאי.

אני חייב להודות שהעריכה השתפרה פלאים (מישהו שם סוף סוף הבין שלא צריך להראות את כל המתמודדים מנתחים איך בשבקין מילא מימיה), המתמודדים הצליחו להכנס ללב הקהל (עידן) או לגרון שלו (מישהו אמר אפרת?) ואפילו גיא זוארץ, קרחון הטלנובלות, הפשיר בשמש הטרופית ומרשה לעצמו לזרוק הערות ציניות למתמודדים, שלא נכתבו לו על נייר.

כשאני רואה את בארו מתענגים מנחש פיתון שהפעם באמת עבר שם במקרה; את מאיר ובשבקין לא זוכים ליחס מועדף למרות העניין הרב שהם מביאים למסך; את עידן נושא את כל גורל השבט שלו על כתפיו (שלא כמו העידן מהשנה שעברה שהיה פורש אחרי 2.5 קילו) ובעיקר את אריק, שורד המחמד שלי, שמבלי לנקוף אצבע באף משימה, מסובב את כל השבט שלו על הזרת הקטנה, אני נזכר מה גרם לי מלכתחילה להתאהב במשחק הזה, ופתאום אפילו קצת מוזר לי לחשוב שרק לפני רגע התרגשתי מקבוצה של אנשים מתווכחת על קופסת סיגריות. כמה נפלא!

השורד שסרח

 העם היהודי ידוע בכל העולם ביכולתו המופלאה לשבור שיאים והעם הישראלי בכלל הפך לאלוף בשבירת שיאים שליליים. בכל שבע העשרה העונות ששודרו בארה"ב (כשה-18 עולה לאוויר ביום חמישי הבא), מעולם לא קרה שמתמודד הודח באופן אוטומטי מהמשחק ומאיר, טיפוס הטייפקאסט הישראלי הטיפוסי שדופק ברזים מקלאב בטורקיה, הצליח לעשות את הבלתי ייאמן ולחבל במה שמעל למאה אלף ישראלים אחרים רק חלמו עליו.

רבות דובר בפורומים, בבלוגים ובשיחות הנס-קפה בעבודה על הסיבות להדחתו האוטומטית של מאיר והיה זה מאד תמוה ושגוי לטעמי לבצע צעד כל כך קיצוני וחריג (ברמה העולמית), של הדחת מתמודד מהמשחק מבלי לפרט את הסיבה האמיתית לכך ולהותיר את הצופים בבית עם סימני שאלה כל כך גדולים. היה זה עוד יותר תמוה כשזוארץ סיפק את ההסבר הקיקיוני "אני נמנע מחשיפת הסיפור המלא מתוך כבוד לפרטיותו של המתמודד", כשרק פרק אחד קודם לכן, הישבן של מאיר נחשף במלוא הדרו ותפארתו מול מדינה שלמה (או לפחות מול 20.2% ממנה לפי נתוני הרייטינג המשתפרים). 

לאחר כמה ימים פורסם שמאיר נתפס על ידי ההפקה מנסה לרכוש סמים מתושבים מקומיים בפנמה. קחו לתשומת לבכם שבניגוד לתדמית הפסיכוטית שניסו למכור לכם, קללותיו של מאיר בלילה שלפני הדחתו "אני אהרוג אותם, אני אקרע אותם" כלל לא כוונו אל עבר חבריו למשחק, אלא כלפי אנשי ההפקה, שככל הנראה התעמתו איתו באותו לילה על מה שעשה.

שיר הרעות

אח, בשבקין, בשבקין...
את ההוכחה הכי טובה לכך שאף אחד בשבט קניבה מעולם לא ספר את נתן בשבקין ניתן להבין גם מבלי לשמוע את אריק מסביר ש"דרכו של נתן אל מחוץ למשחק סלולה בשושנים". מספיק פשוט להסתכל שוב על מועצת השבט הראשונה של קניבה, שם הוא סיפר ש"חברים שלי קוראים לי בשבקין ולא נתן", אבל למרות 15 היום שחלפו, כל חברי שבט קניבה ממשיכים לקרוא לו, מאחורי גבו לבד מול המצלמה, רק בשמו הפרטי, ועוד בהטעמה מלרעית.

אין תמונה
בשבקין. טעות אחרי טעות

נתן הוא מסוג האנשים שכמו סיוון, פשוט ראו את העונה הראשונה מהספה בבית (או במקרה שלו הבסיס) וחשבו שגם הם מסוגלים לעשות את זה, אבל גילו שיש הבדל של שמיים וארץ בין המציאות הערוכה על המסך הקטן, לבין המציאות הלא ערוכה על האי. אצל סיוון ההבדל התבטא במוחשיותם של התנאים הקשים ואצל נתן במוחשיותה של האסטרטגיה.

לטעות הכי גדולה של בשבקין במשחק הזה קראו גל ארז, הוא ביצע את הטעות הזו ביום הראשון שלו במשחק והוא משלם עליה עכשיו את המחיר. נתן חשב שאם הוא ימהר להקים ברית עם כל החתיכים הצעירים במשחק הוא יהיה מוגן, אבל לא הבין שבריתות הן משהו שעושים בחשאי ולא באופן מופגן ומוחצן, כזה שיגרום לאסטרטג אמיתי כמו גל ארז להבין שדורכים עליו ולעקוץ את נתן ואת כל בני הברית שלו כמו סטינגריי. ואחרי שגל נעקץ בעצמו על ידי סטינגריי אמיתי, הוא השאיר את עבודת האמנות לרופא המשפחתי.

ואילו הטעות הקטנה של נתן התרחשה במשימת החסינות השבטית. היה לו נורא קל לזלזל באיתי לאחר ששמט את המוט הכבד מכתפיו "אידיוט, הרסת את כל המשימה", אבל אם הוא באמת כל כך חכם, אז איך זה שדווקא הוא, שמטיף לשבט על תרומתו הפיזית האדירה "בלעדיי, יהיה לכם קשה במשימות", מעדיף לשבת מהצד ולתת לאחרים לשאת, על כתפיהם, את גורלו.

בשבקין (אני אכבד את הבקשה שלו) אמנם עדיין לא הודח רשמית, אך מהניתוח שלי את הפרומו שהוקרן לנו אתמול בסוף הפרק בו הראו את איתי מסיר בהירואיות את השרשרת ואומר "רק כדי שזה יהיה שוויוני" אני משער שאיתי פשוט ויתר על שרשרת החסינות כליל ולא העביר אותה לאיש, אחרת לא היה משתמש במילה "שוויוני"... כך שדרכו של בשבקין אל מחוץ למשחק עדיין סלולה בשושנים, אבל לפחות הוא הרוויח על המרקע הקטן ובתודעה הפנאי פלוסית-רייטינגית-גיא פינסית הרדודה עוד כמה ימים.

עידן חדש

הפרס הגאוני (הברקה חדשנית שלא נראתה באף עונה בארה"ב) של שבט אדונים מול שבט משרתים, המפגש עם הכריש, משימת החסינות המרתקת (אני פתאום מצאתי את עצמי מתרגש מהסיפור על יהלי הקטן והייתי מציע לאחיינים של איתי להתחיל להזהר) וגם היכולת להמיס אפילו מכשפה באי הגלות, גילו לנו עידן חדש באיי הפנינה. עידן חביב מתגלה כגבר האמיתי של איי הפנינה, הוא ולא גיא, הוא ולא איתי, הוא ולא איגור, הוא ולא נתן, הוא ולא זוארץ, רק הוא ולא אחר מלבדו....

וקצת על משהו שמחוץ למשחק: כשאני רואה כמה חשוב לאיתי האפרתי לקחת אחריות, כשאני צופה במאבקו האדיר של עידן למען כל חברי שבט בארו, אני יודע שבהחלט יש לנו על מי לסמוך שם בשייטת מתחת למים.