הלק של מייקל ג'קסון (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
ג'קסון. חי על כדורים | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

ירידה דרסטית של שמונה קילוגרמים במשקלו, תת תזונה ממושכת ותכולת קיבה שכללה כדורים בלבד - אלו רק חלק מהתוצאות המזעזעות שנחשפו בעיתון הבריטי הסאן בנוגע לתוצאות נתיחת גופתו של מייקל ג'קסון. כמו כן התברר כי כמה מצלעותיו של הזמר נשברו במהלך ניסיונות ההחייאה האינטנסיביים של הצוות הרפואי שהוזעק לביתו, וסמוך לליבו נמצאו סימנים לארבע דקירות מחט. מדובר, ככל הנראה, בזריקות האדרנלין שקיבל כחלק מהניסיונות הכושלים להחיות אותו.

מייקל ג'קסון מת: סיקור מיוחד

פרטי הנתיחה הודלפו למערכת הסאן, וחושפים עד כמה היה מצבו הפיזי והנפשי של מלך הפופ המנוח ירוד בימיו האחרונים. סימני דקירות נוספים התגלו בירכיו של ג'קסון, ונראה כי קיבל זריקות לטשטוש כאבים בשריריו בתדירות מדהימה של כשלוש פעמים ביום במשך כמה שנים. כמו כן חושפות תוצאות הנתיחה את אחד הסודות השמורים ביותר של ג'קסון: כמה ניתוחים פלסטיים עבר בחייו. התשובה, על פי כמות הצלקות בפניו: לפחות 13.

על פי הערכת הרופאים שערכו את הנתיחה, בשנים האחרונות לחייו התקיים ג'קסון על ארוחה אחת ביום לכל היותר ובשבועות שלפני מותו ויתר גם על המעט הזה. כמו כן התברר כי ג'קסון איבד זה מכבר את כל שיער ראשו הטבעי, והתהלך עם פאה. המנתחים גילו רק קצוות שיער קלושות בודדות טבעיות שעוד נותרו על קרקפתו. בין השאר התגלה כי בעקבות התאונה בשנת 84', אז הוצת שיערו במהלך צילומי סרטון פרסומת למשקה פפסי קולה, נותר אזור קרח מעל אוזנו השמאלית שלא צימח שוב שיער.

ברכיו של הזמר היו חבולות באופן חשוד, ובגבו התגלו חתכים שהעידו על נפילה קשה שחווה לאחרונה. ההערכה היא שנחבל במהלך החזרות האינטנסיביות לסיבוב ההופעות הקרוב שלו, אך הוא סרב להאט קצב והעדיף להעלות את מינון התרופות שנטל.

מקורב למשפחת ג'קסון, שככל הנראה אחראי להדלפת פרטי הנתיחה שלאחר המוות למערכת הסאן, מסר בתגובה: "אין לי ספק שבני משפחתו יהיו המומים כאשר תיחשף במלואה התמונה המחרידה בנוגע למצבו הפיזי בשבועות האחרונים לחייו וגם בשנים שקדמו למותו. הוא היה עור ועצמות, שיערו נשר, הוא הפסיק לאכול, בלע רק כדורים, גופו היה בפועל מסננת של מחטים בעקבות הזריקות הרבות שקיבל, תווי פניו הושחתו לחלוטין מהניתוחים הפלסטיים הרבים שעבר. בפועל, הוא פשוט התפורר פיזית במשך שנים. כמה רופאים שטיפלו בו, והניחו למצב להימשך בלי לעשות דבר כדי לעצור את מסע ההרס העצמי הממושך, יהיו חייבים לתת את הדין על הטרגדיה הזו".

באופן אירוני, בהתחשב בתוצאות הנתיחה, דווקא סרטן העור בו לקה ג'קסון לפני כמה חודשים היה בשלבים מתקדמים של החלמה. כזכור, בני משפחתו של ג'קסון דרשו לקיים נתיחה חוזרת של גופתו בידי מומחה מטעמם, בנוסף לנתיחה שקיים פתולוג מטעם משטרת לוס אנג'לס.

רוצים כרטיסים לסרט "חיבוקים שבורים"? ענו על 2 שאלות ואולי תזכו בזוג כרטיסים לסרט החדש של פדרו אלמודובר בכיכובה של פנלופה קרוז.

עוד בmakoבידור: מיקי חיימוביץ', אלי אילדיס ומירי נבו מבלים בים, אפרת מ"הישרדות" חזרה לניו יורק ומישה קירקלין ממש רוצה שולדי בלייברג יזכה ב"כוכב נולד".