אביב סביון
אביב. מושתל? למה לא, בכיף | תמונת AVI: האח הגדול

הטוויטר למכורי "האח הגדול" מדווח על איומו של בנצי שני להיות הראשון שיעזוב את הבית אם לא יקבל סיגריה, ואז מודיע לנו שבנצי לכאורה החליט סופית שהוא רוצה לעזוב וסתיו מנסה להרגיע אותו. העניין הוא שבנצי לא מעודכן: נעמה פרידמן מהעונה הראשונה הייתה הדייר הראשון שאי פעם עזב מבחירה או "הדיח את עצמו" מבית האח הגדול הישראלי, עקב געגועים רבים לבנה וחרם שארגנו עליה שאר הדיירים בבית. בעונות הקודמות כל הדיירים למעט שפרה ודודי מליץ עזבו בהדחה רגילה, ולא העזו לעזוב מעצמם למרות שאיימו. 

והנה איום עזיבה נוסף: אחיו של אלירז שדה, עופר, חושף בפייסבוק שלו (גם למי שלא חבר שלו) את יחסיו עם בחירת ליבו מאי, אותה הוא מתכוון לשאת בקרוב לאישה. במשך השבוע נפוצו שמועות שאלירז ירצה לעזוב את הבית כדי להגיע לחתונה, אך גורמים בהפקה מציינים שהתאריך היה ידוע לאלירז מראש הרבה לפני כניסתו לבית. מצד שני בבית האח הגדול אין לוח שנה, שלא לדבר על שעון, כך שהתאריך עלול פשוט לחלוף ואלירז ייזכר בו חודשים מאוחר יותר.

בינתיים, בביפ - "האחות הקטנה" מודיעה בטוויטר על כוונתה לערוך אודישנים לכניסה לאח הגדול באופן אישי למועמדים שונים בתוכניתה השבוע. בינתיים, מעריצי לילה בכיף בפייסבוק מעלים טענה כי אביב סביון הוא שתול של ביפ, עקב ריכוז הפעמים הגדול בהן הוא אומר "בכיף" ו"אני מקווה שאבי אטינגר מסמס לי". בחורה בשם תאיר ארז ענתה שלא נראה לה הגיוני שאטינגר סגר עם אביב שיזכיר את שמו, כי אביב זה אדם שלא הייתה סומכת עליו להתקין לה וורד במחשב. (גילוי נאות: אנכי עובד בביפ).

סמנכ"ל התוכן של יס יונה ויזנטל הכריז בכנס ראש פינה על טוויט בודד שלו שנכתב לפני חצי שנה שלכאורה חסך ל"יס" 10 מיליון ש"ח. בטוויט ההוא הודיע ויזנטל על כוונתו להפיק תוכניות ילדים מחוץ לערוץ הילדים, אבל ממש לא ברור מי קרא את הטוויט ואיך נחסך הכסף. 

עוד בראש פינה: גיא פינס, שלא הגיע לכנס, עקץ את מנכ"ל אידיאולוג'יק ינון לנדנברג וכתב שאין לו כבר כוח לפאנלים בענייני "כלכלה פוגשת מדיה", ושבא לו סתם לשבת בבית ולראות לארי דיוויד. 

מלכת הטוויטר מורן לביא סיכמה טוב מכולם את הפאנלים הרבים בסדרת טוויטים-ציטוטיים: מהפאנל על דודו טופז ואלימות טאלנטים בישראל, למשל, כתבה - "ירון טן ברינק עונה ל[שי] גולדן על השאלה האם גל אוחובסקי הוא טאלנט נחמד: 'גל לא פיתח מניירות שלא היו שם קודם'. בררר #ראשפינה, טמירה ירדני: 'היה טאלנט שנהג להעיף טלפונים על ראשים של אנשים. הוא הפסיק לעבוד בטדי', גולדן: 'נינט היא טאלנט?'. טמירה ירדני: 'נינט היא כריזמה מהלכת'. לא יכולה לשמוע יותר את המילה טאלנט!".

גיא זהר נעל את שהותו בכנס בהזמנת עוקביו לתה צמחים בשבת בבוקר. עושה רושם שהוא היחיד שניצל את הצימר ונשאר בראש פינה שלושה ימים מלאים. אף אחד, אגב, לא ענה לו להזמנה (ואם ענו לו בפרטי זה לא נחשב, כמובן).

האייפון הבלתי נראה
האייפון הבלתי נראה. ד"ש לדנידין | צילום: אור גץ

עירד אשל, מעצב הפסקול של "מועדון לילה" מסכם את ההייפ סביב האייפון וקובע שיש כרגע אפס סיבות לקנות אייפון. לצד הביקורות הקשות והמאמר החריף "5 סיבות למה לא לקנות אייפון" של הבלוגר שליו בן ארי, צצות שמועות רבות על הדגם הבא של האייפון. מנכ"ל ריפרש אדם שוב מספר שהוא יושק ביוני 2010 ויכיל לוח סולארי שיאפשר טעינה בשמש. העיתון האמריקאי "דה-אוניון" מספר על גרסה עתידית בלתי נראית לאייפון.

פייסבוק הוא כלי פיק-אפ אפקטיבי, אך האם גם בטוויטר אפשר לפגוש בנים? נסיכת הטוויטר מאיזור חיוג 08 סיון מזרחי כותבת שלפי הציוצים האחרונים שלה עלול להשתמע כי היא מנהלת חיים רומנטיים פעילים בטוויטר, למרות ש"טוויטר וחיים רומנטיים פעילים זה אוקסימרון". מסתבר שבטוויטר קשה מאוד למצוא אנשים על פי שמם המלא, לכל אחד יש כינוי כמו בימי הצ'ט בניינטיז. הכינויים הם אלה שיוצרים את בועת הטוויטר, למשל a_Daydreamer@ או Dodamalka@ (שהיא במקרה ליאת בר-און מ"מחוברות"), שכתבה למשל שבראש פינה בהתה רוב הזמן בארז דה דרזנר מדבר לעצמו בערוץ 20.

עוד ידיעה בלתי רגילה שמתפרסמת בטוויטר של דה-אוניון חושפת שהטלפרומטר של הנשיא אובמה התקלקל במהלך ארוחת ערב משפחתית.

טוויט השבוע שלי מוקדש למלכה ראניה מירדן (1,120,027 עוקבים). חלקתי עימה את הידיעה על חבר הפרלמנט הירדני שחילק למקורביו לוחיות זיהוי זהות לרכב עליהן נכתב "בית הנבחרים".

פינת הדילמה והפיתרון:

האם אפשר להיות ביחסים (אין א-ריליישנשיפ) בטוויטר כמו בפייסבוק? הפתרון: כן, פשוט צריך לכתוב ידנית בשורת הביוגרפיה את השטרודל של בן\בת זוגך ולהזכירו בסולמית בסוף כל טוויט. #ביחסים_עם_לי-טל, למשל.

לעמוד הטוויטר של נמרוד קמר

>>צפו במעיין חודדה עושה מדונה לכבוד מסיבת גייז תל אביבית