הישרדות 11.11 - שי אראל משימת דו קרב (צילום: גיא קרן,  יחסי ציבור )
שי. ראוי | צילום: גיא קרן, יחסי ציבור

בהרכב הפיינליסטים הנוכחי יש רק שני מתמודדים שיש לשקול להצביע עבורם. טומי הגיע לגמר בחסד, טלכו בילה חלק ניכר מהמשחק באי הנעלמים. שי וליאורה, לעומת זאת, הם היחידים שחצו בעצמם כברת דרך ארוכה של 52 יום בתוך המשחק. אם שי יעלה בסמס, אין לי ספק שהוא צריך לנצח את העונה הזו, השחקן היחידי שלא זכה לחסד. אם שי לא יעלה, יש להעניק לליאורה את הניצחון. כיצד יצביעו המושבעים? בוא ננחש:

טל וחנוך
כמו בכל עונה, המתמודדים הערכיים מצביעים בניגוד מוחלט לציפיות הקהל. זה קרה עם מושיק, שהצביע לנעמה, ועם עידן חביב, שהצביע לאריק. למה זה קורה? אנשים ערכיים, שיודעים את האמת המלאה והלא ערוכה, לא יהיו מוכנים לשתף פעולה עם השקר ולכן יתנו את קולם למי שהגיע לגמר בזכות ולא בחסד. אם שי יעלה לגמר, סביר מאד להניח שיזכה בקולם. אם שי לא יעלה, חנוך יצביע לטלכו ואילו טל יתלבט בין טלכו לליאורה.

זיו
השורד האחרון בגרסה הישראלית הוא לא מישהו שרק שיחק היטב את המשחק, אלא זה שהתאים את עצמו היטב לגרסה הישראלית. למה הכוונה? עבור הפיינליסטים המשחק לא מסתיים על האי, ומתמונות הפפראצי נראה כי זיו ושי שמרו על יחסים טובים ומבלים במועדונים ואף באילת. סביר להניח שאם שי יעלה, הוא יזכה בקולו של זיו. אם טלכו יעלה, זיו דווקא עשוי להפתיע ולהצביע לליאורה.

ריקי
למרות הפעמים הרבות שקטלתי אותה, יש לומר לזכותה הרבה של ריקי שהיא הייתה השחקנית הכי אמינה במשחק. פיה וליבה היו יותר שווים משל השאר. כמי שהייתה מונעת במידה רבה מרגש, צפוי בעיניי שתזכור לשי חסד על שבחר בה לצפות בקלטת המשפחתית והזיל איתה דמעה. אם טלכו יעלה, אני משער שתצביע עבור טלכו.

אביגיל
אביגיל חרטה את המשפט "אי אפשר לנצח את המשחק הזה בלי שקרים" לאחר ששיקרה לחבריה הקרובים ביותר מבלי להניד עפעף. מכיוון שאביגיל מזוהה בעיניי כשחקנית הצבועה ביותר במשחק, הגיוני מאד שהיא תמשיך להפגין צביעות גם בגמר כשתצביע לטומי בזכות ערכיו, על אף שהיא בעצמה הטיפה לצורת משחק כל כך שונה.

אוהד וליעד
מאז המשחק השניים האלו הפכו לזוג, ויהיה מעניין לראות אם הם גם יצביעו לאותו מועמד. השניים הם סוג של מוקש וכלל לא ברור למי הם יתנו את קולם.

הדס
תלמידתו הנאמנה של שי, שהוליכה שולל מתמודדים רבים - החל ביעל צוקר וכלה בליעד פרקש - עד שהולכה שולל בעצמה. יהיה מעניין מאד לראות אם תדע להוקיר כבוד למורה הדרך שלה (כמו יאו-מן לארל בעונה 14 בארה"ב), או שתחליט לנקום בו בהצבעתה. כמי שהייתה שותפה למהלכים טקטיים רבים, סביר להניח שתיתן קולה למתמודד אסטרטגי בלבד ולא תצביע לטומי.

טלכו (יח``צ: גיא קרן,  יחסי ציבור )
טלכו. בכיס של שי | יח``צ: גיא קרן, יחסי ציבור
טלכו/שי
אחד מהם יודח על ידי הקהל בבית וכמו במקרה של אריק/נטלי, סביר להניח שמי שיודח יצביע לשני.

אי הקומבינות
ביום רביעי נגיע לקו הסיום וגם הפעם מוזמן הקהל להדיח מתמודד שפילס את דרכו בקושי ובמאמץ רב. ואל דאגה, טומי, בדיוק כמו מירית, לא יודח. אז מכיוון שערוץ 10 מבקש מכם להשקיע מכספכם על מנת להתערב בבחירה, החלטתי לעשות מעשה ולתרום לשקיפות המידע.

משימת החסינות האחרונה
ליאורה הבטיחה את מקומה בגמר. במקרה? האמת כואבת, אבל צריכה להאמר. אני מאד מעריך את ליאורה על הדרך הארוכה והאמיצה שעשתה עד הגמר, אך בחירת המצופים במשימת החסינות, משימה שבה ברור שלליאורה היוגיסטית יש יתרון, נראית לי קצת מוזרה.

אין תמונה
ליאורה. עם קצת עזרה מחברים

אם ליאורה לא הייתה זוכה בחסינות, היא הייתה עלולה להיות מודחת על ידי הקהל בבית. במצב הקיים, מקום אחד כבר מובטח למשבצת האמא, מקום אחד מובטח למשבצת הטרזן האהוב שיבחר על ידי הקהל וכעת נותרה רק משבצת התחמן. בדיוק כמו בגמר העונה הראשונה.

טומי והחסדים
אין לי שום דבר נגד טומי, להפך. אני חושב שמדובר בבחור מקסים. אבל כשמחברים יחד את העובדות הבאות, עולה חשש חמור לחוסר שוויון מצד ההפקה: טומי נהנה משרשרת חסינות פעמיים בהדחה הכפולה של אביגיל ואוהד, ולאחר פציעתו משימת הוטו עוצבה כך שכל המתמודדים יוכלו לבצע אותה בישיבה. בעונה 9 בארה"ב נערכה משימה זהה, שבה השתתפה מתמודדת קטועת רגל. למרות נכותה, היא נאלצה לבצע את המשימה כשהיא ניצבת בעמידה על בול עץ קטן. ומספיק גם שנזכיר את חנוך. האם הוא זכה ליחס מיוחד עקב נכותו? התשובה ברורה.

SMS
גורלו של אחד השורדים ייחרץ ביום רביעי, וככל הנראה שי או טלכו יהיו אלה שיודחו על ידי הקהל בבית, ולא טומי. מאד תמוה בעיניי כיצד ייתכן שלאורך כל שידור התוכנית, שי לא זכה לאף כתבה באחד מהעיתונים או מגזיני הבידור המובילים בעוד שטלכו, המתחרה איתו על אותה משבצת זוכה רגע לפני הגמר לכתבת ענק מפרגנת במוסף סוף השבוע של מעריב. מדוע לא ניתנה לשי במה דומה באחד העיתונים המקבילים? האם מישהו חושש ששי יעלה לגמר וינצח את טומי?

>> רון שחר ומיה קרמר שוב ביחד?