מתוך ההצגה כיפה אדומה (יח``צ: עודד קרני)
מתוך ההצגה כיפה אדומה | יח``צ: עודד קרני

התיאטרון הערבי-עברי ביפו העתיקה ישמש זו השנה השנייה ברציפות בית לאירועי הפסטיבל הבינלאומי להצגות ילדים, כחלק מחגיגות העשור להיווסדו. אירועי הפסטיבל יתקיימו בין ה-21 ל-25 בחודש, בניהולו האמנותי של נורמן עיסא ובייעוץ אמנותי של ד"ר רזי אמיתי. כמו כן שותף הארגון הבינלאומי "אסיטז'" לתיאטרוני ילדים בהפקה.

הפסטיבל ייפתח ב-21 לחודש במופע חוצות בהנחיית עמוס תמם וראודה, במהלכו יתקיים גם מופע משותף של אלון אולארצ'יק ומרים טוקאן ("כוכב נולד 5"). בין ההפקות הבולטות הנוספות: "ההצגה נוסעת" קומדיה דל-ארטה שתועלה ללא תשלום בשכונות שונות ביפו על גבי משאית נודדת, "במה קטנטנה" מופע משותף לילדים יהודים וערבים שכל אחד מהם יציג קטע קצר לבחירתו, מופע החוצות "BB circus" מצרפת על אקרובט הנולד מביצה בקרקס נודד ועושה את צעדיו הראשונים על הבמה, "התינוק" הצגה על אם הצמאה לאהבת הקהל ומעלה עם בנה בן השנתיים אלבר גרסה חדשה לאגדת כיפה אדומה, מופע של פול הנרי מצרפת אמן ביצירת כובעים מפיסות נייר והמופע "Mo(ve)ment" מהולנד המשלב ציור חי וריקוד מודרני.

כמו כן יועלו במסגרת אירועי הפסטיבל הצגות כמו "אח,אח, בום טראח", "בארץ סין", "האוצר – הצגה שטה" (מופע המתרחש על ספינה המפליגה מנמל יפו והועלה לראשונה בפסטיבל בשנה שעברה), "הגנן והתולעת" (הצגה אורחת מצרפת), "התחלות חדשות", "טיול לכוכב הגבינה", "כיפה אדומה – מברשת סגולה", "מלכת השלגים", "מפתח הלב" ועוד. מחיר ממוצע של כרטיס להצגות בתשלום: 40 שקלים.

"התיאטרון הערבי-עברי הוא יוזמה אמנותית אמיתית שאינה תלויה בפוליטיקאים", אומר עיסא, "פסטיבל יפו הבינלאומי להצגות ילדים הוא השקעה שלנו בין העמים, למען ילדים יהודים וערבים מתל אביב ויפו בפרט וישראל בכלל. רוב ההצגות בתוכנית האמנותית הן ללא מילים במטרה לגשר על פערי השפה, לפתוח את הילדים אלה בפני אלה ולגלות בפניהם תרבויות נוספות מהעולם. זהו אירוע המגשים את חזון הסובלנות והדו קיום".