רוני דואני וגל גדות מתוך הפסטיגל (צילום: mako)
פסטיגל. בהתאם למצב | צילום: mako

הפקת הפסטיגל החליטה לבטל את ההופעות המתוכננות בסוף השבוע בבאר שבע ולהיערך לאפשרות של ביטול הופעות הפסטיגל באשקלון בין ה-11 ל-18 בחודש, ולהעניק לרוכשי הכרטיסים את האופציה לצפות בהן בביתן 1 בגני התערוכה בתל אביב.

מספר רוכשי הכרטיסים לכלל המופעים בשתי הערים מוערך בין 25 ל-35 אלף איש. כזכור, רק לפני יומיים הודיע מפיק הפסטיגל ו"מותק של פסטיבל", מיקי פלד, שהחלטה בנדון תתקבל רק לקראת סוף השבוע. ואולם, מתקפת הטילים אמש על באר שבע הובילה להכרעה סופית בדבר ביטול מופעי "מותק של פסטיבל".

"צר לנו שהגענו לזה, אבל מצב חירום הוא מצב חירום. לא יעלה על הדעת שנעמיד בסיכון, ולו הקטן ביותר, את צופי המופע ומשתתפיו", אמר הבוקר פלד, "באשר לפסטיגל, כבר תאמנו עם בעלי ביתן 1 בגני התערוכה את האופציה לקלוט במופעים שנקבעו לתל אביב קהל נוסף שיגיע מאזור הדרום ורכש במקור כרטיסים לאשקלון. מי שרכש כרטיסים הן לפסטיגל והן ל'מותק של פסטיבל', יוכל להגיע לאחת מהצגות אלה וליהנות גם מחניה חינם וגם ממגוון פינוקים והפתעות שנכין במתחם במיוחד עבור ילדי הדרום. לצערנו, אין לנו האופציה לקיים הופעות חלופיות של 'מותק של פסטיבל' בביתן 1. לכן, מי שרכש כרטיסים למופע זה בבאר שבע יוכל לצפות בפסטיגל בתל אביב כאופציה חלופית או לקבל החזר כספי".

 

עודד פז מ"הפיג'מות" ויובל המבולבל, פסטיגל 2008 (צילום: עודד קרני)
פסטיגל. לא יגיעו לבאר שבע | צילום: עודד קרני
עם זאת מדגישים בהפקת הפסטיגל, כי האופציה לרוכשי כרטיסים מאזור אשקלון להשתמש בהם לצפייה במופעים בתל אביב אינה מעידה, לפי שעה, על הכוונה לבטל לחלוטין את ההצגות בעיר המופגזת. "נפעל לפי הנחיות פיקוד העורף", מוסר המפיק יקיר אשר, "הרי עד ה-11 בינואר המצב עשוי להשתנות. אם יגידו לנו שבטוח לקיים מופעים באשקלון, נעשה זאת. אם יגידו שלא, נפעל בהתאם. חשבנו שיהיה אחראי, בלי קשר, להעניק לקהל אופציה חלופית".

מה הנזק הכספי המוערך לשתי ההפקות?
מיקי פלד: "מדובר בעשרות אלפי כרטיסים, אבל מידת הנזק תיקבע לפי כמות הקהל שיחליט להגיע להופעות לעומת מי שידרוש החזר כספי. גם מבחינה לוגיסטית, המצב החדש עשוי לדרוש הערכות מחודשת. לא אכנס להשארות שאין להם עדיין בסיס במציאות. עם זאת, הצער הגדול ביותר שלנו הוא עבור ילדים מאזור הדרום שיאלצו לוותר על הצפייה במופעים".

"תפוס ת'פסטיגל" אמור לסיים את הופעותיו בסוף ינואר, אז יוכרזו שמות השירים שידורגו בשלושת המקומות הראשונים. ההערכה היא שלמרות ביטול המופעים באשקלון יצפו השנה בפסטיגל כ-350 אלף איש.