סרט חדש- אהוד בנאי
אהוד בנאי. אפשר להצליח גם אחרי גיל 30
על מה הסרט?
סרט דוקומנטארי על דרכו להצלחה של אהוד בנאי, בעקבות הוצאת אלבומו הראשון "אהוד בנאי והפליטים" שאחראי לבדו ל"מהפכה" ברוק. את האלבום הוציא כשהוא בן 34 אחרי שנמאס לו להיות זה ש"יושב בצד הדרך, יושב ליד הזמן". הסרט מתרכז במערכת היחסים המורכבת של בנאי עם מפיק האלבום והגיטריסט, יוסי אלפנט ז"ל, המקבל בסרט גם הוא את הכבוד הראוי לו.

על מה באמת הסרט?
הדרך להצלחה חשובה יותר מההצלחה עצמה. ובמילותיו של הבמאי: "סרט על אומץ, חברות ורוקנ'רול, על זמן ופרידה ובעיקר על הצורך לעשות דברים נכון".

בעלי מלאכה
במאי: אבידע ליבני ("הימנית האחרונה של מקס בר")
מרואיינים: אהוד בנאי, יובל בנאי, משה קוטנר, הילל מיטלפונקט, פורטיסחרוף, שוקי וייס, ניצן זעירא, עדנה דה בר גרובמן- גרושתו של יוסי אלפנט, ואחרים.

הדבר הכי טוב בסרט
אהוד בנאי מדבר ושר בפתיחות ובצניעות. וגם חושף צד קומי נסתר, כשהוא מחקה היטב את ה"פליט", המתופף הבלגי, ז'אן-ז'ק גולדברג ז"ל.

הדבר הכי גרוע בסרט
שיוסי אלפנט לא בחיים בשביל להתראיין גם כן.

הסצנה שתלכו איתה הביתה
קטע נוסטלגי במיוחד מתוכנית הלהיטים-"עד-פופ" משנת- 86. בה ענת דולב עם תספורת אייטיז גזעית ומשגעת מראיינת את בנאי אחרי ששחרר שיר ראשון אך עדיין לא הוציא "אריך נגן". הרגע בו קוטנר מסביר בהתרגשות אמיתית את מקומו של האלבום בתרבות הרוק המקומית, מצליח להזיז מיתר בלב, שנרעד שוב כאשר ברי סחרוף מספר שבזכות האלבום הזה הוא החליט לחזור לארץ, כי הבין שיש כאן קהל גם בשביל המוסיקה שלו.

סקס
סמים ורוק'נרול. אבל בסדר הפוך. כך, מספר עופר הררי, חברו של יוסי אלפנט מ"להקה רטורית", חיו בנאי וחברי הלהקה באותו זמן בין פרדס חנה לניו-יורק. מעניין איפה הרוק'נרול, הסמים והסקס טובים יותר.

סטיילינג
כיף להיזכר בשנים בהם לזמרים לא היו סטייליסטים, והם התרכזו במוסיקה שלהם ולא באיך שהם נראים. קטעי הוידאו והתמונות משנות השמונים מזכירים איזה עשור כפי הוא היה מבחינת אופנה, ומוכיחים שיוסי אלפנט, בג'ינס גבוה, חגורת ניטים ותספורת לא ברורה, הוא ממש אייקון אופנתי.

פסקול
אף פעם לא נמאס לשמוע את השירים של אהוד בנאי. ונחמד להעשיר את הידע המוסיקלי בסיפורים הקטנים והגדולים שעומדים מאחורי השירים.

מה למדנו מהסרט?
החיים הם לא "כוכב נולד", אפשר להצליח גם אחרי גיל 30, שוליים זה הרבה יותר מגניב ממיניסטרים, הצלחה לא באה ביום אחד ואסור לוותר כשהיא לא מגיעה.

המשפט הראשון שתגידו כשתצאו מהסרט
צריך ללכת לקנות את האלבום הראשון של אהוד.

המשפט הראשון שיגיד סטודנט לקולנוע כשהוא יוצא מהסרט
אין לי כסף, כמה לא מוסרי יהיה להוריד את האלבום?

המשפט הראשון שאמא שלי תגיד
ואני חשבתי שזה שאתה בנאי אמור לפתוח לך בקלות את כל הדלתות.

מה ראה הבימאי לפני הצילומים?
"VH1's Behind the Music"- כדי ללמוד איך עושים תוכנית דוקו- מוסיקלית ראויה.

זמן מסך
75 דקות.

שורה תחתונה
לא רק לחובבי אהוד בנאי.