אין תמונה
קרדשיאן. מסרסרת חופשי

טוויטר הוא המקום היחיד בו סלבס מתקשרים, אחד עם השני, באופן חשוף בפני כולם. השבוע דמי מור, למשל, כעסה על קים קרדשיאן כי השתמשת במילה "פימפ" (סרסור\לסרסר) כמילה מגניבה, ובכך הגחיכה ניצול נשים. קרדשיאן הסכימה וכתבה שזה לא היה בקטע של ניצול, ואז העלתה תמונה שלה בביקיני פלוס תמונה שלה מצייצת מהבלקברי החדש בביקיני.

ריקי מרטין מנסה להסביר את זהותו המינית בספרדית בטוויטר שלו, וגם בעברית הוא הופך לנושא חם. הקלדנית ריקי בנגל תוהה איך אסי עזר לא צייץ כלום בעניין מרטין. אסי עונה לה במסתורין שלמי שצריך לכתוב הוא כבר כתב.

בתו של מוני פנאן, לירון פנאן, התמכרה ל"פורסקוור" - אפליקצייה שמדווחת לטוויטר באיזה מקום עשית צ'ק אין, כלומר איפה בילית, וכמה ערבים יצאת כל שבוע. פנאן עשתה למשל צ'ק אין השבוע ב"גוסיפ", ב"שוק הכרמל" וב"דיקסי". בנוסף היא נחשבת לראש עיריית "קפה איטליה" וה"גלינה" (על מנת להגיע דרגת ראש עיר עליך לעשות צ'ק אין במקום מסויים מספר פעמים העולה על כל אחד אחר שביקר בו). מכיוון שאפשר לשקר בפורסקוור ולעשות צ'ק אין בבית קפה שקרוב למיקומך האמיתי, הסכים אלון עוזיאל, שותפו לדירה של עורך תרבות העיר לשעבר אבי שניבאום, לכנס ועידה שתחליט על כללי אתיקה ברורים.

ציון ברוך של קפה "התחתית", דודו טסה, נצפה שם ביום רביעי ותמונה עלתה מיד לטוויטר. כתבת Ynet סמדר שילוני מגלה רגשנות מסויימת כלפי טסה.

לאחר מקרה הדקירה הקשה שאירע ב"מוזס", שלאחריו אמר אחד מבעלי הרשת יובל סלע ש"אנשים מוכנים להרוג בשביל המבורגר שלנו", אין תגובה לעניין בטוויטר הרשמי של הרשת למרות הבקשות. הם כן מאחלים בתיאבון לנערת הבינתחומי לי רמון, שמצייצת שהיא בדרך אליהם. כל התוצאות לחיפוש המילה "מוזס" בטוויטר הן ככלל חיוביות או סחיות.

נועה תשבי מצייצת מהסדר שערכה בניכר עם 72 חברים, כולל המפיק מוטי רייף, ומעלה תמונה של שניהם בלבן חגיגי.

אין תמונה
תשבי ורייף. קראתם את ההגדה עד הסוף?

גם המצייצים מודים לאלוהים שיש להם טלפון עם טוויטר להעביר איתו את ליל הסדר. בטוויטר של mako מצטטים בזמן אמיתי חלק מהם. עורך "לידיעת הגולשים" ליאור פרדימן עושה את הסדר במערכת חדשות 2 ומעלה תמונה. עורכת המוזיקה בגלי צה"ל, דלית רצ'סטר, מצטערת שאי אפשר לקרוא את התסריט של גוסיפ גירל ("אחת שיודעת") במקום את ההגדה חסרת הסקס, השקרים והבלייר. סגן עורך החדשות מעריב, יואב ריבק, קובע שהדיווחים הכי לוהטים מהארוחה הם של תלמידת התיאטרון לי-טל תיר. תיר כתבה: "אני עושה את עצמי כאילו משהו נשתנה בי", וקינחה בסוכריות גומי מסוג "הריבו".

האקדמאי אלי לוין מצהיר שאם חוסר האמון שלו במין האנושי מוטל בספק, הוא נהיה בטוח בו מחדש בכל פעם בה שנתקל בטוקבקים ב-Ynet. לגבי "השבוע בטוויטר" יש לו הצעה - לסיימו בשורה הידועה מ"אחת שיודעת": "אתם יודעים שאתה אוהבים אותי, XOXO".

רומי אבולעפיה מגיעה למסיבה בבניין מועד להריסה בדרום תל אביב. תמונה עלתה מיד לטוויטר.

שמועות רצות בטוויטר לגבי כתבת וואלה ברנז'ה חדשה, שכבר מונתה במקום ענת קם. העיתונאית מיטל בן שבת כותבת ברייש גלי שהיא מעוניינת במשרה.

אשת האופנה דריה שועלי היא אשת השבוע בטוויטר של mako.

טוויט השבוע שייך לחקיין של יאיר לפיד: "השנה בפסח נשאיר שלושה כיסאות ריקים: אחד לגלעד שליט ושניים לאבי המנוח".

פינת הדילמה והפתרון:

האם עליי להתלונן אם טוויט מביך שלי צוטט ב"השבוע בטוויטר" בצירוף צילום מסך? הפתרון: טוויטר זה כמו פסיכולוג, רק און דה רקורד. חשוב להבין שבניגוד לפייסבוק, כל מה שנכתב בטוויטר שייך לציבור בשנייה הראשונה, אפילו אם הוא נמחק. כאן במדור אנחנו לא מתקשרים לכותבי הטוויטים לקחת תגובה ולשאול האם באמת התכוונו למה שכתבו, אנחנו פשוט כותבים מה הם כתבו, עם פרשנות רכה.

צוחק מי שמצייץ אחרון, XOXO.

עמוד הטוויטר של נמרוד קמר.

>>לסער שיינפיין יש מהיום אתר רשמי