יפתח קליין ואשתו - השקה בלו נטלי (צילום: עידו איז'ק,  יחסי ציבור )
קליין. החילונים מפסידים | צילום: עידו איז'ק, יחסי ציבור
יפתח קליין ידוע בכישוריו כשחקן מוערך ("על קצות האצבעות", "טירונות") אך עושה הרושם שבניגוד לחבריו לבמה הוא מחזיק בדעות קצת שונות. בראיון למגזין "רייטינג" החדש המתפרסם היום חושף קליין, בין השאר, את תמיכתו במאבק החרדים ומספר כי חלוקת הנטל הלא שוויונית בין סוגי האוכלוסיות במדינה היא הגיונית לגמרי.

"אני לא כועס על זה שחרדים לא הולכים לצבא, אני באמת מאמין שהם שומרים עלינו רוחנית", הוא אומר, "אני מאמין שבזה שהם מתפללים הם עושים את העבודה שלהם. הם את שלהם עושים, אנחנו נעשה את שלנו. ולא יזיק לנו לאמץ כמה מהערכים שלהם".

הראיון עם קליין בא לרגל עליית הסדרה "בלו נטלי" בה הוא מככב לצד צביקה הדר דפנה דקל ואחרים. קליין מגלם בסדרה, שתשודר ב-yes, בעל יאכטה המבריח זונות לישראל. ואולם, המציאות שלו שונה לגמרי מהתדמית ה"באד גאי" בסדרה. "אולי ביום מן הימים העולם החילוני כבר לא יספק אותי. זה לא מרתיע אותי ואין לי אנטי לזה, להפך", הוא מוסיף.

"גדלתי כחילוני גמור ואני לא יודע כלום - לא תפילות, לא חגים, לא מועדים – זה מביך. יש בי איזה כעס על ההורים שלי שלא נתנו לי את ההשכלה הזאת. בסופו של דבר אני חושב שאנחנו החילונים מפסידים. אצלנו חג זה חארטה - יושבים לאכול ארוחת ערב ובזה זה מסתכם. יש לי חברה שחזרה בתשובה והיא כל הזמן מדברת על ההתעלות הרוחנית ועל הקדושה של הימים האלה, ואני יושב בבית ואומר 'כוס אמק, עוד ארוחת ערב'.

"בסוף ההצגה 'ימי שלישי עם מורי' יש לי מונולוג שאומר שבעולם שאני חי בו אין הבדל בין אמצע השבוע לסוף השבוע, כל הימים דומים, אין סוף, אין התחלה, שום דבר לא קדוש יותר, שום דבר לא מיוחד. זה נכון לגבינו, החילונים".

קליין, בן 38, נשוי לשירי ארצי ואב לשני בנים (ילדה ראשונה תיוולד לבני הזוג בקרוב), מתלבט גם לגבי חינוך ילדיו: "הילדים שלי כל הזמן בחרדה שאני אחזיר אותם בתשובה. לקראת סרט אחר שעליו אני עובד נפגשתי עם הבמאית ועם המשפחה הדתייה שלה, והתרשמתי מאוד מכמה הילדים שלה מחונכים. חזרתי הביתה והודעתי שמעכשיו אני שולח את הילדים שלי ללמוד בבית ספר דתי".

 הראיון המלא עם יפתח קליין – בגיליון "רייטינג" החדש.

אין תמונה
על שער רייטינג. יגדל את ילדיו אחרת

>> סנדי בר לקראת "רוקדים עם כוכבים": "לא זכור לי שאקי כזה רקדן"