בעלי מלאכה:
במאי: אורי רביד
תסריט: אורי רביד
שחקנים: יובל שבח ("ראש גדול“), ליאור אשכנזי ("הבועה", "חתונה מאוחרת"), צחי גראד ("הכל מתחיל בים"), ניסן נתיב, מילי עשת, יעל הדר.

על מה הסרט?
בן יאסיף (ליאור אשכנזי), אדריכל העיר הרצליה, נעצר מול עיניו של בנו, אילי בן ה-12 (יובל שבח) בחשד לקבלת שוחד. אילי מבין שעברו הימים שבהם הוא ואביו חלקו עולם משותף והוא מתחיל במסע התבגרות להבנת מקומו בעולם.

על מה באמת הסרט?
עדיף להגיד את האמת גם כשיותר נוח לשקר, חשוב לקחת אחריות ולעמוד מאחורי המעשים שלך גם אם אתה יכול לברוח מעונש. והחברה הכי טובה של זאת שאתה מאוהב בה? היא האחת בשבילך.

הדבר הכי טוב בסרט
אילי (יובל שבח). הוא ג'ינג'י, מתוק ויכולת המשחק שלו והרגישות בבניית הדמות מעידה שצומח כאן גאון.

הדבר הכי גרוע בסרט
הצילום והתאורה שיוצרים אוירה של סרט סטודנטים.

הסצנה שתלכו איתה הביתה
אילי ונתי מסתכלים על תמונת פצצת אטום בחדרו של נתי בכמיהה והערצה. "זה הדבר הכי יפה בעולם", אומר נתי ואילי מהנהן בהתלהבות. איפה הימים שאלילים בשר ודם היו הדבר הכי יפה בעולם שתלוי על הקירות שלנו, במקום מכונת השמדה המונית?

הסצינה שתצטערו שאתם הולכים איתה הביתה
עמוס שואל את אחת השוטרות אם יש להם שוקו בתחנה, והיא עונה שיש במכונה. בתגובה מצווה עליה עמוס להביא לו ולאילי כוס. יכולתי לחיות בלי האנקדוטה הסקסיסטית הזאת.

סקס
מה סקס? הם בני 12. אמנם רואים פורנו באינטרנט, אך הם עדיין מציעים אחד לשנייה חברות בהיסוס, מדברים על רגשות ולא ממהרים להתנשק.

אלימות
כמובן. זה חצר בית ספר ואלה נערים משועממים, כועסים ושטופי הורמונים. איומים מילוליים ותקיפות הם חלק מגיל ההתבגרות. אם זאת, האלימות המוצגת כאן היא אלימות קשה שאין בצידה עונש, והיא ממשיכה להיות טורדת מנוחה גם אחרי שהסרט נגמר.

סטיילינג
השיער של בן (ליאור אשכנזי) נראה כאילו לא עבר חפיפה כבר כמה שנים טובות. כמי שמשתייך למעמד הבינוני-גבוהה, ובנוסף קיבל גם בוכטה של כסף נקי ממס, אין לך שישים ש"ח להשקיע בתספורת?

פסקול
נורא. מוסיקה קיטשיות ומלודרמטיות עד כדי בחילה.

מה למדנו מהסרט?
סופה של כל פרשת שוחד להחשף בעיתון שכולם קוראים.

המשפט הראשון שתגידו כשתצאו מהסרט
נראה לי שהפסיקו את הסרט חמש דקות לפני הזמן.

המשפט הראשון שיגיד סטודנט לקולנוע כשהוא יוצא מהסרט
סוף סוף סרט שהילדים בו הם ילדים אמיתיים ולא אנשים בני שלושים התקועים בגוף של בני 12.

המשפט הראשון שאמא שלי תגיד שהיא יוצאת מהסרט
שנה וחצי בכלא כעונש על עברות שוחד זה ממש מעט זמן. לא פלא שכולם מושחטים במדינה הזאת.

מה ראה הבמאי לפני הצילומים?
חדשות - משם קיבל את הרעיון לסרט
"שש עשרה מתוק" (קן לואץ') בגלל ההתעסקות עם נער שמנסה למצוא ערכים בעולם אלים וחסר ערכים
"כנפים שבורות" (ניר ברגמן) בגלל העצב, הכעס ותחושת היתמות.

שורה תחתונה
התסריט המצוין, הבימוי הרגיש והמשחק המדויק, יוצרים סרט עצוב ומייאש אך גם מלא תקווה ואופטימיות. למרות שהצד הטכני של הסרט (צילום, תאורה פס קול) חלש, הוא אינו פוגם בחווית הצפייה ואינו מוריד בערכו. זה ללא ספק אחד הסרטים הטובים והמעניינים שנוצרו כאן.

זמן מסך
89 דקות.