עפרה חזה (צילום: דוקו קשת)
חזה. עדיין נלחמים על עזבונה | צילום: דוקו קשת

"משפחתה של עפרה חזה מתנגדת עקרונית להעלאת המחזה המוזיקלי שכתב בצלאל אלוני בהשראת סיפור חייה", אומרת היום זהבה חזה כהן, אחותה של עפרה חזה ז"ל, בתגובה ראשונה לבחירתה של הזמרת הצעירה ליאל קולט לגלם את דמותה במחזה המוזיקלי החדש "עפרה".

"הגיע הזמן שבצלאל אלוני ימשיך לחיות את חייו ויעזוב במנוחה את מורשתה וזכרה של עפרה", מוסיפה חזה כהן המשמשת כיום מנהלת אדמיניסטרטיבית של תיאטרון הסמטה ביפו, "אין עוררין על תרומתו הרבה להצלחתה, הם עבדו ביחד שנים רבות, והיא החליטה עוד בחייה להיפרד ממנו וללכת לדרך עצמאית. ראוי שהוא יעשה אותו הדבר, ולא ימשיך עשור לאחר מותה להמשיך לקדם פרויקטים שכל מטרתם עשיית רווח על חשבון הקהל שעדיין מתגעגע אליה ואל שירתה".

מה חשבה המשפחה על בחירתה של ליאל קולט לתפקיד עפרה?
"זו הפעם הראשונה בה אני שומעת על זה. בצלאל מעולם לא חלק עם המשפחה פרטים על המחזה, תוכנו, אנשי המקצוע המעורבים בו או השחקנית שתגלם את עפרה. את ליאל קולט אני אוהבת מאד. היא זמרת נפלאה, עושה רושם של בחורה מוכשרת, ואני מאחלת לה רק הצלחה בהמשך דרכה. אין לנו דבר אישי נגדה כמו שעצם העלאת המחזה מקוממת אותנו. אין לי, ולמי מבני המשפחה, כוונה ללכת לצפות בו כאשר יעלה לבמות. כידוע, אנחנו עדיין בהליכים משפטיים סביב עיזבונה של עפרה ז"ל, אבל כאשר כל הסוגיות יפתרו נעשה כמיטב יכולתו להנציח את זכרה בדרך המכובדת ביותר בעינינו".

אלוני: התוצאה הסופית תעשה טוב לזכרה של עפרה

בצלאל אלוני מסר בתגובה לטענותיה של זהבה חזה כהן: "צר לי כי בני משפחתה של עפרה לא רואים במחזה דרך ראויה להנציח את זכרה, בעוד אני כתבתי אותו קודם כל ומעל הכול למטרה זו. אני מעורב בכל שלבי ההפקה, לצד אנשי המקצוע הטובים ביותר, ומשוכנע שהתוצאה הסופית תעשה רק טוב לזכרה של עפרה ולהנצחת השירים היפים שלה גם בקרב קהל צעיר שגילה אותה רק לאחר מותה. זכותם של בני משפחתה לחשוב מה שהם רוצים, אבל ההתעקשות שלהם לפגוע ולהרוס בכל יוזמה כזו רק בגלל שהיא מגיעה ממני מעוררת תמיהה".

בתוך כך הליהוקים למחזה נמשכים. מלבד קולט ייקח חלק במחזמר גם השחקן לירון לבו, שיגלם את דמותו של דורון אשכנזי. את דמותה של חזה במחזה יגלמו שתי שחקניות – מלבד קולט, שתגלם את חזה הכוכבת הבינלאומית הנוצצת, תיבחר בקרוב שחקנית נוספת שתגלם את חזה הביישנית משכונת התקווה.

"כמו כל המעורבים בהפקה, גם לי יש אינטרס למצוא את המועמדת המוכשרת והראויה ביותר", אומר אלוני, "אני מאמין בליאל קולט ומקווה לטוב, אך איני איש בשורה בשלב זה לגבי השחקנית הנוספת שתגלם את עפרה. החלטה זו תתקבל רק לאחר שנבחן את כל המועמדות שיגיעו לאודישנים בימים הקרובים".

אין תמונה
לבו. יגלם את דורון אשכנזי

במחזמר ייקחו חלק גם אורי בנאי, שיגלם את אחיה של חזה וגברי בנאי שיגלם את בצלאל אלוני, מנהלה המיתולוגי של חזה שגם כתב את המחזה. החזרות יחלו ב-15 באוגוסט והוא עתיד לעלות על הבמות בחודש אוקטובר הקרוב בהפקת תיאטרון הצפון.

רוצים 10 ספרים במתנה? בחרו את ספר השנה העברי שלכם ואולי תזכו במארז של עשרה מרבי המכר הגדולים של השנה.

עוד בmakoבידור: מי לא אהב את הסינגל החדש של נינט, יואב צור הוא העורך הבא של מעריב, ג'קו אייזנברג חוזר בתשובה? יודה לוי עושה שרירים, בריטני בעירום, צביקה הדר עדיין המום מפרשת טופז, מירי בוהדנה וגל גדות חוגגות, סוזן בויל השתחררה מבית החולים, דודי מליץ מדבר על הכל ומה עושה היום מורן אהרוני מ"כוכב נולד".