דודו טופז באירוע של רוברטו (צילום: עדי רם)
טופז. היומנים האבודים | צילום: עדי רם

התאבדותו של דודו טופז והאירועים שקדמו לה החלו בטינה וזעם רב שחש טופז כלפי תעשיית הבידור, שבה היה פעם חלק כל כך מרכזי. בבלוג האישי שפרסם לפני פרוץ הפרשה, הביע דעות נזעמות ומרירות במיוחד על בכירים בטלוויזיה ועל ההידרדרות התרבותית, לדבריו. 

את הבלוג פתח טופז באתר תפוז דצמבר 2008, תקופה שבה נעלם מהמסך הקטן וחיפש במה לבטא בה את דעותיו, ובמקביל העלה מופע חדש בשם "טעם החיים", שזכה לביקורות לא מחמיאות, והוציא ספר ילדים בשם "חלומות פז".

בפוסט הראשון שלו כתב טופז על יחסיו עם התקשורת, הכניס גם מעט פוליטיקה ועקץ את סיסמת הבחירות של אהוד ברק. הפוסט הזה, בתוספת טקסטים נוספים המבקרים את התקשורת ואת קובעי המדיניות בטלוויזיה, נמחק רגע לפני שנתגלתה מעורבותו בפרשת התקיפות של אנשי התקשורת אבי ניר, שירה מרגלית ובועז בן ציון. 

בובות הקראה- דודו טופז מירי בוהדה ודנה פרידר (צילום: עודד קרני)
בתפקיד סוכן דוגמניות מריר. טופז עם חברותיו לקאסט "בובות" | צילום: עודד קרני

בפוסטים הללו הסביר טופז לגולשים מדוע הוא כבר לא מופיע בטלוויזיה, "כי לא רוצים אותי שם", והוסיף את דעתו על הטלוויזיה של היום, על הזניית הטלוויזיה המסחרית ועל מחסור חמור בתרבות איכותית. "האמת, כשאני רואה את הטלוויזיה של היום, לא בטוח שהייתי מאושר לחזור", כתב. "דוגמניות הפכו למגישות תכניות, כדורגלנים נהפכו להיות רקדנים, שחקניות מכובדות מגישות תכניות בישול, מגישי חדשות נהפכו למגישי שעשועונים וה'סלבס' הם אנשים שצחצחו שיניים יפה לעיני מצלמה". 

טופז, שבמשך שנים נחשב למלך הרייטינג הבלתי מעורער, הסביר: "הכישרון העיקרי לו זקוקים היום כדי להיות כוכב טלוויזיה הוא הכישרון להגיע לתכנית טלוויזיה. זו לא בדיחה. זאת עובדה". הפוסט זכה לכניסות רבות ולתגובות חמות מהגולשים שביקשו שוב ושוב שרק יחזור.

אני אוציא לך את העיניים, דוקטור

כמה ימים לאחר פתיחת הבלוג, אולי במסגרת יחסי ציבור, הופצו אייטמים שלפיהם הבלוג של טופז נפרץ על ידי האקרים. מובן שלאחר כמה ימים טופז חזר לכתוב, אך הפעם שינה גישה, כתב על המלחמה ("רק לא פעולה קרקעית!") ואף יזם עם "תפוז" עצומה למען גלעד שליט, בה ביקש שלא יגיעו להפסקת אש אם שליט לא ישחורר.

מעבר לזה, הספיק טופז להסתכסך עם אחמד טיבי. בפוסט פוליטי (שהוסר גם הוא), כתב טופז ישירות לח"כ דאז: "למה אתה מעצבן אותי? פתאום אני רואה באינטרנט שאמרת ש'העם הישראלי הוא לא עם מוסרי'. מה קרה לך אחמד? (דרך אגב- מאיפה המציאו לך הוריך שם מקורי כל כך?) התבלבלת? התחרפנת? או סתם בא לך לדבר שטויות? תגיד, מה אתה - כבוד חבר הכנסת הדוקטור אחמד טיבי? אתה לא ישראלי? אז מה אתה עושה בכנסת ישראל? כשאתה מדבר ככה, זה גורם לי להיות יותר ימני מכהנא".

בהמשך הסביר טופז כי העם היהודי מוסרי יותר מהעם הערבי שמחזיק את גלעד שליט בשבי וסיים את דבריו: "אם אתה לא רואה את זה אז אני אוציא לך את העיניים ממקומן כדי שתראה!!! למרות שהייתי אצלך בבית ולמרות שאתה דוקטור". וכמו שאר השערוריות של טופז, גם זו הסתיימה בהתנצלות שלו הכוללת פוסט סליחה, שהוא אגב, עדיין קיים לתפארת בלוגי ישראל.

הפוסט האחרון נכתב בתחילת אפריל, ובו הודה לכל הגולשים הקבועים והסביר שאינו מספיק לענות לכל אחד ואחד, ציין שהוא עובד על סרט חדש וסיים בפנייה לכל מי ששאל אם ישוב אי פעם למסך:" חלק גדול מכם מביע רצון לראות אותי שוב מנחה תוכנית בטלוויזיה. ייתכן שזה יקרה. ייתכן שלא. זה לא תלוי בי, אלא בקובעי המדיניות בטלוויזיה". 

דודו טופז התאבד - סיקור מיוחד ב-mako:

רביב דרוקר: "התקשורת היתה ממש רחמנית איתו" - חברים, קולגות ואנשי תקשורת נפרדים מטופז

ציפי שביט שבורה וכואבת את התאבדותו של חברה הקרוב טופז. ראיון עצוב

טופז תיסרט לעצמו פרק סיום מפתיע ומזעזע אבל כל כך צפוי. יובל נתן נפרד

דודו טופז: עלייתו והתאבדותו של מלך הרייטינג

הסוף העצוב של "הראשון בבידור": דודו טופז שם קץ לחייו בכלא