טל אנגלנדר במועצת השבט (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
אנגלנדר. תמיד חלמנו להדיח עורך דין | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

איך התהפכו היוצרות. אם בהתחלה הודחו מהמשחק 6 נשים בזו אחר זו, עכשיו מגיע תורם של הגברברים החטובים לכבות את הלפיד. קודם מר ירוק, אחר כך אבי ועכשיו אנגלנדר. אם גם טומי יודח, צופי הקהילה ההומוסקסואלית עוד ינטשו ויעברו לצפות ברקדנים של המתחרים. איפה הימים בהם גברים מסוקסים כמו לירן גלעדי שלטו במשחק?

להתראות מר מושלם

הוא היה יפה תואר, מנהיג דגול ואיש צבא לשעבר, אשר נלקח מאיתנו ביום ה-4 בנובמבר תוך שניסה להשכין שלום בין שני שבטים. היכן ישנם עוד אנשים כמו האיש ההוא? בספסל המושבעים.

תגידו לי, איך אתם לא מתביישים? אביגיל, כששכבת כפיות עם טל, זה היה עם הבנאדם או השחקן? "למי אכפת, העיקר שהוא היה כזה חתיך". ואתה טום, כשגזלת לטל את החסינות, זה היה מטל הבנאדם או השחקן? "למי אכפת, העיקר שאני הכי שווה עכשיו על האי". ותשמע לי אוהד, זה שאתה לא סותם את הפה, לא באמת אומר שאתה צריך ללמוד משפטים. נכון ששכבנו כפיות עם טל הבנאדם, אבל תמיד חלמנו להדיח עורך דין. או כמו שדורית בייניש הייתה אומרת: "סלמאתכ גיסנו".

דו קרב בצהרי היום

 גילינו מה מסתתר במשימת ה"ערוץ 10 חייב למתוח את הפרק אז המצאנו משהו": תקחו שני שורדים, תוסיפו קורטוב של פסל חסינות, תחתכו את הפסל לשניים, תוסיפו את מספר הפעמים שליעד מבצעת שגיאות בעברית ותחלקו במספר המילים שאביגיל משרבבת באנגלית. תערבבו ותגישו לשורדים מנה קרה שמותר לאכול תוך שתי מועצות שבט. הבנתם? מה הבנתם? לא הבנתם. מזל שהביאו למשחק הזה את שי, שיש לו מספיק ניסיון בשקשוקה כדי לספר לשמשון ויובב שרק לפינוקיו מותר לשחק דו קרב עם השורדים.

רחמיי על אנשי התוכן שנדרשים בכל עונה להמציא המצאות הזויות כדי למשוך את הפרקים עד קצה גבול יכולת הזפזופ. בעונה הראשונה נחשפנו לאי המתים, בעונה השנייה לאי הגלות ובעונה השלישית לשילוב הזוי בין אי הנעלמים למשימת חצי פסל החסינות. האם בעונה הרביעית יוכלו הצופים להחליף את השורדים באמצעות SMS ויבנו שרשראות מהבית בהדרכת בתיה עוזיאל?

גם גלברט יכול

מצד אחד, זיו עושה את כל הטעויות האפשריות בדרך ל"איך לא להיות השורד האחרון". מצד שני, הוא עושה את כל הדברים הנכונים שהופכים אותו לאחד הכוכבים הגדולים של "הישרדות" בכל 3 העונות. האבסורד הוא, שדווקא במשחק של צביעות ושקרים זיו הוא האדם הכי ישר ואמיתי. בכל מסדרונות ערוץ 10 לא תמצאו צדיק אחד כמו זיו, שיחשוף את דעתו הכנה על תוכנית הקאלט של הערוץ, "שורדות בבית, שני אחוז רייטינג". בכל רחבי הפיליפינים לא תמצאו עוד אדם שיעז לסדוק את מעטפת הערכיות של חנוך ואנגלנדר, "תספרו להם את כל האמת. איך התכוונתם לבזבז את הדס ואת ריקי". להזכירכם, בזמן שחנוך עזר לתקוע לאבי רז המסכן סכין בגב, לזיו היה אליבי בשבט טינאגו.

זיו גלברט (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
גלברט. לא יזכה במיליון | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

 אז האמת כואבת אבל צריכה להאמר, ואני אומר אותה עוד מהטור הראשון: זיו גלברט הוא המתנה הכי גדולה שיכלה להיות לעונה הזו. בלעדיו כולנו היינו נאלצים להסתפק בשעת סיפור עם הדס (או כמו שזיו הגדיר אותה "חולת נפש"), בשיעור על זוגיות מאביגיל (או כמו שזיו הגדיר אותה "כלה גועל נפש"), במורשת קרב מחנוך ("חתיכת בן אלף") ובברבורים של אוהד ("מי זה האפס הזה?").

הבעיה שבדיוק כמו זיו, גם אהוד ברק התחיל את דרכו לצמרת בלהסתכל לאנשים בלבן של העיניים ("אין אחד כאן שלא הלך הביתה ויכול להגיד שזיו לא הסתכל לו בלבן של העיניים ואמר לו להתראות"), אך עקב שגעון גדלות הסתפק במקום השני. גם זיו, כנראה, ייאלץ להסתפק בתפקיד השר לענייני מושבעים, כי לראשות הממשלה הרי מגיעים אנשים כמו טלכו או שי, השקרנים השקטים.

שי-מט

שי אראל (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
שי. האף גדל מדקה לדקה | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור

אתה יכול להיות הכי מלומד בעולם (אנגלנדר), הכי שבע קרבות בעולם (חנוך), אבל לדעת להניע מהלכים ואנשים זו אמנות שנרכשת רק כתוצאה מניסיון חיים ברחובות קרית אתא. הניסיון המגוחך של קומנדו הראויים בחסות חנוך ואנגלנדר לשכנע את קומנדו אבודים של טומי ואוהד לחבור אליהם, מסתכם בשני גנרלים בדימוס שמתאמצים לשכנע שני בליינים לעזוב את המסיבה בפיליפינים ולהתגייס לגולני - "האמת זה כאן", "האמת זה שם" ובקיצור, טומי, בוא נחשוב על זה ונחזיר להם תשובה במצעד יום העצמאות. 

לעומתם, שיחה אחת של שי עם אוהד אולי לא הפכה את טומי ואוהד במועצת השבט, אבל זרע הפורענות נשתל היטב ושני הילדים בהחלט נזכרו שאם הם לא יבצעו איזה מהלך עם שי בקרוב, הם יחזרו במהרה לימים בהם הם התפתלו מול טלכו-זיו אחרי ההדחה של טל בן דוד. תוסיפו לזה את השקר של שי, שלפינוקיו יש מנוי מועדון בדו-קרב, ותקבלו את המתכון המושלם לנקמה. אחרי הכל, נקמה זה מאכל שמגישים אותו קר. ומי יותר מתאים משף אראל לבשל מאכל מלכים.

אי הציטוטים

אין תמונה
זיו ובובליל. מצאו את ההבדלים

1."זיו זה בובליל של האח הגדול" (חנוך מתחיל בפרומואים לעונה השנייה).
2. "אין אחד כאן שלא הלך הביתה וזיו לא הסתכל לו בלבן של העיניים" (זיו כבר שכח מטל בן דוד).
3. "באנו לשחק על מיליון שקל ולא לשחק בקקה" (ליעד כהרגלה מפגינה אוצר מילים עשיר).
4. "טל הסנגור, העורך דין המהולל, מעמיד אותנו לדין" (ליאורה מייחצנת).
5. "האיש שרצה להדיח אותי שוכב לו כמו איזה אפנדי" (אנגלנדר מתוחכם מדי. מה רע בסתם פרזיט?).
6. "מי הוא בכלל? חתיכת בן אלף?" (לזיו נשרף עוד פיוז).
7. "תחיה את החיים שלך. הם גם ככה דפוקים" (חנוך מוכיח שהוא מאד ערכי).
8. "באנגלית אומרים כומין" (ליאורה לא מתרגמת תבלינים).
9. "אני באתי עם ערכיות שלא מופגנת באופן ר-HOT" (ליעד מפגינה בקיאות בשפה העברית ועל הדרך עושה גם פרסומת סמויה).

והציטוט הנוסף: "טוק אנד שואו... במקום שורדות בבית שני אחוז רייטינג" (זיו ברגע של פרגון לקולגות).

ולסיום: טומי, זה הבום של הסאונדמן או שאתה פשוט שמח לראות אותי?

אין תמונה
זיו ובובליל. מצאו את ההבדלים

הדס החדשה - תשכחו מהילדה החנונית שלא מפסיקה לדבר ב"הישרדות"