מייקל ג'קסון (צילום: Bill Pugliano, GettyImages IL)
לא מסוגלים להיפרד | צילום: Bill Pugliano, GettyImages IL

קרג הרווי, הפתולוג הראשי של מחוז לוס אנג'לס, כינס הלילה (לפי שעון ישראל) מסיבת עיתונאים בה הודיע כי בשלב זה אין תשובה חד משמעית בנוגע לסיבת מותו של מייקל ג'קסון, לאחר שגופתו נותחה במשך כשלוש שעות.

"סיבת המוות עדיין לא ידועה", אמר הרווי, "אין ביכולתנו בשלב זה לספק יותר מידי פרטים בקשר לנתיחת הגופה של מייקל ג'קסון. בימים הקרובים נערוך בדיקות נוספות ובתוך ארבעה עד שישה שבועות אנחנו מצפים שנוכל לסיים את הפרשה".

הרווי נשאל על השמועות שנפוצו ביממה האחרונה, לפיהן סיבת מותו של ג'קסון היא נטילת כדורי הרגעה ומשככי כאבים, שפגעו לכאורה בליבו, ואמר: "אנו מודעים לכך שג'קסון נטל בחייו תרופות מרשם אך איני מתכוון להתייחס לשמועות", אמר הרווי.

על פי הרווי, על גופתו של ג'קסון לא היו סימני אלימות או פגיעה מכוונות. במהלך היממה הקרובה תשוחרר הגופה מהמכון הפתולוגי לידי המשפחה, כדי שזו תחל בסידורי ההלוויה. הרווי הוסיף כי משטרת לוס אנג'לס דרשה צו איסור פרסום על חקירת המוות של ג'קסון וכי אין באפשרותו למסור פרטים נוספים מעבר לאלה שמסר במסיבת העיתונאים.

לכל הפרטים על מותו של מלך הפופ
מייקל ג'קסון מת: עולם הבידור בוכה
עלייתו ונפילתו של מלך הפופ-הרגעים הגדולים של מייקל ג'קסון
הקאמבק שכבר לא יהיה
גם גוגל קרס בפני מלך הפופ
אורי גלר מספיד את חברו הטוב
המוות הפתאומי - כל הספקולציות

"אם אני לא אופיע יהרגו אותי"

ג'קסון צוחק כל הדרך אל ההופעה (תמונת AVI: חדשות)
ג'קסון במסיבת העיתונים שערך לקראת הקאמבק | תמונת AVI: חדשות

בתוך כך, הצהובון "הסאן" הבריטי מפרסם כי ג'קסון חשש שלא יוכל לעמוד בעומס של 50 ההופעות שתכנן במסגרת הקאמבק הגדול שלו. מקורב לג'קסון אמר לעיתון כי היו למלך הפופ דאגות רציניות לבריאותו, עד כדי כך שנאלץ לראות פסיכיאטר.

"הוא כל הזמן אמר שהוא חייב לערוך את המופע בגלל שהוא חייב הרבה כסף. היה בו פחד גדול שהוא ימות או שירצח אם לא יופיע בלונדון", אמר המקורב. לדבריו, הלחץ הגדול גרם לקריסתו והוא החל להיות תלוי יותר ויותר בתרופות.

חברים נוספים של ג'קסון טוענים כי ההופעות המתוכננות בלונדון למעשה גרמו למותו מאחר ולא התאימו לו מנטאלית ופיזית. "דקה אחת הוא היה נרגש, מלא אנרגיות והתלהבות בגלל ההופעה ודקה לאחר מכן הוא בהה באוויר ולא תיקשר עם הסביבה".

השיחה מביתו של ג'קסון למוקד החירום

אתר TMZ פרסם מוקדם יותר את שיחת הטלפון שנעשתה למוקד החירום הרפואי מביתו של ג'קסון. "מדובר בגבר בן 50 שלא נושם וזקוק לעזרה", אמר הדובר מביתו של ג'קסון.

מוקד החירום: הוא על הרצפה?
הדובר: "הוא על המיטה".

מוקד החירום: תוריד אותו לרצפה ותיתן לו עזרה ראשונה.
הדובר: "הרופא האישי שלו כאן, אבל הוא לא מגיב לעזרה ראשונה".

מוקד החירום: אנחנו בדרך.
הדובר: "תודה. מנסים לעשות לו עיסוי לב, אך הוא לא מגיב לשום דבר".