אין תמונה
וקנין. מנהיגה

טוויטר, בניגוד לגוגל, הוא מקום שאתה יודע שאם תחפש בו את המילה "סתיו", מאה אחוז מהתוצאות יהיו קשורות לסתיו וקנין מ"האח הגדול", ולא לעונת השנה. תמונה שלה שפורסמה ב"וואלה סלבס" דרך הטוויטר והבלוג של עומרי חיון, מהתקופה שלפני הניתוח לשינוי המין שעברה, גררה מאות תגובות. חיון כתב שהשינוי התחיל להתבשל אצל סתיו בגיל 17, והפך לרשמי לפני שנתיים וחצי. במקביל, פורסם בטוויטר של GOGAY לינק למאמר "אחותי הגדולה" מאת בחורה מבית דרור, המספרת על הרצאה שהעבירה סתיו לנערים ונערות בארון ומחוצה לו. סתיו מוכרזת כ"מנהיגה (טרנסית) אמיתית שבתוך מאה יום או פחות הולכת לעשות מהפכה". או פחות, אם תודח קודם לכן כמובן.

פרשת חיים אתגר נגד עורך "רייטינג" ירון טן-ברינק מתפוצצת בטוויטר. אתגר עצמו כתב בבלוג שלו שטן-ברינק איים לכתוב ביקורת טלוויזיה חריפה עליו לאחר שסירב להעניק לו ראיון או לקשר אותו לאנשי ערוץ 10 שסיננו אותו. על סגנון כתיבתו של טן-ברינק כותב אתגר: "הגיגיו לא היו מביישים את ד"ר חיים גמזו".הבלוגר תמיר כהן מתייחס לכך לראשונה וכותב ש"מדהים איך הכתב הכי עלוב בטלוויזיה סוגר חשבונות ומוציא את עצמו עוד יותר קטן. שווה לקרוא ולצחוק.." 

ואפילו הטוויטר המזוייף של חיים אתגר שפתחה אחת ממעריצותיו נכנס לקלחת. חיים אתגר הלא אמיתי כותב: "כשאני רוצה לשעשע את עצמי אני פשוט אומר את האמת. אם אתם נעלבים ממנה זה רק מוכיח לי שאני גם חכם".

עורך נענע 10 גיא אליאב (1,344 עוקבים) כתב שהוא מחפש מסעדה בדרך חזרה מנצרת לתל אביב. רבים הציעו לו את "אורנה ואלה", אני הצעתי את "ניו-יורק ניו-יורק" בהרצליה פיתוח, אבל נשאלת השאלה מה אליאב עשה בנצרת. האם נענע 10 פותח נציגות שם או קונה את אחד העיתונים בשפה הערבית? יהיה נחמד אם אליאב ימסור קצת תכנים ולא יסתפק בלתווך חוויות מהדרך.

מלכת הטוויטר מורן לביא, היחידה שבאמת מספרת את חייה טוויט אחר טוויט, מתריעה על וירוס חדש ששולח את עצמו בהודעות פרטיות לעוקביה. מה לעשות, ככל שאתה מכור יותר לטוויטר ונותן את הסיסמא ליותר ויותר אתרים על מנת שיפרסמו פוסטים אוטומטים בשמך - זו התוצאה. גם שדרן FM88 בועז כהן שלח פתאום לכל עוקביו: "עשה לי טובה וכנס ללינק הזה כדי לראות אם יש לך אייקיו גבוה משלי". לרגע חשבתי שזה אתגר אמיתי, אבל אז נזכרתי שאסור ללחוץ על לינקים שמלווים ב"בחיית".

אין תמונה
רוזנברג ב"פיצוחים". ואיפה בלייר, בדיוק?

לפני יומיים פרסם לפתע כתב "רייטינג" מורן שריר בטוויטר שלו שליאון רוזנברג התיכוניסט = צ'אק באס. מדוע, רבים תהו? לא ניתן כל הסבר או לינק להשוואה - ליאון הוא מנהל תוכניות ערוץ ביפ וצ'אק באס מ"אחת שיודעת" הוא דמות חלקלקה ונבלית במיוחד. לאחר חיפוש המונח "ליאון" בטוויטר, התחקיתי אחר כתב חדשות 2 ליאור פרידמן שפרסם לינק לפרק מהתוכנית "פיצוחים" בהשתתפותו של ליאון כתלמיד תיכון בליך ברמת גן בגיל 18. לכל אורך הפרק מורגשת מתיחות בין ליאון לשוש עטרי, כאשר הלה מכריח את שוש פעם אחר פעם להגות את שמו נכון: לי-און. 

כתבת שבעה לילות רונה קופרבויים נזכרה גם היא בפרק המסוים ההוא בפיצוחים ושאלה את ליאור פרידמן האם זו התוכנית בה שוש עטרי אומרת את משפט המפתח: "הבנו שאתה נראה טוב, מה עוד אתה עושה?" (גלוי נאות: אנכי עובד תחת ליאון רוזנברג).

ערוץ 7 מפעיל את הטוויטר החדשותי הטוב בישראל. כל טוויט שלו ממוקד ונאמן לידיעה המקורית, ואף חוסך את קריאתה מרוב שהוא מתומצת. לקראת סוף השבוע התחילו אנשי ערוץ 7 להעלות גם את מדור הקריקטורות הידוע ופירסמו איור המדמה את עסקת שליט לחבית בנזין המאיימת לתדלק מסור חשמלי אשר שיניו מורכבות מפלסטינים\מחבלים העשויים להשתחרר בעסקה.

טוויט השבוע הוא של תומר ליכטש: "ערוץ 20 הוא התשובה האולטימטיבית לשאלה החדשה (והאולטימטיבית) של טוויטר: וואטס הפנינג". עשיתי לטוויט הזה פעמיים ריטוויט (ציוץ מחדש).

פינת הדילמה והפתרון:

רבים לא מבינים איפה בדיוק נמצאות התגובות של אנשים שעונים להם בטוויטר, ואיך אפשר לראות אותן בעמוד אחד יחד עם הטוויטים שלהם עצמם. הפתרון: חפש את השם שלך בלי השטרודל בטוויטר חיפוש. ככה למשל.

לעמוד הטוויטר של נמרוד קמר

>>רגע אחרי ירח הדבש, קיציס כבר מתפעל את האירוע של מפלגת "רוב העיר"