אין תמונה
זיו. שאג יותר מדי חזק

השבוע הוקרנו לראשונה הפרומואים לקראת העונה הרביעית של "הישרדות" וניתן היה לראות שמתמודדים בולטים משלוש העונות חולקו ל-6 קטגוריות מרכזיות: חזקים, יפים, מצחיקים, נחושים, נחשים וערכיים. מעבר לעובדה המקוממת שהפרצוף היפיפייה שלי לא התנוסס שם, לא ברור לי למה זיו שויך לקבוצת הנחשים. מדובר דווקא באחד המתמודדים הכנים והישירים שידעה "הישרדות".

אם כבר, אז צריך למקם אותו בקבוצת האריות הפצועים, הזקנים שאסור לשחק להם בביצים או סתם כאלה שנתנו שאגה אחת יותר מדי לפני שלביאה רווקה בת 42 (גרושה עם 3 בנות) וגור אריות צעיר קמו עליו להדחתו.

הפה הגדול עבאדן גיסנו

אם זיו היה קורא במהלך הטיסה למזרח את ספר הילדים הידוע "מעשה בחמישה בלונים", הוא היה מבין שזה לא משנה אם הוא בלון צהוב בקראו, סגול בטינאגו, או ארגמן במנסקאה - ברגע שבלון לא מפסיק להתנפח ("קל מדי, מצ'עמם לי, טוק אנד שואו") סופו להתפוצץ.

 וגם בלי שום ספר ילדים, היו אמורות להידלק אצלו מספר נורות אזהרה ברגע שכל השבט שלו בחר בו כמי שלא יוזמן לארוחת ערב אחרי המשחק, כי הוא עלול להגיד לאימא של אוהד שהבן שלה אפס, לחבר של אביגיל שבת זוגו היא כלה גועל נפש, לאבא של הדס (שגם כך לועג לה באידיש שיש לה רגלי איילה) שהיא חולת נפש ולבנות של ליאורה שאימא שלהן היא רווקה זקנה בת 42 ובגלל זה היא עושה לו כל כך הרבה צרות.

מאוד אירוני שמכל המתמודדים העונה, גיסנו היה זה שהזכיר לכולם כל הזמן שמדובר במשחק ולא בתצוגת אופנה על החוף ("מה לעשות, צריך להדיח מישהו", "אי אפשר לשחק את המשחק הזה רק עם ערכים", "שאפו, הם שיחקו יותר טוב ממני"), כשדווקא הוא היה זה שלא הצליח להפריד בין אסטרטגיה ורגשות.

גלברט הועבר לזרועות טינאגו ("כי התאהבתי בבן אדם הזה טלכו, אני מאד מקווה שזה הדדי"), הוא זעזע את שבט האיחוד (כי "שאני אבזבז את אביגיל? אחרי שישנתי איתה 12 יום?"), הוא קצת נסחף עם הציפייה שלו מהחברים לברית ("ברית זה לטוב ולרע! ולא רק לשתות בירה, זה גם לקום ב-2 בבוקר לעזור לך כשאתה תקוע עם האוטו").

האמת כואבת אבל צריכה להיאמר - גיסנו בכלל לא היה נחש, אלא אריה זקן, קצת פצוע שסיפר, לטוב ולרע, את האמת שלו ("לא שיקרתי לאף אחד, חוץ אולי משלושתם"). בזמן שהדס חייכה ושיקרה כמעט לכולם, בזמן ששי וליאורה ריפאו אנשים באמצעות דיקור פיליפיני, בזמן שגיא זו-ארץ שאל שאלות כאילו כל זה באמת מעניין אותו - זיו נותר אמיתי בדיוק כמו ביום הראשון על הרפסודה, כששלף את המכתב וסיפר בגילוי לב על המשבר המשפחתי שהותיר מאחור.

זיו היה אחד הכוכבים הגדולים בכל שלוש העונות של "הישרדות" ומקומו בגרסת האול-סטארס העתידית מובטח. וכמו במקרה של אריק שרון, מי שלא רצה את גיסנו עבאדן בתור שורד אחרון יאלץ לקבל אותו בתור שר הביטחון של המושבעים, כך שאריה אולי סולק מהשבט, אבל הוא עדיין עתיד לשאוג את שאגתו. ועל זה זיו היה אומר: "גיסנו, אין לי ויכוח איתך, צודק".

סקס והאי

אין תמונה
ליאורה. פתחה פה

אומרים שבמקום שבו עומדים חוזרים בתשובה לא יעמדו גם צדיקים תמימים. במקום שבו עומדות שתי אנגלוסכסיות, כפינה דוברת איידיש ואימא אכולת געגועים - לא יעמדו גם אריות ודולפינים. טלכו ושי אמנם הבינו ש"הישרדות" זה כמו שחמט עם רגשות של אנשים, אבל גם פליפר והפנתר לא הצליחו לרסן את זעמה של ליאורה, שלעולם לא תישאר אדישה מול התנהגות לא ג'נטלמנית עם נשים.

יש משהו נחמד בכך שדווקא הגבר שהתייחס לאורך כל המשחק בזלזול למין הנשי: "כוס אימא שלך (לנועה)", "כלה גועל נפש (לאביגיל)", "חולת נפש, צריכה אשפוז" (ליאורה והדס), ועוד כמה משפטים שלא יופיעו בהמנון של נעמ"ת, הודח בעקבות ברית של 4 נשים, שגובשה שלושים ושמונה יום מאוחר מדי.

אין תמונה
הדס. הכפינה ששינתה את הסוף של הסיפור

 זיו יכול לזלזל ביעל , לצחוק על טל בן דוד, לא להצדיע לחנוך ואפילו ללגום עוד כוס קפה מול הפרצוף של טומי, אבל להתעסק עם ליאורה? השתגעת? ראית מה קרה לריקי כשלא רצתה עוד אימא על האי? ראית מה קרה לאינה שחשבה שהאי מספיק גדול בשביל עוד דוגמנית? ראית מה קרה לאנגלנדר שאיים להגיש נגדה תביעה על גניבת כומין? ראית מה קרה לחנוך שלא הרים אליה טלפון אחרי דייט שהתרחש בימים בהם חיים וייצמן היה נשיא? חשבת שהמלכה שמורגלת בלימוזינות באמת תסתפק בספסל החמישי על האוטובוס? אז אל תתפלא שהודחת.

בזכות ליאורה, הדס סוף סוף הפסיקה לפחד שגברים יצחקו על הפנטזיות שלה באידיש, ואפילו הצליחה לנצח את הגברים במשימת הווטו ולשים על הלוע של האריה את המחסום.

אי הציטוטים:

אין תמונה
פרקש. מקוחה או מלעונה?

1. "מה שטוב זה שטום איבד את התום שלו". (טלכו מאבד את זיו ואת התמימות של עצמו).
2. "בהימורים יש או כרישים או טיפשים" (זיו חלש בהימורים).
3. "זה מאד מרגש וזה חיזוקית של הדס" (הדס שולחת רמז למשרדי הפרסום).
4. "וכשאת אומרת Fucking באנגלית זה נשמע יותר קלאסי?" (ליעד יוצאת נגד האפליה).
5. "הדס זה הזבוב שרץ על הרעמה של הסוס לאורך המסלול" (האריה שואג ובולע זבוב).
6. "אביגיל קלפטע אבל 'מקוחה', לא בנוסח של ה'מלעונה'" (ליעד מתחברת לצד הפולני).
7. "עוף אוכלים עם הידיים, אפילו אצל הפולנים" (הדס מתחברת לצד המרוקאי).
8. "אבא שלי אומר שיש לי רגלי איילה - דקות ושעירות" (הדס הורסת לכולם את התיאבון).
9. "אנשים מוכנים לסכן מיליון שקל בשביל ארוחה של 20 שקל " (זיו מנבא את העתיד).
10. "אחד מעיד על עצמו שהוא אריה, אחד שהוא דולפין, אם לא הייתי בפיליפינים הייתי חושב שאני בגואה" (אוהד חושד שזיו וטלכו אכלו גם כמה פיטריות).
11. "באנו לשחק שחמט ויוצא שנותנים לנו לשחק רמי" (טלכו מזלזל ומפסיד ברמי).
12. "ליאורה צריכה תחזוקה שוטפת כמו אוטו" (זיו בוחן תנועה ונדרס).
13. "אתה מבין למה היא רווקה בת 42?" (זיו מנסה מהלך אחרון של נחמדות).

והציטוט הנוסף: ליאורה: "תשחקי עם ביצים". הדס: "ביציות" (הדס לוקחת את ברית הנשים צעד אחד קדימה).

>> ומה חושב קפון על "האח הגדול"?